У Держлісагентстві обговорили законопроект про удосконалення законодавства у сфері лісових відносин

03.06.2020 11:06 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький обговорив з представниками асоціацій деревообробних підприємств законопроект щодо удосконалення законодавства у сфері лісових відносин. Зокрема, у нараді взяли участь представники Європейської Бізнес Асоціації, Всеукраїнської асоціації деревообробних підприємств, обласних організацій роботодавців у галузі деревообробки, помічники народних депутатів України та інші. «Законопроект розроблений відповідно до Указу Президента України та спрямований  на  комплексне вирішення проблем щодо боротьби з незаконними рубками та незаконними обігом деревини», - повідомив Андрій Заблоцький. Як він зазначив, 73% лісів знаходяться у сфері відання Держлісагентства, а інші 27% підпорядковані різним іншим органам влади.
Саме для того, щоб всі працювали за одними правилами, і був розроблений відповідний законопроект.
Це частина тих комплексних рішень, які дозволять державі мати повну інформацію про ведення лісового господарства у всіх лісах України. Він розповів, що на сьогодні постійні лісокористувачі та власники лісів у господарській діяльності поєднують повноваження щодо видачі спеціальних дозволів на заготівлю деревини (лісорубних квитків) на всі види рубок, крім рубок головного користування, а також повноваження щодо заготівлі деревини на їх підставі.
Це не відповідає вимогам Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», відповідно до якого документи дозвільного характеру видаються виключно дозвільним органом (суб’єктом владних повноважень). «Ми пропонуємо встановити єдиний підхід щодо видачі лісорубних квитків виключно Держлісагентством України – для власників лісів та постійних лісокористувачів для всіх видів рубок», - зазначив Андрій Заблоцький. Актуальним, за його словами, також є питання щодо вдосконалення Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» у частині врегулювання порядку підтвердження походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів під час їх реалізації за межі митної території України; доповнення переліку виробів з деревини, що потребують підтвердження їх походження; врегулювання питання щодо здійснення моніторингу внутрішнього споживання лісоматеріалів необроблених. «Пропонуємо запровадити отримання сертифікату про походження лісоматеріалів для низки товарних позицій виробів з деревини.
Це дозволить забезпечити повну простежуваність деревини та унеможливить виготовлення виробів з нелегально заготовленої деревини.
Такі зміни законодавства сформують основу для прозорої діяльності суб’єктів господарювання», - підкреслив Голова. Окрім того, він звернув увагу на те, що існує необхідність посилення відповідальності за порушення законодавства в сфері охорони і захисту лісів. «Пропонуємо запровадити адміністративну відповідальність для службових осіб за невнесення та несвоєчасне внесення інформації до електронного обліку деревини.
Також пропонуємо запровадити адміністративну та кримінальну відповідальність за закупівлю та використання незаконно заготовленої деревини», - зазначив він. Учасники наради загалом позитивно оцінили запропоновані зміни до законодавства та висловили пропозиції щодо технічного доопрацювання законопроекту.

Додати коментар

Користувач:
email:





Новий день на ринку,
Інвестиції квапляться,
Золоті перспективи.

- Fin.Org.UA

Новини

11:30 - Чи можуть бути платниками єдиного податку другої або третьої групи ФОПи, які здійснюють охоронну діяльність?
11:28 - Закон України № 4698: щодо списання боргу фізичним особам
11:27 - Які рентні платежі необхідно сплачувати суб’єкту господарювання за видобуті обсяги підземних вод (прісної або мінеральної)?
11:25 - Реорганізація шляхом перетворення: на які податкові наслідки щодо податку на додану вартість необхідно звернути увагу платнику
11:24 - Чи має право платник ПДВ віднести до податкового кредиту суми ПДВ, відображені у ПН/РК, у разі розбіжності в сумі 0,01 грн показників таких ПН/РК та первинних документах?
11:21 - Податковий календар на 12 січня 2026 року
11:19 - Туристичний збір: фізичні особи поповнили до місцеві бюджети Дніпропетровщини майже на 9,6 млн гривень
11:16 - Платники Дніпропетровщини за видобування нафти сплатили до загального фонду держбюджету понад 56,0 млн гривень
11:14 - Понад 6,7 млрд грн – внесок платників єдиного податку до місцевих бюджетів Дніпропетровщини
11:13 - Стартувала деклараційна кампанія – 2026: громадяни декларують доходи, отримані протягом минулого року
11:11 - Оновлено інформацію щодо категорій платників ЄСВ за символами звітності
11:10 - План-графік документальних перевірок ДПС – 2026: що потрібно знати платникам податків
11:08 - З 1 січня 2026 року запроваджено нову форму податкової декларації з орендної плати за державні сільгоспземлі
11:07 - Леся Карнаух: 41 тисяча консультацій за 4 місяці роботи Офісів податкових консультантів, а відтепер записатись до них можна і онлайн
10:20 - Основні цілі – житло, критичні та транспортні об'єкти: які наслідки атаки московія
09:57 - Між "Лівобережною" та "Арсенальною" курсуватиме один поїзд метро
09:45 - Частина Києва залишилась без водопостачання після атаки московія
09:25 - Через обледеніння контактної мережі затримуються 42 поїзди: які найбільше запізнюються
09:12 - Після удару балістикою у селищі на Львівщині 376 абонентів без газу
09:00 - Екзотика на українському полі: як ветеран заробляє на бататі
09:00 - На лівому березі Києва – екстрені відключення, метро частково не працює
08:30 - Хто інвестуватиме в енергетику
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 09.01.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 8 січня: знеструмлений південь, хуртовина на дорогах
20:45 - Веревський купує 9 агропідприємств "Агро-Регіону" ексміністра економіки
20:35 - Світове економічне зростання впаде до 2,7% у 2026 році – ООН
20:15 - У Нікополі відновили теплопостачання після російського обстрілу
20:05 - Пришвидшення: НБУ пояснив, навіщо купив машину для знищення монет за 12 мільйонів
19:57 - московіяни атакували порт на Одещині


Більше новин