НСЗУ про виплати за лікування пацієнтів із COVID-19 та які медичні послуги є безоплатними

26.05.2020 14:06 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Національна служба здоров’я України виплатила 162 944 463 грн за надання допомоги пацієнтам з підозрою або встановленим COVID-19.
Пацієнти отримують безоплатно тестування методом ПЛР мобільною бригадою, за станом здоров’я – екстрену та стаціонарну медичну допомогу. НСЗУ платить закладу охорони здоров’я за кожне проведене тестування методом ПЛР.
Це означає, що мобільна бригада має усе необхідне для взяття мазків у пацієнта вдома та транспортування їх до лабораторії.
Для пацієнта послуга безоплатна.
Ані засоби індивідуального захисту медпрацівника, ані бензин для машини пацієнт не оплачує з власної кишені. Щодо екстреної допомоги, то бригада ЕМД має оцінити стан здоров’я пацієнта на місці виклику та за необхідності транспортувати його до лікарні, визначеної в регіоні для лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою.
Якщо пацієнт не потребує госпіталізації, бригада ЕМД надає йому необхідну медичну допомогу, рекомендації стосовно самоізоляції та направлення на тестування для мобільної бригади.
Національна служба здоров’я платить екстренці за кожний виїзд до пацієнтів як із встановленим діагнозом COVID-19, так і з підозрою на коронавірусну хворобу. Стосовно безоплатних послуг у стаціонарі, то пацієнт отримує такі основні послуги: тестування на SARS-Co-V-2, лабораторні та інструментальні дослідження (ЕКГ, загальний клінічний аналіз крові та сечі, біохімічний аналіз крові, визначення рівня глюкози крові), меддопомогу відповідно до галузевих стандартів, кисневу підтримку, інтенсивну терапію та підключення до ШВЛ та ЕКМО за необхідністю, знеболення та медикаментозну терапію, консультації лікарів інших спеціальностей тощо.
Це покриває тариф відповідного пакета медичних послуг.
А отже, пацієнтові не потрібно платити за те, за що платить держава. Вимоги до надання медичної допомоги пацієнтам з коронавірусною інфекцією є на сайті НСЗУ https://bit.ly/2B2SP6s.
З переліком лікарень, визначених опорними для госпіталізації пацієнтів з COVID-19, можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/3d5rVsz.
Ці лікарні відповідають чітким вимогам, щоб пацієнт отримував безпечну і ефективну допомогу при госпіталізації. Загалом за стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з коронавірусною інфекцією кошти отримали 6 закладів, які входять у перелік визначених лікарень для госпіталізації пацієнтів з COVID-19 (понад 25,6 млн грн), та 31 заклад, які не входять у перелік лікарень, визначених для госпіталізації і отримують виплати лише в квітні (10,8 млн грн).
За медичну допомогу, яка надається мобільними бригадами, кошти отримали 68 закладів на суму понад 2,4 млн грн.
Також всі 25 центрів екстреної медичної допомоги отримали майже 124 млн грн. Довідково Мобільні бригади – це працівники центрів первинної допомоги, міських, районних лікарень або інших закладів охорони здоров’я.
Вони проводять забір аналізів (мазки з дихальних шляхів) вдома у пацієнтів, а потім відвозять ці мазки до лабораторії.
Тестування здійснюється виключно за направленням сімейного лікаря, лікуючого лікаря або лікаря-консультанта екстреної медичної допомоги чи регіональної гарячої лінії.

Додати коментар

Користувач:
email:





На біржі гамір,
Здавалось би, все просто,
Та більше на це не сподівайсь,
Бо тут кожен крок -
Шанс на багатство чи бідність.

- Fin.Org.UA

Новини

17:11 - "Тенору" з плівок Міндіча повідомили про нову підозру
16:36 - Виробництво палива в московія впало до 65% від попиту – Reuters
16:30 - Що вступ до ЄС зробить з ринком праці
16:23 - Легалізація майна експосадовцем Київської митниці: слідство завершено
16:05 - У районі Московського НПЗ пожежа після атаки безпілотників на місто
15:35 - За перше півріччя ФДМУ заробив 3,4 мільярда гривень
15:32 - "Квиток до ЄС": в Україні стартує навчальна програма для аграріїв про вимоги європейського ринку
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 13.07.2026
15:10 - Участь Мінекономіки у роботі Верховної Ради України 06-08 липня 2026 року
15:04 - Повідомлення про проведення публічної презентації проєкту Закону України «Про таксономію сталих видів економічної діяльності та сталі інвестиції»
14:58 - Лист очікувань власника державної організації Національного наукового центру «Інститут метрології» на 2027 від 08.07.2026 № 2803-13/63685-08
14:50 - Російський уряд вперше визнав дефіцит пального в країні: у червні казали, що все добре
14:30 - московія створює комерційний логістичний центр у сирійському порту Тартус
14:25 - Звіт про стан виконання операційного плану з реалізації у 2026-2028 роках Стратегії зайнятості населення України на період до 2030 року (станом на 01.07.2026)
13:40 - Ціна електроенергії "на добу наперед" впала до мінімуму за понад 2 роки: яка причина
13:28 - Мінекономіки розповіло про нові умови страхування воєнних ризиків
13:08 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди КП «ЗМІЇВ-ТЕПЛО» (Харківська обл., Чугуївський р-н, м. Зміїв, вул. Залізнична, буд. 61-Б)
13:07 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди Філія «Старокостянтинівський ЗБШ» АТ «Укрзалізниця» (Хмельницька обл., м. Старокостянтинів, вул. Гончара, 22).
13:06 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди КП «ЗМІЇВ-ТЕПЛО» (Харківська обл., Чугуївський р-н, м. Зміїв, вул. Харківська, буд. 1-А)
13:04 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПрАТ «Кіровоградобленерго» (Кіровоградська область, Кропивницький район, Долинська міська територіальна громада)
13:03 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ВК «АВТОСТРАДА» (вул. Броварська, селище Велика Димерка, Броварський район, Київська область)
13:01 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «Епіцентр К» (Київська обл., м. Обухів, вул. Київська, 27)
13:00 - Український дизайн побачить увесь світ: Україна приєдналася до DesignView
13:00 - Біоетанол – історія не про спирт, а про економіку доданої вартості
13:00 - Артем Некрасов розповів про вимоги до учасників конкурсу на будівництво 1,5 ГВт нової високоманевреної газової генерації
12:59 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди АТ «Укргазвидобування» філія ГПУ «Шебелинкагазвидобування» УКПНГ Личківського НГКР (Дніпропетровська область, Самарський район., Личківська сільська територіальна громада, поблизу с. Зоряне)
12:57 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПРАТ "ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА" (Оболонський р-н, вул. Лебединська, буд. 3-Б)
12:50 - Кількість уражень на енергооб’єктах за рік зросла на 36% – Укренерго
12:42 - Перелік суб’єктів господарювання, яким Мінекономіки затверджено показники емісії (питомі викиди) забруднюючих речовин в атмосферне повітря за І-ІІ квартал 2026 року
12:39 - Перелік дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами об’єктів 1, 2, 3 груп із зазначенням номеру та строку дії


Більше новин