Дотримання водокористувачами встановлених лімітів води забезпечить уникнення дефіциту водних ресурсів для основних секторів економіки України

22.05.2020 15:36 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

22 травня Михайло Хорєв на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій інформував про заходи Держводагентства щодо водозабезпечення населення та базових секторів України у літній період 2020 року. Зокрема, наголосив, що Держводагентством, враховуючи низьку поточну водність річок,  вжито необхідні заходи для забезпечення населення та секторів економіки   водними ресурсами протягом літнього періоду. «Для уникнення дефіциту водних ресурсів встановлено оптимальні режими роботи водних об’єктів.
Це ті узгоджені «правила гри» з водокористувачами для збалансованого водокористування в умовах маловоддя», - зазначив Михайло Хорєв. Зокрема, проінформував про стан наповнення дніпровських та Дністровського водосховищ, водосховищ у басейні Південного Бугу, Сіверського Дінця, Приазов’я та Придунайських водосховищ тощо. Зазначимо, що у цілому наповнення водосховищ дозволяє забезпечити в повній мірі водні потреби українців.
І не лише пріоритетні – питні та побутові потреби населення, а і ті, які сприятимуть забезпеченню продовольчої безпеки країни – потреби зрошення. Залишається складною ситуація на р.
Тетерів із наповненням водою водосховищ Відсічне та Денишівське, які є джерелами водопостачання міста Житомир.
Для покращення цієї ситуації водогосподарськими організаціями забезпечено скиди води з вищерозташованих штучних водних об’єктів, однак це не вирішило  проблему в цілому. Щодо режимів роботи дніпровських водосховищ, то на травень встановлені обмеження об’ємів води, що пропускаються через турбіни Кременчуцької ГЕС.
Узгоджене рішення відповідає статті 45 Водного кодексу України щодо пріоритетності використання води для питних і побутових потреб населення у період маловоддя. Крім того, Михайло Хорєв розповів, що Держводагентством підготовлено стратегічні документи для моделювання водного дефіциту – водогосподарські баланси, які дають можливість оцінити та виявити, які саме території матимуть водний дефіцит. Також, при Держводагентстві розпочала роботу експертна група із розробки стратегічних напрямів збереження водності в умовах маловоддя, яка займатиметься розробкою стратегічних напрямів збереження водності в умовах маловоддя. У результаті засідання, Держводагентству доручено і надалі забезпечувати неухильне дотримання узгоджених режимів роботи водосховищ і водогосподарських систем, а у разі погіршення подальшого зниження водності, оперативно коригувати режими роботи водосховищ та водогосподарських систем з урахуванням прогнозу водності, та у разі необхідності вжити заходів щодо обмеження прав водокористувачів або зміни умов водокористування відповідно до статті 45 Водного кодексу України.

Додати коментар

Користувач:
email:





Золото, валюта,
Акції й облігації,
Багатство чекає.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 23 січня: Україна на межі гуманітарної катастрофи, Кличко закликав киян виїхати з міста
20:52 - Уряд запровадив гранти для малого бізнесу на купівлю енергообладнання
20:50 - Шахраї розсилають фейкові листи "від НБУ" з вимогою документів
20:28 - Українці подали до Міжнародного реєстру збитків сто тисяч заяв
20:20 - По 20 тисяч щомісяця: Зеленський анонсував доплати аварійним бригадам
19:55 - Глава ДТЕК: Україна на межі гуманітарної катастрофи після атак московія
19:48 - Тігіпко купує у Веревського елеватор на Черкащині
19:40 - Ситуація зі світлом різко ускладнилася, енергосистема на межі – ДТЕК
19:20 - Управління держборгом: уряд виконав одну з 15 рекомендацій аудиторів
19:10 - Україна отримає 4 млрд єн від Японії: куди спрямують кошти
19:00 - Експорт зерна "морським коридором" сягнув 100 мільйонів тонн
18:50 - Уряд хоче автоматизувати обмін інформацією щодо санкцій
18:45 - Золото прямує до найкращого тижня з 2020 року через Гренландію
18:44 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 22 січня 2026 року
18:42 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 20 січня 2026 року
18:40 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 19 січня 2026 року
18:40 - Компанії-зомбі та безробіття: в економіці Китаю не все так добре – FT
18:37 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 17 січня 2026 року
18:36 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 14 січня 2026 року
18:30 - Денис Шмигаль: країни G7+ підтвердили готовність прискорити допомогу енергосектору України
18:15 - Кличко поінформував, скільки ще будинків в Києві залишаються без опалення
18:04 - Типовий проект модульної теплиці
17:59 - Контроль за реалізацією проекту будівництва модульної теплиці
17:58 - Роз’яснення щодо деяких питань реалізації проектів щодо грантів в частині розвитку тепличного господарства
17:50 - Умови надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства
17:50 - 24 січня по всій Україні діятимуть графіки відключення світла
17:45 - Нацбанк показав курс долара та євро на понеділок 26 січня
17:40 - У Сакартвело розгорівся скандал через ймовірний реекспорт російського пального
17:30 - Запрошуємо на безкоштовний онлайн-семінар щодо впровадження вимог ЄС з благополуччя овець і кіз
17:29 - Як подати заяву для отримання гранту для створення або розвитку тепличного господарства


Більше новин