ТОП-10 досліджень українських полярників на станції «Академік Вернадський» за останній рік

22.05 15:36 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

17 травня до України повернулися дві українські антарктичні експедиції: річна 24-та УАЕ, яка працювала на станції «Академік Вернадський» майже 13 місяців, та сезонний загін, що провів там близько 3 місяців. У складі «зимівників» було 7 науковців, а в «сезоні» – 15.
Вони проводили в Антарктиді біологічні, метеорологічні та геофізичні дослідження.
Пропонуємо ТОП-10 наукових результатів роботи цих експедицій. Ширша зона досліджень і нові зразки рослин і тварин Станція «Академік Вернадський» стає базою, з якою наші науковці вирушають у походи все далі й далі вглиб Антарктичного півострова.
Вперше експедиція систематично вивчала центральну та південну частини узбережжя півострова й відібрала біологічні зразки судинних рослин і безхребетних аж за полярним колом, тобто більш ніж за 700 км від нашої станції.
Зібраний матеріал дозволить вивчити спорідненість між цими організмами з різних районів Антарктики та встановити шляхи їх поширення в умовах кліматичних змін. Найкраще обладнана українська гідрометеостанція Відтепер найсучасніша українська гідрометеостанція розташована за 15 тис.
км від України – на станції «Академік Вернадський».
Там встановлено новий приладний комплекс, що включає: автоматичну метеостанцію Vaisala AWS-310 із лазерним датчиком видимості інтенсивності опадів тощо.
Запис даних відбувається щохвилини; комплекс Kipp&Zonen із сенсорами прямої, розсіяної, сумарної сонячної радіації, датчиком тривалості сонця; логер (автономний датчик з пристроєм для записування) температури та солоності RBR-duo на гідрологічному посту, що записує дані кожні 15 хв, замість щоденних ручних вимірювань. Усі ці дані передаються онлайн у світову мережу і є внеском України в формування глобальних прогнозів погоди та зміни клімату.
А паралельно інші автоматизовані комплекси дозволяють вивчати, як зміни глобального клімату змінюють мікроклімат і як на ці зміни мікроклімату реагують антарктичні рослини та мікроорганізми. Величезна крижана печера Полярники відшукали величезну печеру всередині льодовика.
Загальна довжина ходів – близько 200 метрів, найбільша висота печери – 12 м (майже як чотириповерховий будинок).
У печерній водоймі на глибині 8 м знайдені унікальні форми життя, зокрема коловертки-троглобіонти.
Разом із вивченням підлідних озер, дослідження цієї печери дозволяє точніше змоделювати процеси танення льодовиків, викликані глобальним потеплінням. Нове підльодовикове озеро За допомогою георадару науковці зареєстрували на одному з сусідніх островів – о.
Уругвай – нове підльодовикове озеро.
Встановлено, що глибина озера 9 метрів під льодовиковим щитом товщиною 11 метрів.
Коли ж вдалось знайти місця, де можна відібрати проби води, гідробіологи виявили в крижаному озері кілька видів прісноводних ракоподібних і коловерток, які зараз на стадії визначення.
Дуже ймовірно, що скоро будуть описані їхні нові види. Докладна фотокартотека та генетичні дослідження китів  Українські вчені беруть участь у міжнародних дослідженнях стану популяції китів.
Для цього використовують цілий арсенал методів – від безконтактних, як-от ідентифікація окремих особин за фотографіями, до «полювання» з арбалетом за зразками біопсії тканин для генетичних досліджень (такий відбір є безболісним і безпечним для китів).
На «Вернадському» цього року вперше відібрано велику кількість проб біопсії горбатих китів і малих смугачів у зимовий період (раніше це вдавалося лише влітку).
Це важливо для розуміння демографії китів, зокрема, дозволяє навіть зробити самкам тест на вагітність.
Також науковці створили докладну фотокартотеку китів.
Її порівняння з іншими базами даних дозволить суттєво уточнити шляхи міграції найбільших тварин планети. Рідкісні гірські породи Вперше в Західній Антарктиді знайдені рідкісні гірські породи з ефектною орбікулярною (кульовою) будовою – наполеоніти.
З першого погляду ці утворення можна помилково прийняти за викопні рештки чи живі істоти.
Проте, це магматичні гірські породи.
Ця знахідка дозволить краще зрозуміти геологічні процеси в регіоні, де досі відбуваються активні тектонічні рухи. Спостереження за надпотужними блискавками  Геофізична обсерваторія на станції «Академік Вернадський» є однією з кращих в Антарктиці.
Вона постійно проводить моніторинг стану магнітного поля, іоносфери та озоносфери над Антарктичним півостровом і передає ці дані у світові центри. В Антарктиді немає промислової активності, тож ніщо не заважає приймати дуже слабкі природні радіосигнали.
Це дозволило українським геофізикам заглянути за обрій та започаткувати моніторинг електромагнітного випромінювання від надпотужних блискавок над усією планетою.
Дані про світові грози дуже важливі, адже вони є індикаторами глобальних температурних змін: активність гроз зростає з підвищенням температури.
З минулого року українські дані передають до світової бази Массачусетського технологічного інституту (США), з фахівцями якого співпрацюють наші вчені. Крім того, на станції було вдало випробувано новий приймальний комплекс грозових сигналів української розробки.
Він дозволяє суттєво підвищити точність і якість спостереження надпотужних блискавок південної півкулі.
Організувати такі вимірювання на постійній основі планується під час 25-ї УАЕ. Старт досліджень фітопланктону, що «розповідає» про потепління та бореться з ним Вивчення фітопланктону, який продукує стільки ж кисню, що й усі наземні ліси, – надзвичайно важливий, але трудомісткий процес.
Цього сезону ці дослідження було додано в моніторингові морські дослідження.
Їх проводять на станції «Вернадський» щоб з"ясувати, як морська екосистема реагує на глобальні зміни довкілля.
Фітопланктон працює як велетенський «насос», що викачує з атмосфери двоокис вуглецю, і цим стримує глобальне потепління.
Але яка потужність цього «насосу» і до якої межі він здатний пом’якшувати наслідки людської діяльності – саме це визначатимуть вчені з Києва та Одеси, вивчаючи привезені зразки в лабораторіях. Карта «зеленої» Антарктиди та вплив пінгвінів на рослинність За допомогою дронів полярники провели аерофотозйомку району Аргентинських островів, де розташована наша станція.
Важливо, що зйомка була зроблена у багатьох різних частинах спектру.
На основі фото було створено просторовий план території, карти рослинності, а також проведено моніторинг її стану під впливом кліматичних змін.
На базі отриманої інформації науковці підготували документи з регулювання різних типів людської активності в районі Аргентинських островів.
Цю інформацію Україна офіційно представить на засіданні Антарктичного договору, і вона має стати підґрунтям для запровадження певних обмежень. Водночас науковці з"ясували, що крім людської діяльності, на рослинність Антарктиди впливають також… пінгвіни.
В районі Аргентинських островів відбувається унікальний процес – поширення теплолюбного субантарктичного пінгвіна на південь в суворіші умови.
Цього року вчені почали вивчати вплив розширення колоній пінгвінів на рослинність, а також на мікробіом антарктичних ґрунтів. Розширення списку найбільш шкідливих хімічних забрудників Серед глобальних процесів науковці стостерігають не лише зміни клімату, але й перенесення забруднень.
Вироблені та вжиті у Європі, Америці чи Азії хімікати розносяться течіями на тисячі кілометрів і накопичуються у тканинах тварин навіть у полярних регіонах.
Цьогоріч на «Вернадському» вперше були відібрані проби накопичення в тілі тварин стійких органічних забрудників.
Їх аналіз робитимуть у кращих лабораторіях ЄС за участі українських учених.
Отримана інформація стане основою для встановлення списку найбільш шкідливих хімічних забрудників і шляхів їх переносу.
Як підсумок передбачається заборона виробництва визначених речовин на рівні ЄС.

Добавить комментарий

Автор:

Введите Код, указанный на рисунке
 
Новини

07:36 - Заработная плата в апреле 2020 года
16:48 - Відновлення роботи пунктів пропуску: очікується на словацькій та молдовській ділянці, відтерміновується на угорській
14:42 - Показники для послаблення протиепідемічних заходів станом на 30.05.2020
13:36 - Стрельба в Броварах. Почему это не просто примитивный дележ маршрутов
13:36 - “Метинвест” Рината Ахметова сократил выручку на 11%
13:36 - Кабмин готов резко повысить налоги ради транша МВФ
12:42 - Поработать на “Газпром”. Как Тимошенко с Медведчуком возвращают Украину на газовую иглу
12:42 - Язык Разумкова. Когда в Украине начнется второй мовный майдан
12:42 - В разгар эпидемии коронавируса самые низкие официальные зарплаты в стране у медиков
12:42 - Позиционная война повесток. Почему ГБР боится перейти в наступление на Порошенко
12:42 - Украина пообещала МВФ не улучшать положение пенсионеров
12:42 - Стрельба в Броварах. Почему это не просто примитивный дележ маршрутов
12:36 - Національна поліція та Мінсоцполітики розробили спільний план дій з організації безпечного середовища для дітей
12:36 - Максим Степанов: В Україні розпочали ІФА тестування - зроблено майже 8 тис. тестів на антитіла до коронавірусу
11:48 - Медиа-менеджер Игоря Коломойского заявил, что скандальный закона о медиа “либерализовали”
11:48 - Минфин запустил центр проверки таможенной стоимости импортных товаров
11:48 - Поработать на “Газпром”. Как Тимошенко с Медведчуком возвращают Украину на газовую иглу
10:54 - НКРЭКУ намерена установить ограничение минимальных цен электроэнергии на рынке “на сутки вперед”
10:54 - После заявления НКРЭКУ у энергохолдинга Рината Ахметова началась форменная истерика
10:30 - Оперативна інформація про надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території України станом на 7 годин 30 травня 2020 року
10:30 - Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19
10:00 - Президент подписал закон об усилении защиты телекоммуникационных сетей Рината Ахметова
10:00 - Кабмин договорился с 9 банками о кредитных каникулах для бизнеса
09:06 - Украина планирует снять карантинный запрет на въезд иностранцев
09:06 - Игорь Коломойский вывез офис “Центрэнерго” в охраняемый санаторий под Киевом
08:12 - “ArcelorMittal Кривой Рог” установил новую линию дробления руды
00:00 - Уряд послабив обмеження для осіб старше 60 років на відвідування спортивних заходів, а для учнів – на проходження ЗНО
00:00 - Денис Шмигаль: Нова угода з МВФ дозволить Україні спокійно долати наслідки коронакризи
21:54 - Доступ за кошти бюджету до Scopus та WoS для вишів та наукових установ України буде продовжено, – МОН
21:54 - З 1 червня може бути відновлено роботу закладів позашкільної освіти, – МОН


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар17.9226
Канадський долар19.5663
Юань Женьмiньбi3.7657
Куна3.9425
Чеська крона1.1123
Данська крона4.0149
Гонконгівський долар3.4652
Форинт0.085853
Індійська рупія0.35532
Рупія0.0018383
Новий ізраїльський шекель7.6564
Єна0.25079
Теньге0.065226
Вона0.021724
Мексиканське песо1.2173
Молдовський лей1.5242
Новозеландський долар16.7283
Норвезька крона2.7715
Російський рубль0.38134
Саудівський рiял7.1539
Сінгапурський долар19.0381
Ренд1.5384
Шведська крона2.8507
Швейцарський франк27.9095
Єгипетський фунт1.6958
Фунт стерлінгів33.1987
Долар США26.8685
Бiлоруський рубль11.1451
Азербайджанський манат15.7633
Румунський лей6.1711
Турецька ліра3.9307
СПЗ (спеціальні права запозичення)36.8936
Болгарський лев15.294
Євро29.9275
Злотий6.7324
Алжирський динар0.20934
Така0.31629
Вірменський драм0.055524
Іранський ріал0.00063973
Іракський динар0.022579
Сом0.36423
Ліванський фунт0.017823
Лівійський динар18.9749
Малайзійський ринггіт6.1843
Марокканський дирхам2.7482
Донг0.001154
Бат0.84444
Дирхам ОАЕ7.3151
Туніський динар9.3752
Узбецький сум0.0026499
Новий тайванський долар0.89508
Туркменський новий манат7.6767
Ганське седі4.6509
Сербський динар0.25456
Сомоні2.6166
Ларі8.4893
Бразильський реал5.0226
Золото46519.85
Срiбло476.3
Платина22711.41
Паладiй52257.89

Курси валют, встановлені НБУ на: 01.06.2020

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
CEEN6.96.96.96.96900.00
MHPC17517517517545500.00

Дані за 29.05.2020