ТОП-10 досліджень українських полярників на станції «Академік Вернадський» за останній рік

22.05 15:36 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

17 травня до України повернулися дві українські антарктичні експедиції: річна 24-та УАЕ, яка працювала на станції «Академік Вернадський» майже 13 місяців, та сезонний загін, що провів там близько 3 місяців. У складі «зимівників» було 7 науковців, а в «сезоні» – 15.
Вони проводили в Антарктиді біологічні, метеорологічні та геофізичні дослідження.
Пропонуємо ТОП-10 наукових результатів роботи цих експедицій. Ширша зона досліджень і нові зразки рослин і тварин Станція «Академік Вернадський» стає базою, з якою наші науковці вирушають у походи все далі й далі вглиб Антарктичного півострова.
Вперше експедиція систематично вивчала центральну та південну частини узбережжя півострова й відібрала біологічні зразки судинних рослин і безхребетних аж за полярним колом, тобто більш ніж за 700 км від нашої станції.
Зібраний матеріал дозволить вивчити спорідненість між цими організмами з різних районів Антарктики та встановити шляхи їх поширення в умовах кліматичних змін. Найкраще обладнана українська гідрометеостанція Відтепер найсучасніша українська гідрометеостанція розташована за 15 тис.
км від України – на станції «Академік Вернадський».
Там встановлено новий приладний комплекс, що включає: автоматичну метеостанцію Vaisala AWS-310 із лазерним датчиком видимості інтенсивності опадів тощо.
Запис даних відбувається щохвилини; комплекс Kipp&Zonen із сенсорами прямої, розсіяної, сумарної сонячної радіації, датчиком тривалості сонця; логер (автономний датчик з пристроєм для записування) температури та солоності RBR-duo на гідрологічному посту, що записує дані кожні 15 хв, замість щоденних ручних вимірювань. Усі ці дані передаються онлайн у світову мережу і є внеском України в формування глобальних прогнозів погоди та зміни клімату.
А паралельно інші автоматизовані комплекси дозволяють вивчати, як зміни глобального клімату змінюють мікроклімат і як на ці зміни мікроклімату реагують антарктичні рослини та мікроорганізми. Величезна крижана печера Полярники відшукали величезну печеру всередині льодовика.
Загальна довжина ходів – близько 200 метрів, найбільша висота печери – 12 м (майже як чотириповерховий будинок).
У печерній водоймі на глибині 8 м знайдені унікальні форми життя, зокрема коловертки-троглобіонти.
Разом із вивченням підлідних озер, дослідження цієї печери дозволяє точніше змоделювати процеси танення льодовиків, викликані глобальним потеплінням. Нове підльодовикове озеро За допомогою георадару науковці зареєстрували на одному з сусідніх островів – о.
Уругвай – нове підльодовикове озеро.
Встановлено, що глибина озера 9 метрів під льодовиковим щитом товщиною 11 метрів.
Коли ж вдалось знайти місця, де можна відібрати проби води, гідробіологи виявили в крижаному озері кілька видів прісноводних ракоподібних і коловерток, які зараз на стадії визначення.
Дуже ймовірно, що скоро будуть описані їхні нові види. Докладна фотокартотека та генетичні дослідження китів  Українські вчені беруть участь у міжнародних дослідженнях стану популяції китів.
Для цього використовують цілий арсенал методів – від безконтактних, як-от ідентифікація окремих особин за фотографіями, до «полювання» з арбалетом за зразками біопсії тканин для генетичних досліджень (такий відбір є безболісним і безпечним для китів).
На «Вернадському» цього року вперше відібрано велику кількість проб біопсії горбатих китів і малих смугачів у зимовий період (раніше це вдавалося лише влітку).
Це важливо для розуміння демографії китів, зокрема, дозволяє навіть зробити самкам тест на вагітність.
Також науковці створили докладну фотокартотеку китів.
Її порівняння з іншими базами даних дозволить суттєво уточнити шляхи міграції найбільших тварин планети. Рідкісні гірські породи Вперше в Західній Антарктиді знайдені рідкісні гірські породи з ефектною орбікулярною (кульовою) будовою – наполеоніти.
З першого погляду ці утворення можна помилково прийняти за викопні рештки чи живі істоти.
Проте, це магматичні гірські породи.
Ця знахідка дозволить краще зрозуміти геологічні процеси в регіоні, де досі відбуваються активні тектонічні рухи. Спостереження за надпотужними блискавками  Геофізична обсерваторія на станції «Академік Вернадський» є однією з кращих в Антарктиці.
Вона постійно проводить моніторинг стану магнітного поля, іоносфери та озоносфери над Антарктичним півостровом і передає ці дані у світові центри. В Антарктиді немає промислової активності, тож ніщо не заважає приймати дуже слабкі природні радіосигнали.
Це дозволило українським геофізикам заглянути за обрій та започаткувати моніторинг електромагнітного випромінювання від надпотужних блискавок над усією планетою.
Дані про світові грози дуже важливі, адже вони є індикаторами глобальних температурних змін: активність гроз зростає з підвищенням температури.
З минулого року українські дані передають до світової бази Массачусетського технологічного інституту (США), з фахівцями якого співпрацюють наші вчені. Крім того, на станції було вдало випробувано новий приймальний комплекс грозових сигналів української розробки.
Він дозволяє суттєво підвищити точність і якість спостереження надпотужних блискавок південної півкулі.
Організувати такі вимірювання на постійній основі планується під час 25-ї УАЕ. Старт досліджень фітопланктону, що «розповідає» про потепління та бореться з ним Вивчення фітопланктону, який продукує стільки ж кисню, що й усі наземні ліси, – надзвичайно важливий, але трудомісткий процес.
Цього сезону ці дослідження було додано в моніторингові морські дослідження.
Їх проводять на станції «Вернадський» щоб з"ясувати, як морська екосистема реагує на глобальні зміни довкілля.
Фітопланктон працює як велетенський «насос», що викачує з атмосфери двоокис вуглецю, і цим стримує глобальне потепління.
Але яка потужність цього «насосу» і до якої межі він здатний пом’якшувати наслідки людської діяльності – саме це визначатимуть вчені з Києва та Одеси, вивчаючи привезені зразки в лабораторіях. Карта «зеленої» Антарктиди та вплив пінгвінів на рослинність За допомогою дронів полярники провели аерофотозйомку району Аргентинських островів, де розташована наша станція.
Важливо, що зйомка була зроблена у багатьох різних частинах спектру.
На основі фото було створено просторовий план території, карти рослинності, а також проведено моніторинг її стану під впливом кліматичних змін.
На базі отриманої інформації науковці підготували документи з регулювання різних типів людської активності в районі Аргентинських островів.
Цю інформацію Україна офіційно представить на засіданні Антарктичного договору, і вона має стати підґрунтям для запровадження певних обмежень. Водночас науковці з"ясували, що крім людської діяльності, на рослинність Антарктиди впливають також… пінгвіни.
В районі Аргентинських островів відбувається унікальний процес – поширення теплолюбного субантарктичного пінгвіна на південь в суворіші умови.
Цього року вчені почали вивчати вплив розширення колоній пінгвінів на рослинність, а також на мікробіом антарктичних ґрунтів. Розширення списку найбільш шкідливих хімічних забрудників Серед глобальних процесів науковці стостерігають не лише зміни клімату, але й перенесення забруднень.
Вироблені та вжиті у Європі, Америці чи Азії хімікати розносяться течіями на тисячі кілометрів і накопичуються у тканинах тварин навіть у полярних регіонах.
Цьогоріч на «Вернадському» вперше були відібрані проби накопичення в тілі тварин стійких органічних забрудників.
Їх аналіз робитимуть у кращих лабораторіях ЄС за участі українських учених.
Отримана інформація стане основою для встановлення списку найбільш шкідливих хімічних забрудників і шляхів їх переносу.
Як підсумок передбачається заборона виробництва визначених речовин на рівні ЄС.

Добавить комментарий

Автор:

Введите Код, указанный на рисунке
 
Новини

23:36 - МКІП: Оновлено перелік бібліотек для поповнення бібліотечних фондів у 2020 році
23:36 - Світлана Фоменко ознайомилася з культурною інфраструктурою Одещини
23:36 - У Мінрегіоні розробляється збірка технічних рішень щодо забезпечення безбар’єрності архітектури
23:36 - Мінрегіон працює над забезпеченням функціонування системи технічного регулювання індустрії будівельної продукції в Україні
22:42 - У Києві викрито незаконну діяльність інтернет-магазину автозапчастин
21:30 - Стартував чемпіонат України з гирьового спорту
21:30 - Україна без перешкод та бар`єрів – наше головне завдання, - Марина Лазебна
21:30 - 40 тисяч екологічних перевірок в одному застосунку - відкриваємо дані про забруднювачів, - Міндовкілля
21:30 - Рішенням комісії ТЕБ та НС оновлено рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19 в регіонах
21:30 - Мінсоцполітики спільно з МВС удосконалюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству
20:54 - 65 млн доларів від Світового Банку буде спрямовано на оновлення дорожньої інфраструктури Луганщини, - Владислав Криклій
19:54 - Василий Хмельницкий нашел сумасшедших, готовых вложить 70 млн долларов в офисную недвижимость в условиях пандемии
19:42 - Заявки на пособия в США вновь вышли хуже ожиданий
19:24 - 65 млн доларів від Світового банку буде спрямовано на оновлення дорожньої інфраструктури Луганщини, - Владислав Криклій
19:24 - Після самоізоляції через контакт з хворим на COVID-19 учні не зобов’язані проходити тест і подавати до школи документи про стан здоров’я, - МОН
19:24 - Денис Шмигаль: Програма «5-7-9» буде продовжена на наступний рік
19:24 - Українці, які застрягли в Китаї, повернуться додому додатковим рейсом МАУ Тяньцзинь – Київ
19:24 - Бізнес-спільнота позитивно оцінює запроваджені зміни в роботі митних органів – результати опитування експортерів та імпортерів
19:00 - Лоукост SkyUp анонсировал свое банкротство
19:00 - Украина и Словакия подписали меморандум о строительстве логистических центров на границе
19:00 - Донецкие террористы распродают незаконно доставшиеся им списанные полувагоны
19:00 - Украина и Словакия будут сотрудничать над развитием мультимодальных перевозок между Азией и Евросоюзом
19:00 - В стране осталось 5 работающих вагоностроительных предприятий
18:06 - Кабмин назначил нового главу Службы безопасности на транспорте
18:06 - Всемирный банк выделит “Укравтодору” 65 млн долларов на восстановление дорог Луганской области
18:06 - МИД запускает новый формат консультаций для поддержки украинских экспортеров
18:06 - Межбанк закрылся долларом по 28,28
18:06 - Украина в августе удержала 12-ое место в мире по производству стали
17:45 - Підсумки торгів цінними паперами на Українській біржі за 24.09.2020
17:18 - МЗС України запускає новий формат консультацій для підтримки українських експортерів


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар19.8772
Канадський долар21.0803
Юань Женьміньбі4.1363
Куна4.3553
Чеська крона1.2166
Данська крона4.4196
Гонконгівський долар3.6449
Форинт0.090312
Індійська рупія0.38226
Рупія0.0018966
Новий ізраїльський шекель8.1207
Єна0.2681
Теньге0.066324
Вона0.024091
Мексиканське песо1.2599
Молдовський лей1.6927
Новозеландський долар18.4266
Норвезька крона2.9596
Російський рубль0.36614
Саудівський ріял7.5316
Сінгапурський долар20.5221
Ренд1.6578
Шведська крона3.1082
Швейцарський франк30.5309
Єгипетський фунт1.7924
Фунт стерлінгів36.0482
Долар США28.2487
Білоруський рубль10.8486
Азербайджанський манат16.6286
Румунський лей6.7468
Турецька ліра3.7007
СПЗ (спеціальні права запозичення)39.6729
Болгарський лев16.8237
Євро32.8942
Злотий7.2591
Алжирський динар0.21555
Така0.32502
Вірменський драм0.056572
Іранський ріал0.00065623
Іракський динар0.023161
Сом0.35125
Ліванський фунт0.018283
Лівійський динар20.2259
Малайзійський ринггіт6.6191
Марокканський дирхам3.0159
Донг0.0011893
Бат0.88683
Дирхам ОАЕ7.5041
Туніський динар10.1011
Узбецький сум0.0026856
Новий тайванський долар0.93821
Туркменський новий манат7.8748
Ганське седі4.7701
Сербський динар0.27921
Сомоні2.6708
Ларі8.9644
Бразильський реал5.0743
Золото52491.17
Срібло629.58
Платина23537.1
Паладій62839.8

Курси валют, встановлені НБУ на: 25.09.2020

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
BAVL0.4150.4150.4150.41512450.00
CEEN4.564.64.564.652840.00
UTLM0.040.040.040.0480000.00

Дані за 24.09.2020