Навчальний курс для українців, дистанційна ідентифікація, безготівкові розрахунки та багато іншого: НБУ та Мінцифри домовилися про співпрацю

08.04.2020 23:51 | Fin.Org.UA

Національний банк України та Міністерство цифрової трансформації уклали Меморандум про співпрацю у сферах цифровізації, цифрового розвитку, цифрової економіки, цифрових інновацій, розвитку інформаційного суспільства, цифрових навиків та прав громадян.

Документ підписали в онлайн-форматі, скріпивши його електронними цифровими підписами, Голова Національного банку Яків Смолій та Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Завдяки меморандуму ми зможемо ефективніше координувати спільні кроки у сфері цифрового розвитку та інновацій. Разом ми зробимо взаємодію українців із державою більш технологічною, а отже  – швидшою та комфортнішою», – наголосив Голова Національного банку Яків Смолій.

Один із важливих напрямів співпраці – це розвиток цифрових навиків громадян, який під час карантину набув ще більшого значення, ніж раніше. У межах співпраці Мінцифри та НБУ планують запустити навчальний курс для українців на порталі Дія. Цифрова освіта. Під час курсу ми простою мовою розкажемо все про платіжні картки, платежі за допомогою смартфона та «розумного» годинника, платежі онлайн в Україні та за її межами, кредитні ліміти та безпеку розрахунків в Інтернеті.

«Меморандум допоможе, у тому числі, вдосконалити систему верифікації та ідентифікації громадян і бізнесу, а також спростити наявні для цього механізми та створити більш сучасні. Зокрема, це стосується е-резидентства. Цей інструмент дасть можливість іноземцям офіційно вести бізнес в Україні дистанційно. Також ми будемо разом розвивати інструменти, які дозволять поширити практику дистанційного підписання угод у фінансовій сфері», – наголосив Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Ще один спільний пріоритет інституцій – сприяти переведенню розрахунків у всіх сферах державного сектору економіки в безготівкову форму.

Зменшення ролі готівки в економіці та збільшення частки безготівкових операцій – це одне з важливих завдань Національного банку, визначене, зокрема, у Стратегії розвитку фінансового сектору до 2025 року. Упродовж останніх п’яти років рівень готівки в економіці поступово зменшився з 17,8% від ВВП у 2014 році до 9,2% у 2019 році. А частка безготівкових операцій у загальному обсязі операцій із використанням платіжних карток навпаки збільшувалася – з 25% у 2014 році до 50,3% на кінець 2019 року. Відповідно до ключових показників Стратегії розвитку фінсектору  очікується, що вона продовжить зростати до 65% на початок 2025 року.

Додати коментар

Користувач:
email:





Underwriters help
Issuers sell securities
To the public market

- Fin.Org.UA

Новини

15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 14.01.2026
13:58 - У Києві призупинено наземного електротранспорту
13:53 - Рада звільнила Федорова з посади міністра цифрової трансформації
13:45 - Армія московія поцілила по енергооб'єктах Запоріжжя: поранено двох працівниць
13:40 - Аукціон із приватизації одного з найбільших хімічних компаній України знову зірвався
13:30 - У системі е-ТТН зареєстрували перші електронні товарно-транспортні накладні
13:29 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
13:15 - Ворожа атака поранила двох залізничників на Донеччині
13:00 - Фермери протестують у Парижі, щоб зупинити аграрну угоду ЄС з Південною Америкою
13:00 - У Києві без тепла залишаються близько 500 будинків – КМДА
12:40 - Rozetka контролює 76% виручки у онлайн-ритейлі
12:30 - Ритейл під напругою: чому енергонезалежність - це нова реальність, а банк - вже не просто каса
12:30 - ДБР затримало митника, який заробляв на контрабанді iPhone
12:15 - Торік попит на гібридні авто в Україні зріс на третину: найпопулярніші моделі
12:10 - Фінансовій компанії відкликано ліцензію через визнання її ділової репутації небездоганною
12:05 - На Київщині низка супермаркетів не працює через перебої з електропостачанням
11:30 - ДБР розповіло про викриті у 2025 році порушення
11:11 - Єдиний рахунок спрощує процес сплати податкових платежів Механізм сплати платежів з використанням єдиного рахунку
11:10 - Трамп пригрозив усім країнам, що торгують з Іраном митами у 25%
11:09 - Чи можуть бути платниками єдиного податку третьої групи юридичні особи, які здійснюють охоронну діяльність?
11:08 - Національна стратегія доходів до 2030 року – удосконалення адміністрування податків, зборів та платежів
11:06 - Алгоритм дій фізичної особи – громадянина України у разі втрати (зіпсуття) РНОКПП (у тому числі якщо паспорт громадянина України також втрачено)
11:05 - До уваги громадян! Сплачуйте податки через мобільний застосунок або касу банку правильно
11:01 - До уваги платників ПДВ!
10:59 - Деклараційна кампанія – 2026: сумлінне декларування доходів – підтримка фінансової безпеки та обороноздатності держави
10:49 - Туристичний збір: до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло майже 17,6 млн гривень
10:47 - Платники Дніпропетровщини за видобування залізних руд спрямували до загального фонду держбюджету майже 4,2 млрд грн рентної плати
10:46 - Плата за землю: протягом 2025 року місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали від платників майже 7,6 млрд гривень
10:45 - Податок на нерухомість: у 2025 році надходження зросли на 19,3 %
10:42 - З 1 січня 2026 року змінилися правила оподаткування прибутку банків


Більше новин