Ігор Петрашко назвав першочергові економічні пріоритети виходу з кризи

08.04.2020 19:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко на брифінгу після засідання Уряду 8 квітня назвав головні економічні пріоритети в умовах коронавірусу.  За його словами, у зв’язку з глобальною проблемою, спричиненою коронавірусом, цього року зниження економіки буде складати 4,8% до ВВП.
Крім того, безробіття буде як тимчасовим, так і постійним та у поточному році прогнозується на рівні 9,4% (на 7 квітня кількість зареєстрованих безробітних у системі зайнятості в Україні становить 364 тис.
осіб). Виходячи з цих викликів, як повідомив Ігор Петрашко, Уряд ставить перед собою три головні економічні пріоритети: зберегти максимальну кількість робочих місць; підтримати тих, хто уже втратив роботу; забезпечити відновлення економіки після завершення карантину щодо коронавірусу. Для виконання цих завдань Уряд розширює програми щодо підтримки по безробіттю та спрощує доступ до них людей, які вже втратили роботу.
«Доступ до програм максимально спрощений, кошти бюджетними програмами передбачені.
Ми вважаємо це як один із елементів збереження соціальної стабільності і підтримки споживчого ринку», – зазначив Міністр. Щоб забезпечити людей, які тимчасово втратили роботу у зв’язку із закриттям певних напрямків чи підприємств на час карантину, прийняті рішення щодо спрощення регуляцій. Також Уряд вживає кроків щодо підтримки виробництва та стимулювання малого та середнього бізнесу.
За його словами, доопрацьовується з урахуванням сьогоднішніх реалій програма «Доступні кредити 5-7-9%».
«Сподіваюся, найближчим часом ми її погодимо», – зауважив Міністр. Також Міністерство розробляє більш широку програму для допомоги бізнесу.
«Сподіваємося на співпрацю Національного банку, оскільки зрозуміло, що кошти бюджету будуть обмежені.
Проте ми будемо активно намагатися допомогти бізнесу в цей час, виходячи з кращих практик США та країн Євросоюзу», – сказав Ігор Петрашко. Крім того, за його словами, «в бюджеті збережена підтримка аграріїв, що буде давати ефект мультиплікатора, як збереження робочих місць, так і створення нових». Також робиться все для підтримки експорту.
«Ми, як великі сільськогосподарські експортери, дуже уважно ставимося до двох речей: щоби наші підприємства, фермери, переробники змогли продовжити експортувати продукцію.
В той же час, зберігаючи стабільність цінової динаміки на ключові продукти, які споживає населення», – зазначив він і додав, що важливо, щоб в Україні ціни були максимально доступні і продовольства було достатньо. Водночас Ігор Петрашко запевнив, що пшениці в Україні вдосталь і  говорити про можливий дефіцит підстав немає. 

Додати коментар

Користувач:
email:





Bull markets and bears,
Ebb and flow of fortunes made,
A dance of the wealth.

- Fin.Org.UA

Новини

23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:10 - московія перенаправить скраплений газ з Європи до Азії – ЗМІ
21:00 - Новини 6 березня: захоплення інкасаторів Ощадбанку в Угорщині та нафта по 90 доларів за барель
20:30 - Саудити різко підняли ціни на нафту для Європи та Азії
20:20 - Національний банк готовий підкріпити каси банків готівковою іноземною валютою
20:05 - Мінрозвитку запускає проєкт "Контроль публічних інвестицій"
19:50 - НБУ після захоплення інкасаторів Ощадбанку в Угорщині порадив "оминати ризикові країни"
19:45 - Адвокати ексрегіонала Іванющенка зірвали засідання суду
19:25 - "Американці цього не побачать": США не повернуть компаніям зібрані незаконно мита
19:20 - Кулеба розповів, хто профінансує реалізацію планів стійкості міст
19:00 - Київстар – у числі провідних світових операторів Starlink Mobile із 5 млн абонентів
18:55 - Нацбанк показав курс долара і євро на понеділок 9 березня
18:55 - Купівля авто в регіонах: де в Україні найактивніше купують нові та вживані моделі
18:40 - Стартує обговорення з учасниками ринку змін до правил подання звітності про активні операції
18:34 - Уряд виділив перші 10 мільярдів гривень на реалізацію планів стійкості міст
18:30 - Чверть імпорту на кону: чим загрожує блокування українського кордону зі Словаччиною та Угорщиною
18:25 - Поки США б’ють по Ірану, Індії дали дозвіл купити частину нафти московія
18:20 - У частині регіонів 7 березня графіки відключень світла діятимуть з 8 ранку до опівночі
18:05 - До кінця року Запоріжжю передадуть дві мобільні електропідстанції
18:00 - Національний банк у лютому 2026 року застосував до одного банку і трьох небанківських фінансових установ заходи впливу за порушення вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу
17:45 - Сховища забиті: Кувейт почав згортати видобуток нафти
17:45 - Уряд виділив 3 мільярди на розвиток науки: на що підуть кошти
17:32 - У Перській затоці застрягли товари на десять мільярдів доларів – ЗМІ
17:15 - Внесок в економіку та благодійсність: підсумки роботи LEROY MERLIN UKRAINE у 2025 році
17:15 - Нафта вже понад $90: у Перській затоці лунає попередження про "стоп" її експорту за дні
17:00 - Україна та Ліван домовились посилити торгівлю та створити спільний агрохаб
16:46 - В Ірпені відкрили ресторан McDonald’s
16:45 - Електроенергія промспоживачам: Мінекономіки підготувало постанову щодо стабілізації цін
16:30 - Жорстка правда про ESG
16:15 - "Укрзалізниця" втричі збільшила доходи від здачі в оренду своїх площ


Більше новин