Бізнес пропонує 13 послуг та 16 реєстрів вже зараз перевести в онлайн, – ЕВА

07.04.2020 10:41 | Fin.Org.UA

Ситуація з коронавірусом в країні ще раз яскраво продемонструвала, наскільки важливо електронізовувати комунікацію з державою, аби, в тому числі, у випадку виникнення непередбачуваних обставин робота як бізнесу, так і держави в цілому не зупинялась.

За експрес-опитуванням Європейської Бізнес Асоціації, третина компаній (35%) вже перевела 75-90% працівників на дистанційну роботу, 22% опитаних зазначили, що всі співробітники працюють дистанційно, лише 1% опитаних не перевів працівників на дистанційну роботу, в решті опитаних онлайн працюють 50% або менше працівників.

Тому, у зв’язку з пандемією, бізнес пропонує державі також переходити, де це можливо, в режим онлайн при наданні послуг/сервісів.

Світлана Михайловськазаступник директора Європейської Бізнес Асоціації.
В цей час ми отримуємо звернення від компаній щодо зупинки видачі дозвільних документів органами влади, які класифікуються як надання адміністративних послуг. Саме життя підштовхує нас переходити від слов до діла в реалізації концепції «Держава у смартфоні», де можна виділити два напрямки – послуги та реєстри/відкриті дані. Вже сьогодні з в електронний формат необхідно перевести 13 послуг та 16 реєстрів. Хоча, безумовно, їх кількість значно більша і в подальшому, сподіваємось, більшість сервісів та послуг, які надає держава будуть здійснюватись електронно. Водночас, наразі органам державної влади також варто переходити на електронний документообіг, аби осучаснювати комунікацію та оперативно відслідковувати реакцію на звернення. Крім того, дуже потрібним для бізнесу є комунікаційний канал/гаряча лінія для звернень, аби оперативно отримувати роз’яснення, адже обмежувальних заходів встановлюється чимало і не завжди зрозуміло, яким чином їх правильно трактувати.

Серед онлайн послуг бізнес пропонує врахувати 13 ініціатив. Йдеться про використання BankID та MobileID для швидкої реєстрації та користування державними послугами, надання адміністративних послуг по ліцензуванню в електронному форматі та можливість здійснювати платежі за адміністративні послуги держави віддалено – усіма доступними платіжними інструментами та формами. Крім того, забезпечити передачу електронної звітності з використанням електронного цифрового підпису до державних органів, онлайн подачу документів в «єдине вікно» без участі митного брокера та митної декларації без спеціальної платної програми, доопрацювання електронного кабінету на митниці, можливість видачі споживачам гарантійних талонів на побутову техніку і електроніку в електронному вигляді.

Водночас, в переліку більш вузько-спеціалізованих питань: онлайн подання заявки-розрахунку на отримання марок акцизного податку, запровадження видачі електронних рецептів для лікування тварин, можливість онлайн оформлення міжнародних фітосанітарних сертифікатів, онлайн документообіг щодо оформлення приходу суден в порт та оформлення виходу судна, створення електронного кабінету заявників для візуалізації всіх етапів затвердження проведення клінічних випробувань, тощо.

В контексті реєстрів актуальним є:

–      Відкриття доступу до реєстру виданих дозволів на міжнародні перевезення вантажів автомобільним транспортом;

–      Переведення в онлайн інформації щодо дозволів на оптову та роздрібну торгівлю алкогольними напоями та щодо ліцензій виробників та імпортерів алкогольних напоїв;

–      Переведення обігу складських документів на зерно в електронну форму;

–      Створення реєстру тварин, як домашніх, так і сільськогосподарських (наприклад, для контролю поширення інфекцій);

–      Запровадження загальнодержавного електронного реєстру лісорубних квитків та загальнодержавної системи електронного обліку деревини, обов’язкової для ведення всіма постійними лісокористувачами;

–      Забезпечення коректної роботи єдиної бази даних ДП «Державний експертний центр МОЗ України» та Державної служби з лікарських засобів і контролю за наркотиками;

–      Створення єдиної бази даних медичних виробів на ринку України, в тому числі, задля боротьби із сірим імпортом;

–      Повноцінне запровадження реєстру електронних листків непрацездатності;

–      Створення реєстру харчових добавок, харчових ензимів, ароматизаторів, тощо.

Зі свого боку, Європейська Бізнес Асоціація вже поділилась пропозиціями з КМУ та готова надавати  коментарі по їх розробці, адже процес оптимізації та діджиталізації послуг – один з аспектів, який сприятиме забезпеченню роботи бізнесу, особливо, в період, коли майже вся країна працює дистанційно.

Додати коментар

Користувач:
email:





Risk and reward dance,
A delicate balance,
Traders walk the tightrope.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 25 лютого: зупинка поїздів між Дніпром і Запоріжжям, електротранспорт знову у Києві
20:50 - На пункті пропуску "Рава-Руська" побудують додаткові майданчики для транспорту
20:38 - Уряд розподілив два мільярди гривень на шкільні автобуси
20:23 - Цивільна авіація московія входить у період підвищених ризиків – СЗРУ
20:10 - Чотириста будинків отримають кошти на автономне живлення під час відключень від уряду
19:47 - Відключення світла 26 лютого триватимуть усю добу
19:25 - Уряд визначився з реформою системи управління фінансами
19:11 - Ангола може отримати від Китаю кредит у 4,8 мільярдів доларів на нафтовий завод
18:54 - Уряд оновив склад наглядової ради АТ «НАЕК «Енергоатом»: до складу увійшла заступниця Мінекономіки Дарія Марчак
18:49 - Україна разом з ООН посилить відновлення Чорного моря
18:46 - До суду спрямували обвинувальний акт щодо керівниці аеропорту "Одеса"
18:30 - Денис Шмигаль провів онлайн розмову з Міністром енергетики Азербайджану Парвізом Шахбазовим
18:27 - З березня уряд проіндексує пенсії на 12,1%: кого стосується
18:18 - У Сумах відкрили модульне містечко для переселенців
18:07 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проєкту щодо відомчої реєстрації нових тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських машин, сільськогосподарської техніки»
18:04 - Канада додатково підтримає енергетику України: на що витратять 12 мільйонів євро
18:02 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проєкту щодо відомчої реєстрації нових тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських машин, сільськогосподарської техніки»
18:00 - Інвестиції у водойми: держава і регіони узгодили кроки розвитку рибного господарства
17:40 - московія хоче перенаправити більше доходів від нафти до резервного фонду через падіння цін
17:30 - Київ повернеться до класичних графіків відключень не раніше квітня – Yasno
17:23 - Українська енергетична біржа оновила правила аукціонів
17:04 - Ключові рішення НКЦПФР від 25.02.2026
17:02 - ОТП БАНК запустив інтернет-еквайринг зі швидким підключенням та зарахуванням коштів двічі на день
17:00 - НАЗК пояснило, чи слід декларувати держдопомогу за зруйноване житло
16:53 - Канада спрямує додаткові 12,4 млн євро до Фонду підтримки енергетики України
16:45 - В Україні здешевшали буряки: скільки коштують
16:39 - Нацбанк показав курс долара і євро на четвер 26 лютого
16:30 - Звільнення працівників: кого захищали суди у 2025 році
16:26 - Демократичні штати вимагають у Трампа компенсацію за мита
16:18 - За рік податкова виявила 400 випадків неофіційної праці в ресторанній сфері


Більше новин