Віктор Ляшко: Якщо динаміка росту захворюваності буде розтягнута в часі, ми зможемо запобігти одночасному надходженню важкохворих у відділення інтенсивної терапії

05.04.2020 15:18 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Заступник Міністра охорони здоров’я - головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив останню інформацію щодо ситуації в країні у зв"язку з протидією поширенню коронавірусної інфекції.  За минулу добу в Україні підтверджено 156 випадків коронавірусної хвороби, з них у 12  дітей.
Загалом зареєстровано 1251 хворий на COVID-19.
Коронавірусна хвороба зафіксована у всіх регіонах країни, крім Миколаївської області – там на даний час немає підтвердженого жодного випадку. «Якщо подивимось статистику за скільки часу країни проходять шлях від 100  осіб до 1000-1200,  то можна озвучити наступні цифри: Італія пройшла цей шлях за 6 днів, Іспанія - за 7 днів, США - за 8 днів, Україна - за 9 днів», - зазначив заступник Міністра і додав, що в нашій державі 25 людей вже одужали, 32 – померли.
При цьому 84% усіх померлих від COVID-19 мали важкі серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, новоутворення, захворювання нирок та легень, а в деяких осіб були поєднанні захворювання. Віктор Ляшко повідомив, що на зсіданні Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації розглянули питання готовності закладів охорони здоров’я, особливо заклади першої хвилі, яких затверджено 240. «На штабі сформовано чотири групи з працівників Міністерства охорони здоров’я,  Національної служби здоров’я та ДСНД, які вже від сьогодні поїхали в регіони, щоб переглянути правильність визначення закладів, які надаватимуть допомогу хворим на коронавірусну хворобу, а також, щоб надати практичні рекомендації щодо облаштування закладів і правильності запуску санітарного сортування», - зазначив головний санітарний лікар. Він також розповів про позитивний приклад Броварської центральної лікарні, який варто перейняти і іншим лікарням. «Тиждень тому ми розгорнули наметові містечка біля інфекційних лікарень, але в Броварській лікарні санітарне сортування запроваджено на вході на територію закладу охорони здоров’я», - підкреслив Віктор Ляшко і додав, що хворих з підозрою на COVID-19 відправляють в одну сторону, в іншу – тих, хто прийшов на консультацію до різних відділень, до того ж їм проводиться температурний скринінг та дезінфекційна обробка.
Пересування відвідувачі у лікарні налагоджено таким чином, щоб хворі з температурою не пересікалися з хворими, наприклад, з травмами тощо.
Заступник Міністра наголосив, що це вимушені заходи, які дозволять запобігти занесенню випадків COVID-19. Крім того, Віктор Ляшко повідомив, що Штабом  підготовлено методичні рекомендації щодо  вимог до контрольно пропускних пунктів, які зараз будуть встановлені на в’їзді – виїзді в кожну область.
Зокрема, прописано хто саме повинен знаходитись на даних пунктах, які заходи мають здійснюватися і як проводиться скринінг, перевірка документів тощо. «Все це робиться для того, щоб обмежити мобільність населення і зменшити поширення хвороби.
 Статистика і динаміка, яку ми відмічаємо, свідчить: якщо ми будемо дотримуватись жорстких карантинних заходів - динаміка росту коронавірусної хвороби буде розтягнута в часі, що дозволить запобігти піку захворюваності, ще краще підготувати систему охорони здоров’я і унеможливити одночасного масового надходження хворих, зокрема, у відділення інтенсивної терапії», - підкреслив заступник Міністр. 

Додати коментар

Користувач:
email:





Regulatory rules,
Compliance and transparency,
Markets kept in line.

- Fin.Org.UA

Новини

17:49 - Азербайджан хоче збільшити поставки газу до Євросоюзу
17:25 - московіяни заявляють про атаку на інфраструктуру "Турецького потоку"
17:10 - МЕА вивільнить найбільші в історії нафтові резерви
17:00 - Компанія "Горизонти" купила у ексдепутата Мірошніченка збиткову фірму – ЗМІ
16:59 - Майже 44: курс долара оновить історичний рекорд щодо гривні
16:52 - Ощадбанк запускає пілотний проєкт фінансової інклюзії для громад без банківських відділень
16:45 - Стало відомо, коли в закладах Києва запрацюють літні майданчики
16:34 - Корецький пояснив, чому московія атакує трубопровід на півдні України
16:30 - Як слід оцінювати наглядові ради
16:30 - Частина енергообладнання з німецьких станцій вже підготовлена до відправки в Україну – Шмигаль
16:18 - Коментар Національного банку щодо рівня інфляції в лютому 2026 року
16:10 - Іран закликав світ готуватися до ціни у $200 за барель нафти
16:03 - УЗ найняла юристів для реструктуризації боргів на $1 мільярд часів Януковича
15:55 - На Дніпропетровщині 4 дні долали пожежу на об'єкті інфраструктури після атаки московія
15:50 - У районі Ормузької протоки обстріляли три судна
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 12.03.2026
15:21 - "Під ключ": "Укрнафта" заявила про повний цикл сервісу для свердловин
15:12 - Проєкт Закону України «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо захисту комерційних таємниць»
15:10 - Бюро економічної безпеки попередило про розсилку фейкових електронних листів
15:03 - Проєкт Закону України «Про захист комерційних таємниць»
15:00 - НБУ повідомив, яка частка проблемних кредитів у банківському секторі
14:30 - Підсумки гуманітарного розмінування за лютий
14:20 - Чотири роки позбавлення волі: ВАКС за хабарі засудив експосадовця Міноборони
14:20 - На внутрішньому ринку України на третину скоротились перепродажі авто: ТОП-10 моделей
14:16 - A Financial Fortress Under Fire: Protecting Monetary and Financial Stability During a Full-Scale War. Speech by Andriy Pyshnyy
14:16 - Фінансова фортеця під вогнем: як захистити монетарну та фінансову стабільність під час повномасштабної війни. Промова Андрія Пишного
13:58 - Деклараційна кампанія – 2026: хто подає податкову декларацію про майновий стан і доходи
13:55 - Перехід права власності на об’єкт оподаткування протягом звітного року: сплата транспортного податку фізичною особою
13:54 - Чи включається до доходу юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи сума коштів, отримана у вигляді бюджетного гранту?
13:54 - USDA збільшило прогноз врожаю соняшника в Україні


Більше новин