Власники квартир (жилих приміщень) у багатоквартирних жилих будинках не є платниками земельного податку

03.04.2020 10:29 | Fin.Org.Ua

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що платниками земельного податку є власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.
Норми визначені статтями 269 та 270 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Власники земельних ділянок – це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які відповідно до закону набули права власності на землю в Україні, а також територіальні громади та держава щодо земель комунальної та державної власності відповідно (п.п. 14.1.34 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
Землекористувачі – це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди (п.п. 14.1.73 п. 14.1             ст. 14 ПКУ).
Згідно зі ст. 42 Земельного кодексу України від 27 жовтня 2001 року              № 2768-ІІІ зі змінами та доповненнями земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками.
Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, передаються безоплатно у власність або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
З урахуванням викладеного, платниками земельного податку за земельні ділянки під багатоквартирними жилими будинками є особи, яким такі земельні ділянки відповідно до норм Земельного кодексу України передаються у постійне користування або у власність: підприємства, установи і організації, що здійснюють управління цими будинками, а також об’єднання власників будинків.
Отже, власники квартир (жилих приміщень) у багатоквартирних жилих будинках не є платниками земельного податку до бюджету за земельні ділянки під такими будинками.

Додати коментар

Користувач:
email:





Зберігайте гроші в банківській якірності, а не в морських глибинах.

- Fin.Org.UA

Новини

11:50 - Кулеба повідомив, коли на лівому березі Києва відновлять водопостачання
11:50 - Кабмін тимчасово призначив в.о. держсекретаря Мінцифри
11:35 - "Зробили максимум": ексміністерка енергетики Гринчук про підготовку до атак московія
11:34 - У Києві та шести областях є знеструмлення через нову російську атаку
11:20 - Міненерго отримало нову верхівку: деякі прийшли з Міноборони
11:15 - У Києві енергетики повернули світло 162 тисячам осель
10:50 - БЕБ викрило розтрату 9 мільйонів під час закупівлі котельного обладнання на Київщині
10:50 - Частина Криму залишилася без світла – ЗМІ
10:21 - "Київводоканал" назвав райони без води та зі зниженим тиском після обстрілу
10:08 - За менш ніж місяць ФОПів побільшало на шість тисяч – Опендатабот
10:05 - Зеленський розповів, де найскладніша ситуація в Україні після обстрілів московія
10:00 - У Києві змінили інтервал руху в метро після обстрілів
09:50 - У Києві після атаки без тепла 5,6 тисячі багатоповерхівок
09:43 - У Раді немає опалення та води після обстрілів: нардепи на дистанційці
09:35 - Ціни на нафту відреагували на розвиток подій довкола Гренландії
09:25 - Нічна атака московія: пошкоджена критична інфраструктура на Вінниччині та Одещині
09:00 - В Україні зросли продажі вживаних авто зі США: найпопулярніші моделі 2025 року
08:33 - В кількох регіонах України запровадили аварійні відключення світла
08:30 - Як відновити помешкання після атаки
08:00 - Власник бізнесу, у який двічі поцілила московія: "Якщо ти постраждав – ти ніхто. Ти грязь і мусор"
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 20.01.2026
02:03 - Solar activity and the S&P 500: numbers, not narratives
02:02 - Сонячна активність і S&P 500: чому інвесторам не варто «дивитись на Сонце» при ухваленні рішень
01:33 - Сонячна активність і світова економіка: від полярних сяйв до енергетичної катастрофи
23:00 - Денис Шмигаль: дефіцит в енергосистемі зберігається – працюємо над системними рішеннями для столиці та регіону
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 19 січня: песимістичні дані про відключення світла, позов дружини Чернишова
20:45 - Митні погрози Трампа через Гренландію вдарили по фондових ринках в Європі та світі
20:34 - "Діра" в російському бюджеті встановила рекорд з часів пандемії
20:01 - Кабмін запускає "нічліг незламності" при довгих збоях електрики та тепла у містах


Більше новин