Платникам ПДВ про деякі особливості складання розрахунку коригування до зведеної податкової накладної

03.04.2020 10:28 | Fin.Org.Ua

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу платників ПДВ на наступне.
Згідно з п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 із змінами, у разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної (далі – ПН), не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до ст. 192 Податкового кодексу України постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – РК) за формою згідно з додатком 2 до ПН.
Якщо після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) зведеної ПН, складеної виходячи з перевищення ціни придбання/звичайної ціни/балансової (залишкової) вартості товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання відбувається коригування суми перевищення, продавець має право скласти РК до такої зведеної ПН.
РК до зведеної ПН, складеної на суму перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, у тому числі у разі коригування всієї суми перевищення складається з урахуванням таких особливостей:
► у заголовній частині розрахунку коригування до зведеної податкової накладної на суму перевищення бази оподаткування над фактичною ціною постачання у полі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» зазначається код ознаки «3».
У РК, складених починаючи з 01.12.2018 до ПН, зареєстрованої в ЄРПН до 01.12.2018, у полі «До зведеної податкової накладної» замість позначки «Х», яка вказана в ПН, вказується код ознаки «3» (позначка «Х» не проставляється).
У рядку І розділу А «Сума коригування податкового зобов’язання та податкового кредиту», у т.ч. у рядках II та/або III залежно від ставки ПДВ (20 або 7 відсотків) вказується сума ПДВ, яка збільшує або зменшує (при зменшенні зазначається знак «–») суму податкових зобов’язань, нарахованих на суму перевищення.
У розділі Б табличної частини РК у випадку збільшення (зменшення) суми перевищення одним рядком зі знаком «–» зазначаються показники, зазначені у ПН які підлягають коригуванню, другим рядком зазначаються вірні показники.
При цьому код причини коригування зазначається 203.
У випадку коригування всієї суми перевищення у РК заповнюється один рядок зі знаком «–» та зазначається код причини коригування 103.

Додати коментар

Користувач:
email:





Financial crisis,
Lehman Brothers, subprime loans,
2008 shock.

- Fin.Org.UA

Новини

15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 06.05.2026
15:17 - Єгипет продовжує приймати викрадене Росією українське зерно – МЗС
15:15 - Імпорт електроенергії в Україну у квітні впав на 40%
14:57 - Тігіпко став позаштатним радником Буданова
14:37 - Amazon розширює логістичну мережу
14:35 - Україна наростить імпорт газу з Польщі: регулятор погодив проєкт
14:17 - Nova запустила платформу електронного документообігу для бізнесу
13:55 - Інвестували 12 мільйонів євро: Carlsberg запустив в Україні нову баночну лінію
13:55 - Комітет Ради позачергово розгляне проєкт про підняття зарплат поліцейським
13:38 - У Луцьку посадовця міськради викрили на хабарі
13:33 - МАГАТЕ виявило пошкоджене обладнання на Запорізькій АЕС після атаки безпілотника
13:20 - ПУМБ інвестував в створення інклюзивного бізнесу 100 млн грн
13:16 - Свириденко розкрила цьогорічні приватизаційні плани
13:00 - У перелік "Доступних ліків" додали нові препарати
12:58 - На аукціон виставили нове нафтогазове родовище за мільярд
12:40 - Українці збільшили попит на бензинові та гібридні авто: які моделі обирають
12:30 - До небанківської установи застосовано заходи впливу
12:30 - Стало відомо, скільки від початку року коштували московія атаки України по її НПЗ
12:30 - K-beauty як драйвер змін: як корейська косметика трансформує ринок та правила гри для ритейлерів
12:16 - Інвестиції українців у ОВДП досягли історичного максимуму
11:55 - Банки України показали актуальний курс валют на 5 травня
11:46 - Global Money Week 2026 в Україні об’єднав 278 тисяч учасників серед освітян, дітей та молоді
11:35 - Ворог вдарив по порту Великої Одеси: пошкоджено цивільне судно
11:30 - Держслужбовці повністю вичерпали квоти бронювання військовозобов'язаних
11:26 - Електронна черга: плануйте візит до податкової у сучасному і зручному форматі
11:23 - Чи має право суб’єкт господарювання проводити розрахунки за операціями оптової торгівлі алкогольними напоями у готівковій формі?
11:22 - Де розміщені реквізити рахунків для сплати податків, зборів, єдиного внеску та інших платежів до бюджету?
11:21 - Що означають показники, які розміщуються в меню «Критерії добровільного дотримання законодавства» приватної частини Електронного кабінету?
11:19 - Особливості нарахування, утримання та сплати (перерахування) військового збору деякими категоріями платників
11:18 - До уваги роботодавців!


Більше новин