Держбюджет в умовах карантину: надходження в березні склали 78,4 млрд грн

01.04.2020 18:54 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

За оперативними даними Державної казначейської служби ,у березні 2020 року до загального фонду державного бюджету надійшло 78,4 млрд грн, розпис виконано на 89,3%.
При цьому було відшкодовано 10,6 млрд грн податку на додану вартість. Основне невиконання відбулось по митних платежах – 81,2% від розпису, недонадходження становили 5,7 млрд грн. Послаблення курсу гривні до 26,4 грн/дол США, в середньому за березень, хоча і наблизилось до врахованого у бюджеті (27 грн/дол США), проте не змогло компенсувати негативного ефекту від падіння обсягів оподатковуваного імпорту.
В тому числі внаслідок запровадження основними торговельними партнерами обмежувальних заходів у зв’язку з поширенням епідемії COVID-19 та порушенням логістичних ланцюгів в доставці товарів. На 47,8% виконано розпис по рентній платі за видобування природного газу, недонадходження становили 1,6 млрд грн.
Як і у попередні місяці, основною причиною невиконання стало зменшення середньої митної вартості імпортованого природного газу, яка, за даними Мінекономіки, у лютому 2020 року становила $168,5 за тис.
м куб, зниження ціни природного газу, що постачається побутовим споживачам та виробникам теплової енергії. Невиконання розпису по окремим податкам частково було компенсовано більшими надходженнями від інших податків. Так, наприклад, на 0,1 млрд грн більше від розпису надійшло акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів – виконання становило 101,3%.
При цьому, порівняно з березнем 2019 року, надходження акцизного податку з тютюнових виробів зросли на 42,4%, збільшившись до 4,4 млрд грн. Поряд з цим було перевиконано і розпис з податку на доходи фізичних осіб та військового збору – на 0,16 млрд грн.
Надходження становили 10,4 млрд грн і порівняно з березнем минулого року зросли на 19,6%. В цілому за підсумками І кварталу 2020 року розпис доходів за загальним фондом державного бюджету виконано на 87%, недонадходження склали 27,4 млрд грн.
Порівняно з І кварталом 2019 року доходи зросли на 2,8%. Для фінансування державного бюджету Міністерство фінансів в січні-березні 2020 року залучило 98,2 млрд грн.
Запозичення із зовнішніх джерел перевищили 34,2 млрд грн (67% від плану), а на внутрішньому ринку – 63,9 млрд грн (100% плану), з яких 27 млрд грн – в національній валюті, а 36,8 млрд грн – в іноземній валюті ($1,1 млрд та €200 млн).
Загальний план запозичень за звітний період виконано на 85,1%.

Додати коментар

Користувач:
email:





Earnings reports in,
Profit gains and losses shown,
Investor insight.

- Fin.Org.UA

Новини

11:35 - Російські удари спричинили нові знеструмлення у восьми областях
11:05 - McDonald's в Україні повертає в меню картоплю по-селянськи і курячі крильця
10:55 - Пентагон оцінив вартість війни США в Ірані
10:25 - Безосу запропонували придбати частку в ФК Liverpool – Sky News
10:10 - московія забирає пальне із Сибіру, щоб урятувати Москву від дефіциту
09:35 - Нафта відреагувала на атаки США та терористичні погрози хуситів
09:00 - Росію знову атакували безпілотники: горять два великих склади Wildberries
08:30 - Схеми дроблення та офшорів підуть у минуле
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 22.07.2026
06:00 - Зерно проситься на берег: через обстріли морських портів експортери змінюють логістику
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 21 липня: в Україні дорожчає вода та пальне, атаки на танкери в Ормузі
19:45 - За нафту Венесуели почалася боротьба між НПЗ і трейдерами
19:44 - Які бувають декоративні штукатурки: популярні фактури та сучасні рішення
19:25 - Хусити оголосили морську блокаду Саудівської Аравії й пригрозили суднам
18:55 - Два танкери із саудівською нафтою розвернулися після погроз хуситів
18:30 - Через атаки у Азовському морі московитський експортер пшениці впаде на третину – ЗМІ
17:55 - Іран ударив по електростанціях і опріснювальних заводах Кувейту
17:36 - Нічний удар по Київщині: знищено склад Viessmann, але компанія продовжує роботу
17:35 - Кілька танкерів атакували біля Ормузу
17:19 - Засідання Комісії
17:18 - Масштабні оборудки у медзакупівлях: правоохоронці завершили розслідування
16:55 - Резиденти Дія.City сплатили рекордні податки – Мінцифри
16:40 - Нацбанк показав курс долара та євро на 22 липня
16:10 - Уряд московія заявив про стабілізацію паливного ринку — "часткову"
15:51 - Харківщина отримала понад 21 тонни обладнання від Литви для підтримки енергетичної інфраструктури
15:45 - Трамп може запровадити нові мита – FT
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 22.07.2026
15:28 - Не буде закурити? Удари по складах вплинули на пропозицію цигарок
15:20 - ДБР завершило розслідування щодо відчуження частини готелю у Рівному


Більше новин