Державний борг в лютому 2020 року: зменшення боргового навантаження

28.03.2020 19:56 | Fin.Org.UA

В лютому 2020 року сукупний державний та гарантований державою борг України в еквіваленті в національній валюті зменшився на 1,46% та склав 2 047,8 млрд грн, а в еквіваленті в іноземній валюті – на 0,02% до 83,38 млрд дол. США. Фактором впливу на коливання суми державного боргу була девальвація гривні по відношенню до дол. США (за даними Національного банку України в лютому 2020 року склала 1,8%).

З метою забезпечення стабільності державних фінансів серед зовнішніх джерел фінансування пріоритетом для Міністерства фінансів залишається співпраця з міжнародними фінансовими організаціями та країнами-партнерами.

В лютому 2020 року Міністерством фінансів було проведено чотири аукціони з розміщення ОВДП, за підсумками яких на фінансування державного бюджету було залучено 14 млрд грн.

На останньому аукціоні 25 лютого середньозважені ставки дохідності за номінованими в гривні ОВДП з терміном обігу 3 місяці, 1,5 роки, 2 роки та 7 років становили 9,4%, 9,9%, 10% та 9,95% відповідно. Минулого місяця інвесторам пропонувались також номіновані в іноземній валюті державні цінні папери. На аукціоні Мінфіну 11 лютого були вдало розміщені річні державні облігації, номіновані в доларах США, з середньозваженою дохідністю 3,39%, при цьому на фінансування державного бюджету надійшло 200 млн дол. США або 4,9 млрд грн в еквіваленті.

Витрати державного бюджету з погашення державного боргу в лютому 2020 року становили 20,1 млрд грн, з обслуговування – 7,6 млрд гривень.

У звітному періоді основна сума виплат була здійснена Україною за ОВДП, номінованими як в національній, так і в іноземній валютах. Також здійснювались платежі за кредитами міжнародних фінансових організацій: за кредитами та під гарантію Міжнародного банку реконструкції та розвитку, за кредитами Європейського банку реконструкції та розвитку та Європейського інвестиційного банку.

З детальною інформацією, щодо стану державного та гарантованого державного боргу України в лютому 2020 року та інших періодах, можна ознайомитись на офіційному сайті Міністерства фінансів за посиланням.

Додати коментар

Користувач:
email:





Technical analysis,
Fundamental analysis,
Which path will lead to riches?

- Fin.Org.UA

Новини

00:28 - Про природний капітал в активах НПФ
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:35 - Банки мають достатній запас готівкової валюти – результати операцій НБУ з підкріплення кас банків готівковою іноземною валютою
21:00 - Новини 10 березня: мобілізація айтівців, провал законопроєкту про "податок на OLX", інфляція
20:31 - Супертанкер з іранською нафтою "проскочив" крізь Ормузьку протоку
20:24 - 10% відкату: чиновницю підозрюють в отриманні хабаря за ремонт будинків у Харкові
20:10 - Нафтогігант США почав вивозити персонал з Близького Сходу
19:54 - Німеччина та Україна домовились про нову пільгову іпотеку для переселенців
19:50 - В Ірані випав небезпечний "нафтовий дощ" після ракетних ударів
19:45 - Захист національного виробника та справедлива конкуренція: результати засідання Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі
19:35 - Україна планує залучити від партнерів на енергетичні потреби у 2026 році 5 млрд євро, – Денис Шмигаль
19:20 - Зеленський розповів, як Кубраков допоможе посилити енергетику Києва
19:08 - Пропонується оновити порядок інкасації коштів та перевезення валютних цінностей банків в Україні
19:00 - Відновлення генерації: уряд планує цього року залучити ще п’ять мільярдів євро
18:55 - В Україні 11 березня відключення світла триватимуть з ранку до кінця доби
18:50 - Нафтовий гігант ОАЕ зупинив НПЗ після атаки дрона Ірану
18:45 - Запрошуємо до участі: в Києві відбудеться Форум для керівників підприємств щодо експортного контролю та комплаєнсу
18:30 - Нафта обвалилася на $10 після слів Трампа про швидку деескалацію
18:25 - САП та НАБУ викрили корупційну схему в "Укроборонпромі"
18:18 - Японія передала Україні захисну техніку: що найнеобхідніше
18:12 - Швеція спрямувала додатково понад 56 млн євро до Фонду підтримки енергетики України
18:10 - Найбільший виробник нафти прогнозує "катастрофу" для світової економіки: названо умову
17:50 - Нацбанк показав курс долара і євро на середу 11 березня
17:42 - "Укрпошта" зробила заяву щодо постачальника, якого підозрюють у фінансуванні московія
17:37 - Уряд відкрив можливість проведення аукціонів на три родовища титанової сировини
17:36 - У московії інфляція перевищила 900% за час правління Путіна – росЗМІ
17:20 - московія використовує окуповану Луганщину для збільшення посівів соняшника
17:16 - Засідання Комісії
17:05 - На Тернопільщині викрили підпільне виробництво тютюну та вилучили понад 5 тонн продукції
17:00 - «Доступні кредити 5-7-9%»: щотижнева статистика


Більше новин