Наукові дослідження і розробки, які фінансуватимуться у 2020 році за рахунок держбюджету: результати конкурсного відбору

24.02.2020 20:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Перелік наукових досліджень та розробок на 2020 рік за кошти держбюджету вже затверджено.
Це – черговий крок до цільового фінансування медичної науки на інноваційні проекти та ефективного використання коштів платників податків.
Конкурсний відбір здійснювався серед закладів та установ, що знаходяться у сфері управління МОЗ України, за рівними для всіх, чесними та прозорими правилами. Що впливало на оцінку заявок учасників Розгляд проектів наукових досліджень та розробок відбувався за новими прозорими правилами.
На оцінку заявок учасників впливав науковий доробок керівника роботи за останні 5 років та доброчесність.
Враховувалися передусім його наукові статті у виданнях, що індексуються у провідних міжнародних наукометричних базах даних (віднесених до першого, другого, третього і четвертого квартилів (Q1, Q2, Q3, Q4) відповідно до класифікації SCImago Journal and Country Rank або Journal Citation Reports).
Перевірка доброчесності щодо опублікованих наукових статей здійснювалася Національною науковою медичною бібліотекою України. Конкурсна комісія розглядала деперсоналізовані проекти заявок учасників (без назви установи, прізвища керівника і виконавців).
Це забезпечило справедливість та неупередженість конкурсного відбору. Як розподіляються кошти  Обсяг фінансування наукових досліджень і розробок, які виконуються закладами вищої освіти, закладами післядипломної освіти та науково-дослідними установами МОЗ України, залежить від коефіцієнту ефективності (співвідношення наукової цінності до обсягу фінансування): обсяг виділених коштів складає 100% необхідного фінансування, що вказаний у проектах наукових досліджень і розробок на 2020 рік (окрім проектів наукових досліджень і розробок, в яких була вказана сума більша 5 млн.
грн), для наукових досліджень і розробок з коефіцієнтом ефективності, що дорівнює 1 та більше обсяг виділених коштів складає 75% обсягу необхідного фінансування, що вказаний у проектах наукових досліджень і розробок на 2020 рік (окрім проектів наукових досліджень і розробок, в яких була вказана сума більша 5 млн.
грн), для наукових досліджень і розробок з коефіцієнтом ефективності від 0,5 до 0,99 обсяг виділених коштів складає 50% обсягу необхідного фінансування, що вказаний у проектах наукових досліджень і розробок на 2020 рік (окрім проектів наукових досліджень і розробок, в яких була вказана сума більша 5 млн.
грн), для наукових досліджень і розробок з коефіцієнтом ефективності від 0,1 до 0,49 обсяг виділених коштів складає 25% обсягу необхідного фінансування, що вказаний у проектах наукових досліджень і розробок на 2020 рік, для наукових досліджень і розробок з коефіцієнтом ефективності меншим 0,1 Вимоги до закладів/установ, які отримали фінансування з держбюджету Заклади/установи мають за результатом проведеного наукового дослідження чи розробки опублікувати не менше однієї статті у виданнях, що входять до міжнародних наукометричних баз даних Web of Science та/або Scopus, та відносяться до першого, другого, третього і четвертого квартилів відповідно до класифікації SCImago Journal and Country Rank або Journal Citation Reports.
А якщо фінансування наукового дослідження чи розробки за роки його виконання становить більше 1 млн грн, необхідно опублікувати не менше однієї статті у виданнях, віднесених до першого, другого, третього квартилів (Q1, Q2, Q3). У статті має бути зазначено, що це наукове дослідження чи розробка фінансувалося Міністерством охорони здоров’я України за кошти державного бюджету. Якщо така копія статті не буде надана, керівник наукового дослідження чи розробки не буде допускатися протягом 1 року до участі у конкурсному відборі проектів.
А між МОЗ України та установою/закладом укладається угода про доопрацювання наукового дослідження чи розробки та опублікування такої статті з зазначенням конкретних термінів без виділення на ці цілі додаткових бюджетних коштів. Якщо після другого року виконання чи після завершення виконання наукового дослідження чи розробки не буде подана копія статті за результатами проведеної роботи, міністерство здійснить аудит такої установи/закладу.  

Додати коментар

Користувач:
email:





The euro zone struggles,
Leaders seek to find a fix,
Will it come in time?

- Fin.Org.UA

Новини

11:05 - У Києві без тепла залишається понад тисяча будинків
10:42 - На Запоріжжі уночі стався повний блекаут
10:00 - Значна частина Дніпропетровщини без світла після аварії
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 11.01.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
19:33 - Микола Колісник: Електропостачання в Києві відновлюють. Столиця поступово повертається до планових графіків відключень
19:21 - Фактична ціна реалізації природного газу на грудень 2025
18:42 - На Київщині без світла залишаються 60 тисяч споживачів
18:34 - 11 січня графіки відключення світла діятимуть усю добу
18:00 - У Києві повернули світло для ще 60 тисяч осель
17:05 - Асоціація закликала уряд компенсувати місцевим бюджетам витрати на підвищення зарплат вчителям
16:03 - Індонезія заблокувала ШІ-бот Маска
14:59 - Через складну енергетичну ситуацію у Києві збільшують інтервал у метро
14:38 - На лівому березі не працюватиме електротранспорт
13:26 - На правому березі столиці скасували аварійні відключення світла
12:30 - У Києві та на Київщині вдалося стабілізувати ситуацію з електропостачанням
12:27 - У Києві запровадили екстрені відключення світла
11:35 - ЄС може посилити відповідальність WhatsApp за боротьбу зі шкідливим контентом
10:40 - Трамп хоче на рік встановити ліміт процентних ставок за кредитними картками у 10%
10:00 - Україна і США можуть підписати в Давосі угоду про відбудову на $800 млрд – ЗМІ
09:38 - Оперативна ситуація в енергосистемі України станом на ранок 10 січня
08:30 - Чи зможе Трамп витіснити з ринку Росію венесуельською нафтою?
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 10.01.2026
23:00 - Накази Міністерства енергетики України
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 9 січня: Україна віддасть одне з найбільших родовищ літію інвесторам Трампа, наслідки атаки московія
20:50 - Свириденко розповіла про відновлення роботи енергосистеми після удару московія
20:38 - У Києві світло повернули майже 153 тисячам осель – ДТЕК
20:35 - Російський НПЗ у Сербії купив першу нафту після санкційного винятку США
20:25 - Роман Андарак: росіяни атакували дроном енергетиків на Херсонщині


Більше новин