Підприємці Кіровоградщини вважають за необхідне спростити процедури застосування реєстраторів розрахункових операцій

24.02.2020 20:06 | Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

13.10-11груглийстілФОПЗавідувач Сектору Державної регуляторної служби у Кіровоградській області Наталія Оніщенко на запрошення представників громадських організацій підприємців взяла участь у «круглому столі «Законодавство щодо ФОПів», що відбувся 21 лютого 2020 року в приміщенні Громадського офісу Кіровоградської ОДА. Захід провели за участю представників громадських об’єднань підприємців, суб’єктів господарювання, депутатів, журналістів в рамках проекту «Від якісної комунікації до участі громади у прийнятті рішень» Асоціації Політичних Наук, який направлено на поліпшення взаємодії між виборцями та обраними ними депутатами. 

Присутні обговорили норми законів України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг», їх вплив на розвиток підприємницького середовища області.

Наталія Оніщенко довела до відома присутніх розраховані Державною регуляторною службою прогнозні витрати бізнесу, насамперед, платників податків другої та третьої груп єдиного податку на адміністрування процесів застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Такі витрати становитимуть орієнтовно 22,35 млрд грн, а сумарні додаткові витрати малого бізнесу на обов’язкове впровадження РРО для платників єдиного податку другої групи незалежно від виду діяльності та обсягів доходів прогнозно складуть 11,128 млрд грн.

Одними із принципів державної регуляторної політики, визначеними статтею 4 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» є ефективність – забезпечення досягнення внаслідок дії регуляторного акта максимально можливих позитивних результатів за рахунок мінімально необхідних витрат ресурсів суб’єктів господарювання, громадян та держави, та збалансованість – забезпечення у регуляторній діяльності балансу інтересів суб’єктів господарювання, громадян та держави.

Натомість, підприємницька спільнота Кіровоградщини занепокоєна впровадженням цих законодавчих актів та вважає, що при їх прийнятті не дотримані зазначені принципи регуляторної політики. Так, законами передбачається збільшення та здорожчання процедур адміністрування малого та мікропідприємництва, що може змусити підприємців призупиняти або скорочувати свою діяльність, або взагалі шукати нові місця заробітку, у тому числі в інших країнах, спровокувати делегалізацію ведення господарської діяльності. За дослідженням Громадської організації «Інститут соціально-економічної трансформації» заниження оборотів ФОП може привести до втрат бюджету на рік від 2 до 2,5 млрд грн.

Отже прийняті закони можуть мати зворотний ефект та призведуть до надмірного фінансового тиску на легальний малий та мікробізнес, зменшення податкових надходжень, збільшення перевірок контролюючими органами, зменшення чесної конкурентної боротьби і жодним чином не справлятимуть вплив на податкову дисципліну в цілому.

Учасники «круглого столу» одностайно наголосили про необхідність скасування законів № 128 та № 129 або внесення змін до законодавства в частині спрощення адміністративних процедур для фізичних осіб – підприємців при застосуванні реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Представник ДРС також нагадала присутнім про права громадськості при здійсненні регуляторної діяльності органами влади, права суб’єктів господарювання при здійсненні у відношенні них заходів державного нагляду (контролю), ознайомила з основними завданнями ДРС (серед яких – надання методологічної допомоги та інформаційної підтримки громадськості) та закликала представників громадських організацій брати активну участь у здійсненні регуляторної політики органами влади різного рівня.

Учасники «круглого столу» напрацювали ряд пропозицій до законодавства, у тому числі щодо регуляторної діяльності, та передали пропозиції народним депутатам України від Кіровоградської області.

 

Запись Підприємці Кіровоградщини вважають за необхідне спростити процедури застосування реєстраторів розрахункових операцій впервые появилась Державна регуляторна служба України.

Додати коментар

Користувач:
email:





Золото, валюта,
Акції й облігації,
Багатство чекає.

- Fin.Org.UA

Новини

20:50 - Італія погіршить прогноз зростання ВВП через високі ціни на енергоресурси
20:22 - Фігурант оборудки навколо "Родовід Банку" не сяде через строки давності справи
19:50 - На Одещині світло повернули десяти тисячам родин
19:24 - Десятого квітня світло виключатимуть усю добу
18:55 - Підготовка до зими йде на внутрішньому ресурсі через блокування коштів ЄС – Зеленський
18:20 - Китайські НПЗ хочуть закупити нафту з Ірану через зниження цін – Reuters
18:12 - OpenAI призупиняє будівництво дата-центру у Британії
18:10 - В Україні створять мережу "енергетичних сот": деталі
18:04 - Колонка для Forbes Ukraine Дар’ї Софіної, директора Департаменту ліцензування Національного банку України
17:44 - Війна проти Ірану додасть в московитський бюджет 9 мільярдів доларів – Reuters
17:15 - ДПС запустила сервіс – податковий супровід ветеранського підприємництва
17:10 - В OLX розповіли, що думають про оподаткування цифрових платформ
17:00 - Як блокчейн "перепрошиває" фондовий ринок
17:00 - Посадовців "Укрзалізниці" підозрюють у розтраті 4,4 мільйона під час закупівлі комплектуючих
16:40 - McDonald's відкрив десятий ресторан в Одесі
16:37 - Генпрокурор розповів про схему, за якою екснардеп Деркач отримав землі заповідника
16:20 - ЄС пом'якшить правила імпорту газу, щоб уникнути дефіциту
15:58 - Оренда держмайна: за квартал ФДМ вже на третину виконав річний план
15:56 - Ощадбанк першим запустив окремі умови кредитування авто з пробігом від офіційних дилерів
15:45 - В Україні зросла інфляція: що у березні подорожчало найбільше
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 10.04.2026
15:25 - Ключові рішення НКЦПФР від 09.04.2026
15:20 - Нафтові доходи московія зросли до рівня 2022 року – Bloomberg
15:10 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
15:10 - fint8 та Мінекономіки запускають безоплатний курс фінансового управління для CEO та власників бізнесу
15:07 - ВАКС звернувся з клопотанням про екстрадицію Дубілета у справі ПриватБанку
15:00 - В Україні капуста продовжує стрімко дешевшати: скільки вона вже коштує
14:43 - Про термін, в який контролюючий орган надсилає (вручає) вимогу про сплату боргу (недоїмки) платнику єдиного внеску
14:39 - Який документ надається контролюючим органом для підтвердження скасування (відкликання) ППР про сплату податку на нерухоме майно?
14:38 - Що відноситься до стаціонарного джерела забруднення атмосфери?


Більше новин