Запровадження прогресивної шкали оподаткування збільшить попит на «тіньову» оплату праці

24.02.2020 19:07 | Fin.Org.Ua

Такого висновку дійшли експерти Податкового комітету Європейської Бізнес Асоціації після ознайомлення з проєктом Закону №2758, яким пропонується введення прогресивної шкали податку на доходи фізичних осіб.
Компанії-члени Асоціації не підтримують запропоноване збільшення податкового навантаження на оплату праці, яке матиме негативний вплив саме на законослухняний бізнес. У разі впровадження прогресивної шкали витрати бізнесу суттєво зростуть, а негативними наслідками збільшення податкового навантаження можуть бути як збільшення вартості товарів та послуг сумлінних компаній, так і втрата ними висококваліфікованих кадрів.
Водночас, на думку експертів Асоціації, у результаті запровадження прогресивної шкали оподаткування зросте попит на «тіньову» оплату праці, що дасть додаткові переваги недобросовісним роботодавцям. Як результат, маємо ситуацію, коли умови діяльності ускладнюються для сумлінного бізнесу, а тіньовий сектор, де використовуються різні схеми ухилення від сплати податку, залишається поза увагою.
«Асоціація дотримується послідовної позиції щодо необхідності зниження податкового навантаження на оплату праці. Цього можна досягнути через зважені зміни в законодавстві, що мають бути націлені як на стимулювання добросовісних платників, так і на перешкоджання схемам ухилення від оподаткування», – коментує Світлана Михайловська, заступник директора з представництва інтересів компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації.
Нагадаємо, законопроєкт №2758 був зареєстрований у Верховній Раді 16 січня 2020 року.
У ньому пропонується запровадити нові ставки податку на доходи фізичних осіб в залежності від їхнього розміру: до 10 розмірів мінімальної заробітної плати пропонується залишити чинну ставку 18%; понад 10 розмірів мінімальної заробітної плати, але не більше 20 розмірів мінімальної заробітної плати – 36%, а для заробітних плат, розмір яких перевищує 20 місячних мінімальних заробітних плат ставка податку буде дорівнювати 54%. 

Додати коментар

Користувач:
email:





Гроші не ростуть
На деревах, але розумне
Інвестування — так.

- Fin.Org.UA

Новини

17:15 - Світова підтримка: Україна незабаром отримає понад 6000 одиниць енергообладнання
17:00 - Розкрадання 1,9 мільйонів гривень на "швидких": справу скеровано до суду
16:51 - У Польщі порахували, який відсоток іноземних працівників становлять українці
16:37 - Розпочинається обговорення змін до порядку виявлення безліцензійної діяльності
16:33 - Тайвань готовий посилити контроль санкцій проти московії у відповідь на критику Зеленського
16:20 - Через збій частина сервісів "Київстара" тимчасово не працювала
16:18 - Київ почнуть патрулювати охоронці з мобільними зарядними станціями
15:57 - Оборонні закупівлі: правоохоронці викрили розтрату на 14,6 мільйона гривень
15:55 - Врізалися в нафтопровід "Укрнафти" і викрадали нафту: викрито злочинну групу "Тернова"
15:45 - Зупинити Волл-Стріт: Трамп видав указ про обмеження купівлі сімейних будинків компаніями
15:44 - В Україні зріс попит на доставку їжі під час блекаутів: які регіональні відмінності
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 26.01.2026
15:30 - В "Укренерго" пояснили, чому запроваджують аварійні відключення та що буде далі
15:29 - Унесено зміни до Правил організації статистичної звітності
15:25 - Частка українських виробників у оборонних закупівлях зросла до 82%
15:10 - ФГВФО за рік виплатив кредиторам понад 3,7 мільярда гривень
15:05 - З Варшави до Києва відправили 90 генераторів – Кличко
14:58 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
14:51 - Запуск російського аналога Starlink перенесли через провал виробництва супутників
14:40 - Real Madrid втретє поспіль очолив рейтинг найбільш дохідних футбольних клубів світу
14:38 - "Східний бар'єр": відповідь на дрони, яка працює на випередження
14:32 - Податкова на чверть скоротила кількість фактичних перевірок безнесу
14:00 - YouControl дослідив, який бізнес має родина Тимошенко
13:59 - Україна скоротила імпорт електроенергії у 2025 році
13:58 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ТЕХНОПАРК ЛЗТА» (Львівська область, м. Львів, вул. Героїв УПА, буд. 72)
13:57 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ЕТИЛ ПРОМ ГРУП» (Вінницька обл., Гайсинський р-н, село Бджільна, вул. Заводська, 53)
13:56 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПрАТ «ЗЕРНОПРОДУКТ МХП» (Хмельницька обл., Шепетівський район, селище Ямпіль, вул. Привокзальна, 42,42а)
13:55 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «АВТОБАНСЕРВІС» (Київська обл., м. Бровари, вул. Броварської сотні, 15-А)
13:55 - Уряд спростив продаж санкційного майна московія: що змінилось та які активи продаватимуть
13:54 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «АВТОБАНСЕРВІС» (Київська обл., м. Бровари, вул. Київська, 320)


Більше новин