Коментар МЗС щодо підтвердження Арбітражним Трибуналом юрисдикції у справі про порушення Росією Конвенції ООН з морського права в Керченській протоці та Азовському морі

21.02.2020 23:12 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Коментар МЗС щодо підтвердження Арбітражним Трибуналом юрисдикції у справі про порушення Росією Конвенції ООН з морського права в Керченській протоці та Азовському морі Сьогодні Арбітражний Трибунал, сформований відповідно до Конвенції ООН з морського права ("UNCLOS"), виніс рішення у справі України проти Російської Федерації.  Трибунал відхилив позицію Росії про відсутність юрисдикції у справі України і встановив, що він розгляне важливі аспекти вимог України, в тому числі пов"язані з порушеннями Росією UNCLOS в Керченській протоці та Азовському морі. Починаючи з  2014 року, Росія перешкоджає Україні у використанні природних ресурсів із власних морських районів, включаючи рибні ресурси та величезні запаси нафти та газу.
Росія також нехтувала охороною навколишнього середовища та завдавала шкоди міжнародному судноплавству, в тому числі шляхом незаконного будівництва Керченського мосту, неправомірних зупинок суден, а також захоплення українських бурових установок. Сьогодні Трибунал відхилив спроби Росії уникнути відповідальності за її поведінку в Азовському морі та Керченській протоці.
Росія намагалася виключити ці два життєво важливі міжнародні водні шляхи зі сфери  регулювання міжнародного морського права. Трибунал погодився з Україною, що вимога Росії про статус внутрішніх вод не є належним приводом для заперечення юрисдикції, це питання слід вирішувати на стадії розгляду справи по суті.
Рішення означає необхідність здійснення юридичної експертизи незаконного будівництва Росією Керченського мосту та зупинок суден в Азовському морі, які завдають шкоди міжнародному судноплавству. Ухвалюючи рішення про те, що справа України перейде до розгляду по суті, Трибунал дійшов висновку, що він не має юрисдикції щодо частини вимог, які стосуються прав України як прибережної держави у водах поблизу Криму, оскільки не має юрисдикції вирішувати питання суверенітету над півостровом. У той же час, Трибунал чітко визначив, що визнання ним наявності спору щодо територіальної приналежності Криму ніяким чином не означає визнання будь-яких змін такого статусу. Таким чином рішення Трибуналу підтверджує наявний міжнародний консенсус щодо невизнання незаконної анексії Криму Російською Федерацією і не підтримує вимогу Росії щодо суверенітету. Сьогоднішнє рішення є прямим запереченням позиції Росії, що її односторонні дії захищені від юридичних оскаржень. Україна здійснюватиме підготовку для належного представлення справи по суті перед Арбітражним трибуналом.
Після вивчення письмових подань сторін Трибунал проведе слухання по суті. Сьогоднішня перемога - це ще один успіх для України в притягненні Росії до відповідальності за її порушення міжнародного права.
У листопаді 2019 року Міжнародний суд ООН ("МС ООН") відхилив заперечення Росії щодо юрисдикції у справі України за договорами щодо фінансування тероризму та расової дискримінації.
Вперше Росії доведеться відповідати за свої порушення міжнародного права перед Світовим судом.
У травні 2019 року Україна також отримала історичне рішення Міжнародного трибуналу з морського права, який наказав звільнити три військово-морські судна та двадцять чотири члени їх екіпажів, яких Росія затримала. Відповідно до Правил процедури, Рішення Арбітражного Трибуналу буде оприлюднено після того, як сторони висловлять свої можливі заперечення щодо наявності у тексті рішення конфіденційної інформації, але не пізніше, ніж через 21 день після його ухвалення.

Додати коментар

Користувач:
email:





Politics and trade
Tensions high, markets react
Uncertain futures

- Fin.Org.UA

Новини

15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 10.03.2026
15:25 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
14:15 - До уваги платників податку на нерухоме майно!
14:11 - Яким чином платник податків отримує повідомлення про відмову у наданні/зменшенні суми податкової знижки?
14:08 - Переплата 95 мільйонів гривень за трансформатори: судитимуть експосадовців "Укрзалізниці"
14:06 - Щодо умов для звільнення від оподаткування ПДВ деяких операцій
14:05 - Дата реєстрації та видачі документа, що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності, не співпадають: заповнення заяви за ф. № 5-ОПП
14:03 - Національна стратегія доходів України – це дорожня карта реформування податкової системи
14:02 - На митниці вперше оформили імпортні декларації без участі митника: тільки для АЕО
14:01 - Щодо проведення зарахування (заліку) дебіторської заборгованості нерезидента за експортною операцією
13:59 - Внесок фізичною особою грошових коштів або майна до статутного капіталу юридичної особи: відображення у додатку 4ДФ до Розрахунку
13:58 - Деякі особливості оподаткування банків податком на прибуток підприємств у 2026 році
13:54 - Про ключові ознаки «дроблення бізнесу»
13:53 - Деклараційна кампанія – 2026: іноземні доходи необхідно задекларувати
13:52 - Податковий календар на 10 березня 2026 року
13:50 - Дніпропетровщина: до центрів обслуговування платників з початку року надійшло майже 56,6 тис. звернень
13:48 - Фізичні особи – платники плати за землю поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини на понад 76,0 млн гривень
13:46 - Рентна плата: за використання лісових ресурсів місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали від платників 142,7 тис. гривень
13:43 - Майже 2,0 млрд грн ПДФО сплатили до загального фонду держбюджету платники Дніпропетровщини з легальних доходів
13:42 - До уваги грантоотримувачів і кандидатів на участь у програмі «Власна справа»!
13:39 - Консультаційний центр на Дніпропетровщині: з переліку ризикових виключено понад 1,9 тис. платників податків
13:38 - «Податок на Google»: понад 4,2 млрд грн вже надійшло до бюджету у 2026 році
13:32 - Полтавський ГЗК відновив виробництво після півторамісячного простою
13:28 - Відновлено дію вимоги щодо формування банками буферів капіталу
13:25 - Організували нелегальні нафтобазу та мережу АЗС на Київщині: фігуранти отримали підозри
13:21 - Війна на Близькому Сході загрожує експорту авто з Азії: особливо вразливий Китай
13:20 - Банки України показали актуальний курс валют на 9 березня
13:00 - Можливості для інвестицій в Україні: від банківських депозитів до криптоактивів
12:50 - Найбільшого конкурента Ердогана можуть посадити на 2000 років за корупцію
12:39 - У Москві та Санкт-Петербурзі відключили інтернет


Більше новин