Уряд зробив крок до зменшення промислового забруднення

19.02.2020 18:36 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Уряд схвалив проект Закону України «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення", який спрямований на реформування дозвільної системи в сфері охорони довкілля. Зменшення промислового забруднення передбачено шляхом запровадження інтегрованого дозволу; оцінки кумулятивного впливу промислового об"єкта на довкілля; галузевого регулювання (особливі вимоги для кожної галузі); впровадження щорічного звітування про виконання умов інтегрованого дозволу; розроблення Базового звіту до отримання інтегрованого дозволу. “Запровадження інтегрованого дозволу для великих підприємств-забруднювачів – це європейська практика, яка дозволяє з однієї сторони зменшити адміністративне навантаження на бізнес, оскільки буде введена на заміну ряду дозволів.
А з іншої – сприяє зменшенню викидів та  запобігатиме промисловому забрудненню через запровадження вимог та заходів для зменшення впливу та комплексного захисту довкілля”, - наголосив Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель. Важливий елемент реформи – впровадження «Найкращих доступних технологій та методів управління» (НДТМ).
Це дорожня карта для кожної галузі великої промисловості, галузевий «керівний документ», що містить перелік заходів для переходу до найбільш ефективного та екологічного виробництва.
У межах НДТМ підприємствам буде запропоновано широкий набір рішень для зменшення негативного впливу на довкілля, у тому числі й економічно доцільних, що не потребують значних інвестицій та клопіткого планування.
Тому оператори установок матимуть можливість вибору для поступового впровадження природоохоронних заходів різного масштабу. Ще один важливий крок – звітування підприємств щороку про виконання умов інтегрованого дозволу та природоохоронних заходів, а також запровадження обов’язку застосування автоматизованих систем моніторингу для певних галузей.
Такі нововведення забезпечать якісніший доступ громадськості до інформації щодо промислового забруднення, а у підприємств формуватиме відповідальніше ставлення до довкілля. Закон забезпечить: - зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел до 2030 року на 22,5% проти обсягу викидів у 2015 році; - зменшення скидів забруднених стічних вод у водні об’єкти у 2030 році до 5 відсотків загального обсягу викидів порівняно з 15,7% у 2015 році; - гармонізацію з законодавством ЄС у сфері промислового забруднення та виконання міжнародних зобов’язань. Сфера дії розповсюджується на: енергетику, виробництво та обробку металів, промисловість з переробки мінеральної сировини, хімічну промисловість, управління відходами та інші види діяльності, перелік яких наведений у ст.
2 законопроекту.
Даний перелік відповідає вимогам Директиви 2010/75/ЄС про промислові викиди (Додаток 1 до Директиви). Інтегрований дозвіл має безстрокову дію та видається на основі висновків НДТМ.
Нагадаємо, що у країнах ЄС такі висновки є результатом багаторічних досліджень та обговорень, затверджуються рішеннями Європейської Комісії і є обов’язковими до виконання всіма країнами-членами ЄС. Проект Закону розроблено на виконання Указу Президента України від 08 листопада 2019 року «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави», а також на виконання положень Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, зокрема, імплементації Директиви 2010/75/ЄС.

Додати коментар

Користувач:
email:





Ринок розвивається,
Україна – майбутнє світу,
Відкрий йому двері.

- Fin.Org.UA

Новини

11:02 - Офіс податкових консультантів – безбар’єрний податковий простір
11:00 - Податковий календар на 15 січня 2026 року
10:58 - Транспортний податок: понад 15,1 млн грн – внесок фізичних осіб до місцевих бюджетів Дніпропетровщини
10:51 - До загального фонду держбюджету від платників Дніпропетровщини за видобування природного газу надійшло майже 544,8 млн грн рентної плати
10:38 - У 2025 році місцеві бюджети Дніпропетровщини від платників екологічного податку отримали понад 330,6 млн гривень
10:35 - Системний діалог як основа партнерства: робоча поїздка очільника податкової служби Дніпропетровщини до Кам’янського і Верхньодніпровська
10:34 - Вимоги щодо мінімального розміру заробітної плати у сфері роздрібної торгівлі алкоголем, тютюном, рідинами для електронних сигарет та пальним
10:33 - Платникам, які мають податковий борг, що не перевищує 3060 грн, необхідно його сплатити
10:31 - Електронний кабінет – це зручний і сучасний формат взаємодії з податковою службою
10:29 - Переваги та результати запровадження електронних платіжних інструкцій
10:28 - Актуальні рахунки для сплати податків та ЄСВ у 2026 році: інструкція для платників
10:26 - Підтримка сімей з дітьми: кому і на яких умовах надається податкова соціальна пільга
09:00 - Поріг ПДВ для ФОПів в один мільйон гривень: аналітики пропонують інший варіант
08:30 - Як убезпечитися від онлайн-шахраїв
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 14.01.2026
23:00 - Накази Міністерства енергетики України
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
23:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
21:10 - Стало відомо, хто замінить Федорова в Мінцифрі
21:00 - Новини 13 січня: провал призначення Шмигаля міністром енергетики, наслідки нової атаки московія
20:45 - Boeing розігнав поставки до максимуму з 2018, але головний конкурент досі попереду
20:25 - Продаж Льовочкіну 460 гектарів землі в Карпатах: АРМА перевірить переможців аукціонів
19:55 - Нафта "вибухнула" через протести в Ірані та погрози Трампа до країни
19:46 - московія 13 січня атакувала 15 об’єктів критичної інфраструктури
19:15 - Енергетики повідомили про графіки відключення світла на середу 14 січня
19:01 - У Європі газ подорожчав до максимуму за два місяці: які основні причини
18:55 - Українські банки мають достатній запас капіталу – НБУ
18:50 - Китайський ШІ заходить у Африку: Microsoft каже, США програють ринки
18:25 - У 2025 році на соцвиплати спрямовано 400 мільярдів гривень – Мінфін
18:13 - Всупереч заявам Трампа: московія пообіцяла продовжити нафтову діяльність у Венесуелі


Більше новин