Мінекоенерго: Приєднатися до електричних мереж буде простіше

19.02.2020 16:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Кабінет Міністрів України ухвалив проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про ринок електричної енергії» щодо зміни процедури приєднання до електричних мереж та створення передумов для зменшення оплати за нього.
Зокрема, пропонується розділити ставку стандартного приєднання для замовника на дві складові (за лінійну складову і за потужність), розділити функції стосовно державного контролю за процесом приєднань між Регулятором і Держенергонаглядом, а також розширити повноваження Регулятора. Впродовж останніх 10 років ситуація із приєднанням до електричних мереж стабільно погіршувалася.
З січня минулого року запрацював новий порядок приєднань до електричних мереж.
Основні зміни торкнулися процедури нестандартних приєднань до мереж операторів системи розподілу.
Але проблеми стандартних приєднань і приєднань до мереж оператора системи передачі залишилися (ОСР).
ОСР часто як природна монополія зловживали своїм становищем та не виконували нормативної бази щодо приєднань, безпідставно відмовляли у приєднаннях або затягували строки, окрім цього були й випадки корупції у процесі приєднань з боку їх працівників.
Така ситуація створює штучні бар"єри для інвесторів, уповільнює темпи створення робочих місць та наповнення місцевих бюджетів. У зв"язку з цим Уряд пропонує посилити відповідальність операторів систем розподілу і оператора системи передачі за порушення законодавства у процесі приєднання споживачів, що буде сприяти припиненню вищеописаних практик та покращенню інвестиційного клімату.
Як наслідок, Національний регулятор отримає дієві важелі впливу на природних монополістів, що мають порушення при приєднанні до електричних мереж. «Спрощення та здешевлення приєднання до електричних мереж - це можливість для створення привабливих умов для інвесторів, які в свою чергу будуть відкривати виробництва та створювати нові робочі місця в регіонах.
Ми як держава повинні забезпечити зі своєї сторони максимально прозорі та зрозумілі умови та економічно обґрунтовану ціну за приєднання, аби в подальшому утримувати мережі в необхідному стані та при цьому не створювати лишніх бар"єрів.
А контроль за монополістами повинен посилюватися, щоб виключити можливості зловживань з їхньої сторони.
Такі підходи дадуть можливість не лише покращити інвестиційну привабливість, а й піднімуть Україну в інвестиційних рейтингах, зокерма Doing Bussines,» - заявив Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель. У законопроекті, який пропонує Уряд, також передбачено: - нова формула визначення ставки плати за потужність.
А саме: додатковий понижуючий параметр — коефіцієнт одночасності; - зміна вартості стандартного приєднання для замовника – розбили на лінійну складову і складову за потужність; - посилення державного контролю за приєднаннями, збільшення повноваження НКРЕКП і Держенергонагляду.
А також розділення функції щодо державного контролю за процесом приєднань між Регулятором і Держенергонаглядом, який у режимі єдиного вікна прийматиме скарги замовників щодо порушень у процесі приєднань та виноситиме приписи обов’язкові до виконання монополістами.
А от Регулятор, отримавши подання на штрафи від Держенергонагляду, виступатиме арбітром і застосовуватиме штрафні санкції; - окрема процедура приєднання для великих забудовників - включення до інвест-програм природних монополістів заходи по прискоренню приєднань.

Додати коментар

Користувач:
email:





Red flags, market crash,
Investors count their losses,
Fear and panic dash.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:26 - Інтерв’ю Андрія Пишного виданню "The Page" про розвиток української нумізматики під час повномасштабної війни
20:00 - Новини 25 серпня: перепризначення у "Сенс банку", знищенний ТРЦ "Караван"
19:46 - Денис Шмигаль з нагоди 35-ї річниці Незалежності України вручив нагороди фахівцям НЕК «Укренерго»
19:40 - Китай пригрозив США відповіддю за санкції: він купує 90% нафти Ірану
19:15 - Трамп заявив про розмінування Ормузу і пригрозив знищити усіх, хто його знову замінує
18:45 - московія не може вивезти нафту, яку від ударів перестали переробляти її НПЗ
18:15 - Сенс банк відсторонив директорку фінмоніторингу після вимоги НБУ
18:00 - Оновлено план виїзних перевірок з питань фінансового моніторингу, дотримання вимог валютного та санкційного законодавства на 2026 рік
17:55 - У шістьох росіян хочуть конфіскувати 7 гектарів землі в Україні
17:40 - Economy Explained: NBU’s Forecast (July 2026)
17:40 - Просто про економіку: що прогнозує НБУ (липень 2026 року)
17:36 - Засідання Комісії
17:20 - Екстоп Райффайзену допомагатиме готувати Сенс банк до приватизації
16:55 - Нацбанк показав курс валют на 26 серпня
16:30 - Ласкаво просимо додому – 2, або Помилка резидента
16:25 - САП просить взяти голову Сенс банку під варту із заставою 150 мільйонів
16:20 - Україна зберігатиме частину пального під землею: уряд запустив експеримент
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 26.08.2026
15:20 - "Спрацювали системи безпеки": в Ощадбанку повідомили про збій
15:00 - Київстар запускає окрему eSIM для подорожей у роумінгу
14:40 - На ринку е-сигарет лише 4% товару є легальними – дослідження
14:18 - Щодо визначення ціни контрольованої операції за певних умов
14:15 - Порядок оподаткування ПДВ операції з вивезення за межі митної території України зразків продукції для використання під час міжнародної виставки
14:13 - Звільнення від оподаткування військовим збором доходів, що відповідно до міжнародних договорів звільняються від оподаткування ПДФО, законодавством не передбачено
14:10 - Яким чином суб’єкт господарювання має право придбати готівкову іноземну валюту для забезпечення витрат на відрядження працівників за кордон?
14:03 - Латвія передала Полтавщині 77 тонн енергетичного обладнання
14:02 - Перехід на спрощену систему оподаткування або щорічне підтвердження статусу платника ЄП четвертої групи: подання ЮО податкової декларації платника ЄП четвертої групи та сплата ЄП
14:01 - Чи має право ФОП – платник єдиного податку за договором управління передавати в управління нерухоме майно, площа якого не перевищує встановлені обмеження?
14:00 - Один з казахстанських НПЗ майже повністю переорієнтується на московитський ринок


Більше новин