Розвиток патронатних сімей є одним із пріоритетів Мінсоцполітики на 2020 рік, – Олег Коваль

17.02.2020 20:24 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Розвиток сімейних форм виховання, зокрема, патронатних сімей є одним із пріоритетів Міністерства соціальної політики на 2020 рік, окреслених у Програмі діяльності Уряду. Про це заявив заступник Міністра соціальної політики Олег Коваль 17 лютого 2020 року під час селекторної наради з регіонами з питань влаштування дітей у сімейні форми виховання у контексті реформування будинків дитини системи охорони здоров’я.  „Цей рік має стати переломним.
У результаті медичної реформи будинки дитини, у яких перебувають діти до 4 років, будуть трансформовані.
Вони не зникнуть, а стануть суто медичними закладами, тобто в них перебуватимуть хворі діти, які потребуватимуть лікування і реабілітації, – повідомив Олег Коваль.
– Тобто здорові діти з цих закладів мають бути тимчасово влаштовані у сім’ї родичів, знайомих чи сім’ї патронатних вихователів”. Заступник Міністра поінформував, що у 2019 році у 38 таких закладів було направлено майже 2300 дітей, з 2020 року МОЗ планує припинити влаштування здорових дітей відповідного віку у будинки дитини, тому розвиток патронатних сімей є сьогодні на часі. За словами Олега Коваля, зараз в Україні створено 121 сім’ю патронатних вихователів, де перебувало 510 дітей; найбільше їх у Харківській (18 сімей), Черкаській (16), Кіровоградській (15) та Київській областях (12).
У 5 областях України немає жодної патронатної сім’ї.
Мова іде про Закарпатську, Рівненську, Тернопільську, Хмельницьку та Чернівецьку області. Заступник Міністра вважає таку ситуацію неприпустимою, адже патронат може стати реальною альтернативою влаштування дітей від народження до 4 років з будинків дитини.
Наразі Мінсоцполітики працює над удосконаленням системи патронатного виховання, зокрема спрощення процедури створення патронатних сімей і запровадження дієвого механізму контролю за умовами перебування у них дітей. „Кожна дитина повинна виховуватися у родині чи в умовах, наближених до сімейних.
Рухаємося вперед і закликаємо місцеву владу до створення патронатних сімей в регіонах!” – резюмував Олег Коваль.

Додати коментар

Користувач:
email:





Earnings reports out
Profit margins scrutinized
Market reacts fast

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - Генштаб: ЗСУ вдарили по ракетно-космічному центру "Прогрес"
17:00 - США звинуватили понад 40 країн у допомозі Китаю обходити мита
16:00 - У Приватбанку розповіли, коли повернуть списані під час збою кошти
15:00 - Розробник Claude прогнозує до $200 мільярдів виручки у 2028 році перед IPO
14:01 - Цього тижня українські регіони через Фонд підтримки енергетики отримали обладнання на понад 1,8 млн євро від ЄС, Данії, Великої Британії та Німеччини
14:00 - Країна без виходу до моря почала топити кораблі, щоб врятувати свою АЕС
13:00 - США поставлять десятки країн перед вибором між своїм і китайським ШІ – Reuters
11:55 - У Приватбанку виникли проблеми в роботі кількох сервісів
11:10 - В Ормузькій протоці атакували танкер ОАЕ
10:10 - Трамп заявив, що планує оголосити Ормузьку протоку територією США
08:50 - Робити сир, щоб долати стереотипи. Як на Київщині працює найбільша козина ферма України
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 15.08.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
22:37 - У Польщі звільнили директора CEO Club Ukraine
20:25 - Україна ввела санкції проти 13 суден і 28 компаній за незаконне вивезення зерна
20:00 - Новини 14 серпня: залізничникам підвищать зарплати, дефіцит продуктів заперечили
19:50 - Денис Шмигаль відвідав ключові енергетичні об’єкти Сумщини
19:45 - В Ормузькій протоці зафіксували розлив нафти розміром у 40 тисяч футбольних полів
18:50 - У чотирьох країнах Центральної Азії стався одночасний блекаут
18:25 - Низка російських регіонів знову ввела обмеження на відпуск пального
18:00 - До двох платіжних установ застосовано заходи впливу
17:50 - Київстар відключає 3G у трьох областях
17:20 - Wildberries та інші маркетплейси просять в уряду московія сотні мільярдів рублів допомоги
17:19 - Денис Шмигаль на Сумщині провів нараду щодо підготовки регіону до осінньо-зимового періоду
17:00 - До платіжної установи застосовано захід впливу
16:56 - Андрій Хоркавий: "Без боротьби з нелегалами стандарти безпеки ЄС на дорогах не запрацюють"
16:45 - Головний чорноморський покупець нафти з російських портів скоротив імпорт через удари
16:28 - Митниця використовуватиме планшети з централізованим керуванням
16:25 - Нацбанк показав, яким буде курс валют після вихідних
16:00 - Прибутки німецьких концернів зросли, але переважно за кордоном – ЗМІ


Більше новин