В Івано-Франківську обговорили питання вуличної торгівлі у середмісті

17.02.2020 13:48 | Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

167900_bigstock-business-plan-strategy-marketi-186816451Днями у приміщенні виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради відбулося відкрите громадське обговорення регуляторного акта – проєкту рішення виконавчого комітету «Про затвердження схеми розміщення об’єктів дрібнороздрібної торгівлі та надання послуг у сфері розваг на 2020 рік». Проєктом рішення передбачається затвердити перелік місць розміщення (порядкових номерів) об’єктів дрібнороздрібної торгівлі та надання послуг у сфері розваг на 2020 рік в межах вулиць центральної частини міста та схему розміщення об’єктів дрібнороздрібної торгівлі та надання послуг у сфері розваг на 2020 рік. Згідно із визначеною проблемою та задекларованими цілями, метою проєкту є впорядкування  розміщення  об’єктів дрібнороздрібної торгівлі та надання послуг у сфері розваг в центральній частині міста.

До обговорення долучились представники Сектору Державної регуляторної служби в Івано-Франківській області та багато зацікавлених підприємців.

Зважаючи на принципи державної регуляторної політики, завідувач Сектору ДРС в області, Андрій Соболевський висловив ряд зауважень та пропозицій щодо проєкту рішення. Ці пропозиції стосувалися необхідності застосування органом місцевого самоврядування, під час врегулювання окресленої проблеми, принципу збалансованості та принципу передбачуваності.

Необхідність застосування саме принципу передбачуваності обумовлена тим, що перелік місць розміщення дрібнороздрібної торгівлі та схема їх розміщення виконавчим комітетом міської ради затверджується щороку заново. Однак в умовах коли постійно змінюються правила, місця торгівлі підприємці не можуть почуватися комфортно, оскільки це позбавляє їх можливості планувати свою діяльність. Тому, представник ДРС запропонував встановлювати дещо більший термін дії таких регуляторних актів.

Оскільки в проєкті рішення передбачено встановлення переліку місць та визначення схеми торгівлі в залежності від виду діяльності, що обмежує торгівлю деякими товарами в місцях де це потенційно можливо, Андрій Соболевський наголосив на необхідності забезпечення рівності прав усіх суб’єктів господарювання, наголосивши, що відповідно до статті 25 глави 3 Господарського кодексу України, органам державної влади і органам місцевого самоврядування, що регулюють відносини у сфері господарювання, забороняється приймати акти або вчиняти дії, що визначають привілейоване становище суб’єктів господарювання тієї чи іншої форми власності, або ставлять у нерівне становище окремі категорії суб’єктів господарювання чи іншим способом порушують правила конкуренції.

Також Андрій Соболевський звернув увагу присутніх на наступне. Частиною четвертою статті 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено, що розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування. Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності затверджено наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244.

Пунктом 1.11 Порядку передбачено, що у порядку, встановленому органами місцевого самоврядування, здійснюється тільки розміщення тимчасових споруд під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів на строк проведення таких заходів. Згідно пункту 8 статті 30 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері торговельного обслуговування, громадського харчування, належать виключно організація місцевих ринків, ярмарків, сприяння розвитку всіх форм торгівлі.

Тому, цей проєкт регуляторного акта має регулювати питання розміщення тимчасових споруд лише під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів на строк проведення таких заходів.

86694866_2712666158847686_5079849440945111040_n 86793520_2712671632180472_8014608187804090368_n

 

Запись В Івано-Франківську обговорили питання вуличної торгівлі у середмісті впервые появилась Державна регуляторна служба України.

Додати коментар

Користувач:
email:





Traders shout, sell, buy,
Prices fluctuate all day,
Stocks on the exchange.

- Fin.Org.UA

Новини

13:45 - У травні загальна кількість небанківських фінансових установ зменшилася на п’ять компаній
13:00 - Коментар Національного банку щодо рівня інфляції в травні 2026 року
12:35 - Прохід ключовою морською артерією планети суттєво подорожчає
12:30 - Генеративний ШІ: впроваджують майже всі, заробляють одиниці
12:27 - "Долар по 45" став реальністю: банки оновили історичний курс
12:21 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
12:13 - За допомогою сервісу «Е-повідомлення» платники мають можливість оперативно отримати інформацію про помилкову сплату платежів
12:11 - Визначення дати сплати податкового зобов’язання/єдиного внеску платниками, які використовують єдиний рахунок
12:11 - Визначення дати сплати податкового зобов’язання/єдиного внеску платниками, які використовують єдиний рахунок
12:09 - Суб’єкт господарювання є одночасно платником земельного податку та орендної плати: чи можна в одній податковій декларації з плати за землю визначити податкові зобов’язання щодо податку та орендної плати?
12:08 - Як в податковій декларації з туристичного збору декларується сума податкового зобов’язання при сплаті збору готівкою?
12:05 - Інтерв’ю стосовно права громадян на податкову знижку
12:02 - Неповнолітня особа віком від 14 до 18 років має РНОКПП та КЕП: чи можна самостійно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи?
12:01 - Які рентні платежі необхідно сплачувати за видобуті обсяги підземних вод (прісної або мінеральної)?
12:01 - Bolt після смертельної ДТП у Києві блокуватиме водіїв за небезпечну їзду
12:00 - Чи є об’єктом оподаткування ПДФО сума доходу фізичної особи, яка нарахована на її користь під час виконання суспільно корисних робіт згідно з постановою суду?
11:58 - До уваги платників, які сплачують внесок на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю!
11:57 - Щодо бази нарахування єдиного внеску
11:55 - До уваги платників податку на прибуток підприємств!
11:54 - Як здійснюється вхід до Електронного кабінету із застосуванням ключа з «Хмарного сховища»?
11:52 - За яким кодом бюджетної класифікації сплачується єдиний податок ФОПом (крім е-резидента)?
11:50 - До уваги контролюючих осіб!
11:49 - Чи застосовують суб’єкти господарювання РРО та/або ПРРО при роздрібній торгівлі на ринках, ярмарках?
11:46 - Як правильно сплатити податки через застосунок банку або касу банку
11:45 - "Нафтогаз" вперше забронював СПГ-потужності в Європі
11:38 - До місцевих бюджетів Дніпропетровської області юридичні особи спрямували майже 361,6 млн грн податку на нерухоме майно
11:37 - Від платників акцизного податку за операціями з роздрібної торгівлі алкогольними напоями місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали понад 236,4 млн гривень
11:36 - Рентна плата: до загального фонду держбюджету від платників Дніпропетровщини надійшло понад 2,7 млрд гривень
11:34 - Результати роботи ЦОПів Дніпропетровщини: платниками податків з початку року отримано понад 159,6 тисяч адміністративних послуг
11:34 - Рада підтримала збільшення видатків на оборону в бюджеті-2026


Більше новин