Оператор ГТС: маржинальна ціна газу в січні відповідала ринковій

14.02.2020 10:36 | Оператор ГТС України

14 лютого 2020 року, м.Київ – За підсумками січня 2020 року середньозважена маржинальна ціна, яку Оператор ГТС використовує для здійснення виплат за позитивні небаланси, склала 5791,5 грн (за 1000 куб. м з ПДВ ) та відповідає ринковій ціні, що встановилась за результатами торгів на енергетичній біржі, – 5763,8  грн (за 1000 куб. м з ПДВ).

Положеннями Кодексу ГТС визначено порядок розрахунку Оператором ГТС маржинальних цін: вони повинні відображати реальні витрати на закупівлю природного газу на кожну відповідну добу та враховувати фактичну вартість вчинення балансуючих дій Оператором ГТС.

Виходячи з вищезазначеного, ОГТСУ провів оптимізацію свого портфелю угод на купівлю блакитного палива, чим зміг досягнути зменшення на 20% вартості природного газу, що закуповувався та використовувався для забезпечення балансуючих потреб в січні 2020 року.

Таким чином, фактичні витрати Оператора ГТС на здійснення балансуючих дій на кожну газову добу січня 2020 року були зменшені. Тому, щоб відповідати вимогам законодавства, необхідно було врахувати оновлені обсяги витрат при розрахунку маржинальних цін та відповідно при визначенні остаточної вартості добових небалансів для кожного учасника ринку. В результаті середньозважена маржинальна ціна для оплати Оператором ГТС позитивних небалансів за січень 2020 року була автоматично скоригована з 7277,4 грн на 5791,5 грн (за 1000 куб м з ПДВ).

Необхідно зазначити, що за підсумками роботи в січні 2020 року Оператор ГТС зафіксував значні обсяги небалансів в портфелях учасників ринку. Зокрема, за звітний період загальний розмір негативних небалансів, що допустили замовники послуг транспортування, склав 118 млн куб. м газу. А обсяг позитивних небалансів став рекордним з моменту впровадження добового балансування – понад 280 млн куб. м, що в рази перевищує аналогічний показник за попередні місяці (грудень 2019 – 99 млн куб. м, листопад 2019 – 91 млн куб. м).

В Законі України «Про ринок природного газу» та Кодексі ГТС визначено, що замовники послуг транспортування повинні прогнозувати споживання своїх клієнтів та збалансовувати власні портфоліо з метою мінімізації потреб Оператора ГТС для врегулювання небалансів. На даний момент створено всі необхідні умови та інструменти для того, щоб учасники ринку могли збалансовувати своє портфоліо самостійно.

Тому, ОГТСУ звертається до всіх  учасників ринку з проханням надалі дотримуватись принципів балансування та утримуватись від спекуляцій на маржинальній ціні.

Оператор ГТС планує звернутись до НКРЕКП з вимогою провести перевірку ряду компаній, які підозрюються в штучному створенні позитивних небалансів, а також з пропозиціями щодо внесення змін до методики визначення маржинальної ціни, яка б враховувала біржеві ціни на газ.

Додати коментар

Користувач:
email:





Український ринок,
Дозволяє заробити,
Розумно і правильно.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Галузеві угоди Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 13 травня: нові атаки на енергетику
20:35 - Свириденко розповіла, як уряд боротиметься з боргами на ринку електроенергії
20:30 - Уряд погодив представників держави до наглядових рад енергопідприємств
20:15 - Лівія планує запустити свій найбільший НПЗ вперше за 13 років
19:50 - московія атакувала об'єкти "Нафтогазу" у двох областях
19:45 - У четвер 14 травня відключень світла не заплановано
19:20 - Mercedes-Benz продав автосалони великому канадському холдингу
19:10 - На Львівщині після ударів московія без електропостачання – понад 10 тисяч абонентів
19:05 - Уряд виділив кошти на облаштування антидронового захисту на дорогах Херсонщини
19:02 - Співвласник "Fire Point" розповів про вплив Міндіча на компанію
19:00 - Банк Канади не прогнозує, що ШІ швидко витіснить робітників
18:31 - Нацбанк показав курс долара та євро на 14 травня
18:15 - LinkedIn планує звільнити 5% персоналу
18:00 - Приватизація заводу «Трансзв’язок» на Прозорро.Продажі: ціна зросла майже в 10 разів
17:57 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Олександрійський р-н, Олександрійська ТГ, м. Олександрія, вул. Знам’янська, буд. 34В)
17:56 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Олександрійський р-н, Світловодська ТГ, село Велика Скельова, вул. Лісова, буд. 18А)
17:55 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Олександрійський р-н, Приютівська ТГ, село Войнівка, вул. Центральна, 192А)
17:55 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Олександрійський р-н, Великоандрусівська ТГ, село Подорожнє, комплекс будівель та споруд №5)
17:54 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Олександрійський р-н, Приютівська ТГ, село Войнівка, вул. Інгулецька, 4А)
17:53 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Олександрійський р-н, Олександрійська ТГ, село Звенигородка, вул. Братів Петриченків, 1А)
17:53 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Олександрійський р-н, Олександрійська ТГ, село Звенигородка, вул. Садова, 2В)
17:53 - "Енергоатом" почав виробляти компоненти паливних касет Westinghouse для АЕС
17:52 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Кропивницький р-н, Первозванівська ТГ, село Клинці, вул. Аджамська, 1)
17:51 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (, Кіровоградська обл., Новоукраїнський р-н, Новоукраїнська ТГ, село Воронівка, вул. Вахівська, 47)
17:51 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Кропивницький р-н, Новгородківська ТГ, село Воронцівка, вул. Джерельна, 1)
17:50 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Новоукраїнський р-н, Новомиргородська ТГ, м. Новомиргород, вул. Добровольців, 10)
17:50 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Кропивницький р-н, Катеринівська ТГ, село Обознівка, вул. Набережна, 4)
17:48 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Новоукраїнський р-н, Новомиргородська ТГ, село Кам’янка, вул. Центральна, 2)


Більше новин