Бізнес зустрівся з Президентом України

14.02.2020 10:04 | Fin.Org.Ua

Вчора відбулась робоча зустріч бізнесу з Володимиром Зеленським Президентом України, в якій взяли участь і представники від Європейської Бізнес Асоціації.
Так, найперше, Анна Дерев’янко, виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації подякувала за рішення в 5 надважливих для бізнесу напрямках. Йдеться про забезпечення макроекономічної стабільності, збереження незалежності НБУ та запуск доступного кредитування для мікро бізнесу; запуск нової митниці та прийняті ініціативи задля більш ефективної роботи (закон про уповноваженого економічного оператора та NCT); ініціювання непопулярних рішень, як-то щодо фіскалізації, демонополізації Укрспирту, старт роботи над ринком землі; старт діджиталізації; діалог з бізнесом, в тому числі, по індустріальним питанням, до прикладу, щодо тютюнової індустрії. Водночас, в контексті останнього питання Анна Дерев’янко закликала реалізувати досягнуту домовленість вето на законопроєкт №1049 аби відмінити правку щодо регулювання цін на ринку тютюнової продукції. 
Водночас, увагу було акцентовано на 10 питаннях, які наразі є актуальними для забезпечення ефективної роботи та розвитку бізнесу.
Перше стосується протидії тіньовій економіці. Йдеться вже про давно назрілу необхідність реформування судової та правоохоронної систем, забезпечення рівних правил гри в країні, боротьбу з контрабандою та фальсифікатом, захист прав інтелектуальної власності шляхом впровадження національного принципу вичерпання прав, тощо.
Друге – розумного податкового навантаження, зокрема, спрощення податкового адміністрування, вчасного відшкодування ПДВ та зниження навантаження на фонд оплати праці, адже деякі ініціативи, як-то законопроєкт №2758 викликають хвилю обурення бізнесу.
Третє – циркулярної економіки та сталого розвитку, а саме – сприяння вирішенню різноманітних питань екології через підтримку та ініціацію законопроектів, що стосуються поводження з відходами в широкому контексті, впровадження розширеної відповідальності виробника, запровадження Національного звіту щодо рівня викидів парникових газів, тощо.
Четверте – прискорення гармонізації законодавства України з нормами ЄС, де йдеться про імплементацію вимог маркування, підписання промислового безвізу, прийняття закону про ветеринарну медицину, запровадження європейських стандартів безпечності продукції, тощо. Водночас, в цьому контексті важливим є обрання керівника профільної структури, що координує дане питання – Держпродспоживслужби.
П’яте – прийняття сучасного трудового законодавство, про що бізнес говорить вже декілька років, аби врешті зробити крок на зустріч європейським умовам трудового законодавства.
Шосте – впровадження ринку землі шляхом прийняття закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.
Сьоме – забезпечення подальшого розвитку енергетики, в тому числі з альтернативних джерел енергії, шляхом досягнення компромісного рішення між владою та бізнесом щодо зеленого тарифу.
Восьме – розвитку міжнародної торгівлі. Так, врешті, варто прибрати «вузькі» місця у вигляді прогалин інфраструктури, стимулювати розвиток річки, розбудову портів та покращення рівня послуг Укрзалізниці шляхом прийняття законів про водний та залізничний види транспорту. Крім того, врегулювати питання автодозволів на міжнародні перевезення, зокрема, до Польщі.
Дев’яте – сприяння інноваціям та впровадженню нових технологій. Йдеться про подальший розвиток cashless і paperless, прийняття законів про «хмарні послуги» та транскордонну передачу банківських/фінансових даних – аби Україна інтегрувалась до міжнародного фінансового середовища, тощо.
Десяте – стимулювання інвестиційної привабливості України та регіонів зокрема. Так, бізнесу важливо зрозуміти комплексну візію залучення інвесторів, не обмежуючись креативним брендингом України, ідеєю запровадження інвестиційних нянь та планами щодо створення нового Міністерства або посади в Уряді щодо інвестицій, тощо.
Європейська Бізнес Асоціація дякує за відкритий діалог та готовність чути бізнес. Спільнота передасть Офісу Президента детальний перелік  питань, які хвилюють бізнес. Водночас, бізнес вітає та абсолютно підтримує ініціативу Президента зустрічатись щомісяця, аби обговорювати поточні питання бізнесу.

Додати коментар

Користувач:
email:





Red arrows, bearish
Losses loom, panic selling
Fragile markets shake

- Fin.Org.UA

Новини

17:13 - Veon підвищує прогноз прибутку
16:44 - У Харкові ремонтуватимуть лікарню, ціни завищені – "Наші гроші"
16:30 - Судна відмовляються заходити в порти: хто відповідатиме за зірвані поставки
16:05 - Недостовірне декларування: судитимуть ексначальника обласного ДСНС
16:00 - Страховій компанії відкликано ліцензію та виключено з Державного реєстру фінансових установ
15:50 - Польський дискаунтер Pepco заходить у два київських ТРЦ: коли відкриються магазини
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 03.08.2026
15:30 - Мільйонні оборудки на виробництві БпЛА: справу передали до суду
15:10 - московіяни продовжили заборону на експорт бензину ще на пів року
14:50 - Аграрії просять поки не підвищувати залізничні тарифи: які аргументи
14:32 - Податкова знижка через «Дію»: як скористатися сервісом – тема інтерв’ю для «Павлоградської телерадіокомпанії»
14:30 - Дедлайн для бронювання, пенсії без довідок та безпечна косметика: що зміниться в серпні
14:21 - Оприлюднено зміни до плану виїзних перевірок з питань фінансового моніторингу, дотримання вимог валютного та санкційного законодавства на 2026 рік
14:17 - Олексій Семенюк: підготовку законопроєкту про віртуальні активи практично завершено
14:15 - Ексдепутата судитимуть за самовільне будівництво біля Дніпра
14:15 - До Індії додалася Африка: московія імпортувала бензин з Марокко – ЗМІ
13:58 - Київстар відкриває офіс у Нью-Йорку для посилення взаємодії з інвесторами та партнерами
13:56 - Про максимальний розмір доходу для нарахування єдиного внеску у 2026 році
13:55 - За якими кодом бюджетної класифікації сплачуються штрафні (фінансові) санкції за порушення норм регулювання обігу готівки та застосування РРО та/або ПРРО?
13:54 - Щодо оформлення довіреності, що видана ФОПом на представництво його інтересів, пов’язаних із сплатою податків в контролюючих органах
13:53 - До уваги платників рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України!
13:51 - Терміни, в які контролюючий орган повідомляє платника про продовження строки проведення документальної (планової або позапланової) перевірки
13:50 - Асоціація ритейлерів оцінила розвиток мереж супермаркетів за півріччя
13:45 - Реєстрацію платника єдиного податку четвертої групи анульовано за ініціативою контролюючого органу: з якого періоду платник повторно може бути включений до четвертої групи платників ЄП?
13:41 - Щодо отримання витягу з Реєстру неприбуткових установ та організацій
13:39 - ФОП на загальній системі оподаткування отримав проценти, нараховані на залишок коштів поточного банківського рахунку, відкритого для провадження підприємницької діяльності: чи є дохід?
13:39 - Порядок формування податкового кредиту з ПДВ при ввезенні на митну територію України безоплатно отриманих товарів
13:37 -  Чи може самозайнята особа сплатити грошове зобов’язання власними коштами як фізична особа або з банківської картки ФО?
13:34 - Платник, який має заборгованість, спрямовує кошти на сплату поточних зобов’язань: черговість зарахування платежів
13:33 - Дніпропетровщина: до надавачів платіжних послуг направлено 2 442,9 тис. платіжних інструкцій для стягнення податкового боргу


Більше новин