Ремонт потрібен не лише приміщенням, де працюють науковці, а й нашій системі управління та фінансування науки загалом, – Ганна Новосад

13.02.2020 17:42 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Розвиток дослідницької інфраструктури, зміна стимулів фінансування та реформа управління наукою, нові умови для трансферу технологій – це основні напрями подальшого розвитку науки в Україні.
Про це зазначила Міністр освіти і науки України Ганна Новосад під час вручення премії Президента України для молодих вчених за 2019 рік.
Захід проходив за участі Президента Володимира Зеленського, а також членів Уряду в приміщенні Національної бібліотеки України імені В.
І.
Вернадського. Володимир Зеленський особисто привітав усіх лауреатів стипендії та вручив їм нагороди.
Також йшлося про те, що просторам, в яких працюють науковці, потрібен ремонт, щоб люди могли здійснювати дослідження в нормальних сучасних умовах.  “Ремонт потрібен не лише приміщенням, де працюють науковці, а нашій системі управління та фінансування науки загалом.
Сьогодні, на жаль, наука не просто фінансується часто за залишковим принципом, а й наявні ресурси розподіляються неефективно.
Це потрібно змінювати”, – підкреслила Ганна Новосад під час свого виступу. Вона додала, що вже сьогодні завдяки реформі системи фінансування вищої освіти університети, які мають кращі наукові результати, отримали більше ресурсів. “Сьогодні тут серед лауреатів премії Президента я бачу багато науковців з наших університетів.
Сумський аграрний університет, Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського, Національний університет біоресурсів і природокористування України – усі ці заклади отримали більше фінансування завдяки досягненням у сфері науки.
Я бачу науковців Дніпровської політехніки, які сьогодні теж отримують нагороду.
Цьогоріч ваш університет отримав додатково 24,3 млн грн загального фінансування.
При цьому 12 млн гривень – це суто ваше досягнення, адже їх університет отримав саме за рівень наукових досліджень закладу”, – розповіла Міністр. Вона висловила надію, що найближчим часом реформа розпочнеться і в Національній академії наук та галузевих академіях, які сьогодні самоврядні. “Розвиток дослідницької інфраструктури, зміна стимулів фінансування та реформа управління наукою, нові умови для трансферу технологій – це основні напрями подальшого розвитку науки в Україні.
Ми рухаємося у цьому напрямку.
Реформа має торкнутись також НАН та галузевих академій – це вже перезріле рішення”, – додала Ганна Новосад.

Додати коментар

Користувач:
email:





Stocks, bonds, and currencies,
Traded daily around the world,
Fortunes made and lost.

- Fin.Org.UA

Новини

17:59 - "Перехід у режим виживання": кожна четверта російська компанія скоротила працівників
17:55 - Оренда трамваїв у Харкові: журналісти з’ясували, хто заробляє на схемі
17:45 - Нацбанк показав курс долара та євро на 13 травня
17:30 - Із тенісу – в падел: як Світоліна і Стаховський зароблятимуть на хайповому виді спорту
17:17 - В "Укрнафті" розповіли, як вдалося мінімізувати ремонти на свердловинах
16:54 - Україна погодила "транспортний безвіз" із ще однією країною ЄС
16:47 - Засідання Комісії
16:45 - День енергетичної стратегії: держава, бізнес і міжнародні партнери обговорили бачення реалізації нової енергетичної архітектури України
16:44 - 70-й ювілейний конкурс "Євробачення-2026": де дивитися півфінали та гранд-фінал
16:29 - На Черкащині загорівся поїзд під час руху
16:22 - Транспортний податок: українці на третину збільшили відрахування
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 13.05.2026
15:58 - Недостовірне декларування на 15 мільйонів гривень: депутат відбувся штрафом
15:47 - Імпорт газу в Україну впав у 28 разів у квітні: найнижчий показник з грудня 2024
15:35 - У Києві відкрився ще один ресторан McDonald's
15:17 - "Італійська забастовка": у НАБУ розповіли про взаємодію Держфінмоніторингом
15:08 - Нацбанк повідомив про зміни на фінансовому ринку у квітні
14:38 - Будівництво моста на Буковині: БЕБ виявило оборудку на 2,5 мільйона гривень
14:31 - До фінансової компанії застосовано захід впливу у вигляді відкликання ліцензії
14:26 - Рада викликала голову Нацбанку на засідання 13 травня
14:19 - "Укрпошта" на 100% запустила безготівкову оплату і хоче подати заявку на банківську ліцензію
14:00 - Як Гордон заробляє на відвертому клікбейті війни в Україні
13:58 - "Нова пошта" відкрила два міні-хаба
13:45 - До страхової компанії застосовано заходи впливу
13:40 - Міськраді на Київщині продали генератори за завищеною у 2,5 раза ціною
13:30 - У московії виник дефіцит пального через атаки на НПЗ
13:25 - Е-аудит - сучасний цифровий інструмент податкового контролю
13:25 - Енергостійкість столиці: КМДА розповіла про реалізацію планів
13:23 - Пам’ятка для громадян: сплачуйте податки правильно!
13:22 - Чи відносяться виробники сидру до малих виробництв виноробної продукції?


Більше новин