Олексій Гончарук подякував Президенту Європейської Ради за розширення санкцій по Криму

28.01.2020 19:24 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук обговорив поглиблення співпраці України та Європейського Союзу з Президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем під час робочого візиту до Брюсселя (Королівство Бельгія) для головування на шостому засіданні Ради асоціації Україна–ЄС. Глава українського Уряду подякував ЄС за послідовну підтримку територіальної цілісності і суверенітету України та відзначив важливість рішення Євросоюзу від 28 січня про розширення санкцій, пов’язаних із так званими «виборами» в тимчасово окупованому Російською Федерацією Криму. Олексій Гончарук також наголосив: «Важливо, щоб Україна залишалася у мейнстрімі порядку денного ЄС.
Мирне врегулювання на Донбасі – пріоритет Президента України та Уряду.
Ми вдячні ЄС за те, що він у грудні 2019 року продовжив економічні санкції проти Росії та розширив їх сьогодні.
Ми також розраховуємо, що ЄС допоможе нам захистити українських громадян на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу від систематичних порушень прав людини.
Додаткові санкції посилюють тиск на окупаційну владу». Після цього сторони обговорили секторальну співпрацю України та ЄС. «Головні цілі, яких Україна планує досягти у 2020 році: поглибити секторальну інтеграцію до ЄС у сферах енергетики та цифрового ринку, посилити співпрацю митних органів, розширити та актуалізувати торгівлю, а також зробити Україну невід’ємною частиною Європейської зеленої угоди», – сказав глава українського Уряду. За словами Прем’єр-міністра, Україна прагне узгодити з ЄС конкретні спільні кроки для взаємовигідного збільшення обсягів двосторонньої торгівлі.
«Ми визначили ключовим напрямком нашої роботи підписання з ЄС Угоди АСАА, так званого промислового безвізу.
Нині ми вже виконали все домашнє завдання для надсилання попередньої оціночної місії ЄС.
Останній необхідний для цього закон був ухвалений у грудні та вступить у дію наприкінці березня.
Ми розраховуємо, що ЄС знайде достатньо політичної волі для руху вперед».  Прем’єр-міністр України також порушив тему актуалізації параметрів положень Зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.
«Обсяг двосторонньої торгівлі товарами та послугами за 9 місяців 2019 року збільшився на 9,6% і сягнув  39,6 млрд дол.
США.
Україна дедалі активніше використовує безмитні тарифні квоти на поставки своєї продукції.
Очевидно, що нинішні параметри положень Зони вільної торгівлі не відповідають реальному потенціалу нашої співпраці.
З огляду на це, Україна виступає за оновлення положень торгової частини Угоди про асоціацію Україна-ЄС.
Це одне із ключових завдань у наших відносинах на найближчі роки», – заявив Олексій Гончарук. Сторони також обговорили співпрацю з питань кібербезпеки та протидії гібридним загрозам, а також підписання оновленої Угоди про спільний авіаційний простір. Окремою темою зустрічі стала ініціатива України долучитися до процесу підготовки Європейської зеленої угоди.
«Ми пропонуємо започаткувати структурований діалог між Україною та Європейським Союзом для напрацювання порядку денного в рамках Європейської зеленої угоди», – сказав Олексій Гончарук. Глава українського Уряду відзначив позитивну оцінку прогресу реформ у звіті Делегації ЄС в Україні щодо виконання Угоди про асоціацію, опублікованому у грудні 2019 року.  Він підкреслив, що Україна продовжить розпочатий курс: «Кабінет Міністрів налаштований на подальшу безкомпромісну боротьбу з корупцією та незаконним збагаченням.
Ми надалі реформуємо правоохоронні органи, зокрема, перезапускаємо Офіс генерального прокурора та антикорупційні органи, збільшуємо їхню ефективність.
Ми продовжуємо реформу децентралізації, спрямовану на розвиток регіональних та місцевих громад.
Ми покращили законодавство, яке регулює публічні закупівлі, концесії, а також посилюємо захист прав інтелектуальної власності, зокрема, на основі географічних показників.
Всі ці кроки, безсумнівно, позитивно впливають на економічну співпрацю України з ЄС». Насамкінець, Прем’єр-міністр зазначив, що Україна має високі очікування від Саміту Східного партнерства, який відбудеться у Брюсселі 20 червня цього року: «Необхідно визначити чіткі цілі співпраці між ЄС та асоційованими партнерами.
У зв’язку з цим, ми просимо ЄС підтримати спільну ініціативу України, Грузії та Молдови із запуску формату посиленої співпраці з асоційованими партнерами у рамках Східного партнерства».

Додати коментар

Користувач:
email:





Money is flowing
The market is unpredictable
But profits await

- Fin.Org.UA

Новини

17:15 - московія вдарила по газовидобувному об’єкту НАК "Нафтогаз" на Харківщині
16:58 - Суд відібрав у мисливського підприємства полігон оборони на Одещині
16:37 - США оголосили "морську зону попередження" у Перській затоці
15:53 - Через війну у Ірані нафта може подорожчати до 80 доларів за барель – Reuters
15:10 - У лютому Україна викачувала зі сховищ 42 мільйона кубометрів газу на добу
14:03 - Криптовалюта подешевшала на тлі війни у Ірані – Bloomberg
13:23 - ОПЕК розгляне можливість збільшення видобутку більше, ніж планувалося – ЗМІ
12:30 - Трамп допускає "дружнє поглинання" Куби – ЗМІ
12:14 - Прокуратура відібрала у підприємця приміщення київського коледжу автотехнологій
11:20 - Аварійники почали отримувати додаткові виплати
10:40 - "Укрзалізниця" повідомила про зміни у графіку руху поїздів
09:25 - московія атакувала залізницю на Дніпропетровщині: які наслідки
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 28.02.2026
07:00 - "Національний кешбек", нові банкноти та ліки на АЗС: що зміниться в березні
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 25 лютого: нова угода з МВФ
20:30 - Відбулося перше засідання нової Наглядової ради «Енергоатому»: обрано керівництво та визначено курс на залучення інвесторів
20:25 - Відключення світла 28 лютого триватимуть усю добу
20:18 - Стратегію посилення енергостійкості України затвердить РНБО - Зеленський
19:58 - Вивантаження зерна у портах Великої Одеси зростає
19:40 - Засновник Yandex відмовився від російського громадянства
19:35 - Денис Шмигаль провів зустріч з делегацією Atlantic Council
19:35 - Небанківській установі відкликано ліцензію на здійснення операцій з готівкою
19:20 - Заарештовано сина померлого у Італії ексбанкіра Адаріча
19:10 - Загальний фонд держбюджету України отримав понад 222 мільярдів за лютий
18:56 - З реєстру колекторських компаній виключено одну установу
18:35 - У Вінниці ліквідували масштабне виробництво рідин для електронок
18:29 - Домовленість із МВФ: Україна може підвищити ПДВ
18:20 - За рік українці подвоїли інвестиції у держоблігації – Мінфін
18:02 - Люди були на роботі, є загиблі: росіяни знищили аграрне підприємство на Сумщині


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.33221
Австралійський долар30.6223
Така0.35275
Канадський долар31.5217
Юань Женьміньбі6.2819
Чеська крона2.0981
Данська крона6.8076
Гонконгівський долар5.5091
Форинт0.135049
Індійська рупія0.47375
Рупія0.0025671
Новий ізраїльський шекель13.7282
Єна0.27646
Теньге0.086533
Вона0.029897
Ліванський фунт0.000481
Малайзійський ринггіт11.0725
Мексиканське песо2.5058
Молдовський лей2.5131
Новозеландський долар25.7779
Норвезька крона4.5382
Саудівський ріял11.4905
Сінгапурський долар34.0493
Донг0.0016541
Ренд2.7034
Шведська крона4.7721
Швейцарський франк55.8502
Бат1.38615
Дирхам ОАЕ11.7342
Туніський динар15.0487
Єгипетський фунт0.8989
Фунт стерлінгів58.0465
Долар США43.0996
Сербський динар0.43312
Азербайджанський манат25.3512
Румунський лей9.9811
Турецька ліра0.9804
СПЗ (спеціальні права запозичення)59.2492
Євро50.8661
Ларі16.112
Злотий12.0393
Золото223573.57
Срібло3867.74
Платина102139.16
Паладій78219.31

Курси валют, встановлені НБУ на 02.03.2026