Прем’єр-міністр України: Угода з МВФ на $5.5 млрд може бути підписана вже в квітні

25.01.2020 01:06 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Торі Кларк та Андреа Дудік,  Bloomberg 23 січня 2020р  За словами прем"єр-міністра цієї країни на Сході Європи, Україна може отримати кредит від Міжнародного валютного фонду в 5,5 мільярдів доларів у першому кварталі цього року. У грудні Уряд досягнув угоди на найвищому рівні.
Вона, втім, потребує погодження від керівництва кредитора у Вашингтоні, яке можливе після виконання Україною попередніх умов. "У нас немає жодних непорозумінь", - сказав Олексій Гончарук в середу в інтерв"ю в кулуарах Всесвітнього економічного форуму в Давосі.
"Це робочий процес, який потребує певного часу." Уряд сподівався на попереднє схвалення кредиту в вересні, тоді як Президент Володимир Зеленський очікував підвищення економічного зростання та залучення іноземних інвесторів.
Останні вважають МВФ сигналом того, що в країні проводять дійсно сприятливі для ринку реформи.
Але питання незалежності центрального банку та судова тяганина з 2016 року щодо націоналізації найбільшого в країні банку відклали підписання угоди з Фондом. На порядку денному в України все ще залишається ухвалення закону, яке би забезпечило унеможливлення повернення націоналізованого державою Приватбанку його колишнім власникам-мільярдерам.
За словами Гончарука, це може бути зроблено вже наступного місяця. Водночас після зустрічі з директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою Гончарук заявив, що скасування заборони на продаж сільськогосподарських угідь, що є ключовим показником досягнень президента Зеленського у сфері економіки, можливо, не буде необхідним для отримання позики. "Я не буду пов’язувати земельну реформу безпосередньо з угодою МВФ", - сказав Олексій Гончарук.
"Земельна реформа - це ключова реформа Президента та Уряду". Оновлення судової гілки влади та інші структурні реформи обговорювались на зустрічі з керівницею Міжнародного валютного фонду Крісталіною Георгієвою, в якій брав участь і Президент України Володимир Зеленський, йдеться у повідомленні на веб-сайті Президента. Продаж боргів Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що Уряд хоче досягти економічного зростання в країні з населенням 42 млн в 5%, тоді як "консервативний" прогноз цього року дорівнює 3,7%.
Він припускає, що в майбутньому темп може бути швидшим. "Немає нічого надзвичайного у зростанні 7%", - сказав Олексій Гончарук.
"Україна зараз — найцікавіший ринок, що розвивається.
Тут впроваджуються найсерйозніші реформи". Україна цього тижня розмістила євробонди на сумму 1,25 млрд євро ($1,4 млрд) за найменшою відсотковою ставкою 4,375%. "Ми заміщуємо борги: віддаємо дорогі, а беремо значно дешевші", - сказав Олексій Гончарук.
"Розміщення євробондів сьогодні дозволить нашому бюджету заощадити 2 млн гривень ($81 600) на день."

Додати коментар

Користувач:
email:





Stocks rise and fall,
Investors hold their breath,
The market decides.

- Fin.Org.UA

Новини

20:45 - Експорт нафти Саудівської Аравії впав до рекордного мінімуму
20:31 - Порушення правил безпеки: директора фірми оштрафували за загибель працівника на будівництві
20:25 - Стало відомо, на скільки готовий новий нафтопровід ОАЕ в обхід Ормузу
19:55 - Нафта після двох місяців простою пішла з Ормузу великими танкерами
19:45 - "100-річчя дня пам’яті Петлюри": Нацбанк увів в обіг нову пам’ятну монету
19:25 - "Нафтогаз" виграв у Казахстані право стягнути з "Газпрому" $1,4 мільярда
19:00 - 39 населених пунктів були без світла: росіяни атакували об’єкт ДТЕК на Дніпропетровщині
19:00 - Уряд удосконалив механізми продовольчої підтримки соціальних закладів та вразливих категорій населення
18:55 - Майже всі великі НПЗ у центрі московії зупинилися після ударів України
18:54 - За квартал портові збори та інші платежі принесли бюджету понад мільярд гривень
18:32 - Син медіамагната Руперта Мердока купує половину компанії Vox Media
18:31 - У московії працює величезний тіньовий ринок прострочених продуктів – росЗМІ
18:30 - Україна адаптує український агросектор до нових екологічних вимог ЄС
18:03 - Уряд уточнив механізм перерахунку вартості тепла та води за надзвичайних ситуацій
17:55 - Курс долара до гривні оновив історичний максимум
17:54 - Полісімейкери та економісти з різних країн обговорили монетарну трансмісію в країнах з ринками, що розвиваються – підсумки воркшопу НБУ
17:47 - Ключові рішення НКЦПФР від 20.05.2026
17:46 - Подорожчання проїзду до 30 гривень: у Києві порахували пільговиків
17:34 - Рамкові будівельні угоди: у Мінрозвитку заперечують, що створили механізм контрактування обраних
17:09 - Закупівля без торгів: азербайджанці привезуть у Кривий Ріг енергоустановку за 232 мільйони
17:03 - Житлові ваучери для ВПО: більшість купує житло на вторинному ринку
17:03 - WhiteBIT вийшла на ринок Великої Британії — старт з Пікаділлі
16:50 - У "Дії" запустили декларування про майновий стан і доходи
16:30 - Чому ринок не вирішить проблему відходів
16:27 - Наслідки війни в Ірані: доходи московія від нафти та газу в травні зростуть на 39%
16:25 - Киргизстан розпочав масштабну зачистку бізнесу, який допомагає московія
16:06 - Круглий стіл щодо кібербезпеки в енергетиці: учасники обговорили нові виклики та механізми захисту
15:50 - Каталог «Індустріальні парки України» станом на 28.04.2026
15:46 - Нацбанк продав в Одесі зруйнований росіянами Імексбанк за 93 мільйони
15:40 - У Полтаві БЕБ конфіскував вейпи на п’ять мільйонів гривень


Більше новин