Фонд гарантування знову виставить на продаж пул активів ПАТ «ВіЕйБі Банк» – 6 лютого

24.01.2020 18:35 | Fin.Org.UA

Фонд гарантування вкладів виставляє на аукціон пул активів ПАТ «ВіЕйБі Банк». Наступні торги заплановані на 6 лютого 2020 року та відбудуться за голландською моделлю аукціону на майданчику «Фьост Файненшіал Нетворк Юкрейн» (FFN).

Основа пулу – майже 120 кредитів юридичних осіб, зокрема, агропідприємств. Прострочка за ними становить у середньому 6 років. Всі ці кредити були видані компаніям, пов’язаним з одним акціонером. Більшість кредитів у складі пулу перебуває в заставі НБУ.

Початкова ціна лоту – 1,17 млрд грн.

Електронний аукціон відбудеться за відкритою, прозорою процедурою. Участь у ньому може взяти кожен охочий, окрім позичальників і поручителів за цими кредитами. Переможцем аукціону стане той, хто запропонує найвищу ціну за лот.

Раніше ці активи до 10 разів торгувалися як окремо, так і у складі пулу – в системі ProZorro.Продажі та на іноземному майданчику, але не були викуплені.

Зауважимо, що мова йде про продаж саме кредитів і прав вимог за ними. Тобто це купівля боргу, а не безпосередньо нерухомості чи іншої застави за цими кредитами. Загальна сума заборгованості за кредитами ПАТ «ВіЕйБі Банк» становить майже 29,3 млрд грн. Тіло кредитів – 17 млрд грн, відсотки – 12,3 млрд грн. Щодо застави за ними, то понад половина її – товари та майнові права, які на даний час втратили свою цінність. Наприклад, у заставі по 21 кредиту –майбутні врожаї кукурудзи та озимої пшениці 2014 року. Серед іншого забезпечення є нерухомість – кілька майнових комплексів, санаторій-профілакторій, кондитерський цех тощо. Ці об’єкти вважають «твердою» заставою, але з часом їх ринкова ціна суттєво впала. Так, вартість усієї заставної нерухомості «на папері» становить майже 1 млрд грн сукупно, проте на сьогоднішній день ці об’єкти знецінилися у кілька разів. Крім цього, сума заборгованості за кредитами у складі пулу майже вдесятеро перевищує вартість застави за ними. Це пояснює невисокий інтерес до пулу активів з боку інвесторів та поступове зниження його вартості.

Детальна інформація про лот (#UKR-2020-02) на інтернет-порталі Фонду гарантування torgi.fg.gov.ua за посиланням http://torgi.fg.gov.ua/catalog/krediti/pat_-vieybi_bank/212641/index.php?lang=ua, а також на офіційному сайті Фонду гарантування за посиланням http://www.fg.gov.ua/not-paying/liquidation/29-vab-bank/46193-asset-sell-id-254788. Ознайомитись з умовами аукціону та матеріалами кредитних справ, які увійшли до складу пулу, можна на веб-сторінці організатора торгів www.ffncorp.com, для зареєстрованих учасників, у кімнаті даних банку або у віртуальній кімнаті даних – алгоритм доступу за посиланням http://torgi.fg.gov.ua/nda2.

Додати коментар

Користувач:
email:





Акції виросли,
Фондовий ринок наш - в небі,
Інвестори раді.

- Fin.Org.UA

Новини

20:00 - Новини 1 липня: Смілянський залишиться на посаді, росіяни знищують урожай України
19:50 - ОПЕК+ може знову наростити видобуток нафти попри падіння цін
19:20 - Найбільша приватна мережа АЗС Сибіру повністю припинила продаж бензину
18:50 - В "Укренерго" розповіли, чи будуть відключення світла 2 липня
18:30 - Танкери московія освоїли маршрут повз німецькі курорти – Bild
18:10 - США та Іран провели переговори про правила проходу суден через Ормуз
18:00 - Національний банк захищатиме в суді правомірність застосованого до ТОВ "ФК "КОНТРАКТОВИЙ ДІМ" штрафу за порушення у сфері фінмоніторингу
17:37 - Нові можливості для бізнесу: компаніям дозволять віддавати роботу на аутсорсинг
17:36 - У Європі авіакомпанії попередили про можливий зрив літнього сезону: яка причина
17:20 - Іран застеріг судна "непоправними наслідками" за обхід його маршрутів Ормузу
16:45 - Паливна криза: московія розпочала імпортувати бензин з Індії
16:31 - Банки перевірятимуть своїх контрагентів
16:30 - Емірати стали ближчими
16:30 - Нацбанк показав курс долара та євро на четвер 2 липня
16:10 - Тарас Висоцький: Україна та Марокко нарощують економічне партнерство – товарообіг сягнув 250 млн доларів
16:00 - У Мінрозвитку розповіли про нову вимогу до вантажоперевізників
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 02.07.2026
15:27 - Дешеві кредити на відбудову підприємств: стартувала нова урядова програма
14:50 - Нафтогаз оголосив пропозицію про реструктуризацію євробондів
14:35 - Укрпошта стала офіційним партнером Etsy. Що це дасть українським продавцям?
14:30 - Парламент підтримав у першому читанні законопроєкт про європейські механізми кредитування населення та бізнесу
14:25 - Підготовка до зими: у КМДА розповіли, які заходи можуть бути виконані із запізненням
14:08 - Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України “Про затвердження Порядку формування документів, що стосуються здійснення заходу державного нагляду (контролю), у єдину справу”
14:03 - Проєкт наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України “Про затвердження Порядку формування документів, що стосуються здійснення заходу державного нагляду (контролю), у єдину справу”
14:00 - Monthly Business Outlook Survey, June 2026
14:00 - Businesses Remain Upbeat about Their Performance Outlook – Business Outlook Survey in June
14:00 - Білий дім скасував заборону на ШІ-моделі розробника Claude
14:00 - Щомісячні опитування підприємств України, червень 2026 року
14:00 - Бізнес зберіг позитивні оцінки результатів своєї діяльності – підсумки опитування підприємств у червні
13:44 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю)”»


Більше новин