Фонд має нульову толерантність до махінацій, що підривають прозорість і конкурентність торгів. Правоохоронці з’ясують обставини

24.01.2020 18:29 | Fin.Org.UA

Фонд гарантування вкладів готує документи для звернення до правоохоронних органів щодо ситуації, що склалася навколо продажу пулу з якірним активом у вигляді кредиту з Кременчуцьким м’ясокомбінатом у заставі.

Причиною такого рішення стало грубе порушення умов аукціону з боку організатора торгів – «Універсальної товарно-сировинної біржі», яка допустила до участі в аукціоні  одного з учасників без оплати ним гарантійного внеску. Цим учасником є компанія ТОВ «БІЗНЕСРЕСУРС-УКРАЇНА», яка стала переможцем голландського аукціону, запропонувавши за пул понад 304 млн грн і таким чином, у два рази перевищила ціну найближчого конкурента. Однак ця компанія не заплатила за придбаний пул, хоча мала на це цілий місяць.

У випадках відмови компанії сплачувати за лот, згідно з регламентом торгів, Фонд має стягнути гарантійний внесок та визнати переможцем учасника, який надав другу за величиною цінову пропозицію. У даному випадку – це компанія «Інвестохіллс Веста», яка запропонувала 150,5 млн грн. Однак виявилось, що компанія ТОВ «БІЗНЕСРЕСУРС-УКРАЇНА» такий гарантійний внесок взагалі не робила з мовчазної згоди на те біржи - організатора торгів.

З огляду на грубе порушення умов участі в аукціоні, Фонд гарантування вважає його спотвореним та скасовує його результати. У діях організатора та учасників торгів вбачаються ознаки можливої умисної змови.  Фонд звернеться до правоохоронних органів для з’ясування обставин і у разі доведення цих фактів причетні до махінацій понесуть відповідальність.

Фонд засуджує будь-які спроби заволодіти активами, виставленими на продаж, в обхід прозорої та конкурентної боротьби, оскільки саме вона забезпечує максимальні надходження коштів, що спрямовуються на задоволення вимог кредиторів неплатоспроможних банків.

Довідково:

У відкритих торгах за принципом голландського аукціону, що передбачає покрокове зниження ціни, зареєструвались 4 учасники.  При мінімальній ціні лоту на аукціоні у 97 млн грн зниження було зупинене одним із учасників на рівні 126,7 млн грн і надалі торги продовжились з підвищенням ціни. Після того як ТОВ ФК «ІНВЕСТОХІЛЛС ВЕСТА» підвищило пропозицію до 150,5 млн грн, ТОВ «БІЗНЕСРЕСУРС-УКРАЇНА» запропонувала понад 304 млн грн.

До пулу  було включено активи АТ "ВТБ БАНК", АТ "ДЕЛЬТА БАНК", ПУАТ "ФІДОБАНК" та АТ "БАНК "ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ", зокрема, права вимоги та інших майнових прав за 648 кредитами юридичних осіб, 89% яких мали забезпечення. Ключовою заставою за кредитами виступав цілісний майновий комплекс Кременчуцького м’ясокомбінату в Полтавській обл. і єдиний майновий комплекс будівель та споруд в Одеській обл.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bulls and bears collide,
Markets rise and markets fall,
Profits made and lost.

- Fin.Org.UA

Новини

17:20 - московія знищила склад Toyota в Україні: можливі затримки з постачанням
17:12 - За місяць московія на 45,6% зменшила транспортування пального Чорним та Азовським морями
17:00 - Директором Департаменту стратегії та розвитку НБУ став Володимир Суханов
16:59 - Комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт НКЦПФР про спрощення непублічних випусків акцій
16:50 - Нацбанк показав курс долара та євро на 6 серпня
16:45 - Угода року в ритейлі. Навіщо VARUS купує КОЛО?
16:22 - Кличко звітував про темпи підготовки Києва до зими
16:00 - Бойко очолить "Оператора ГТС" повноцінно – вже без приставки в. о.
15:56 - Вартість заходів Плану стійкості столиці довелося зменшити вдвічі – Кличко
15:53 - До фінансової компанії застосовано захід впливу у вигляді зупинення окремого виду операцій
15:40 - московія знищила логістичний комплекс із товарами PUMA
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 06.08.2026
15:25 - московіяни повністю знищили логістичний склад Intertop Ukraine
15:17 - Колонка заступника Голови НБУ Володимира Лепушинського "Чому НБУ підвищує ставки: відповідь на шість ключових запитань"
14:32 - Maersk відправлятиме контейнери для України залізницею з румунської Констанци
14:20 - За два дні СБС уразили 13 енерговузлів на окупованих територіях
14:10 - Із початку 2026 року уряд залучив від продажу / обміну ОВДП на аукціонах понад 310 млрд грн, а загалом упродовж воєнного стану – майже 2 337 млрд грн
14:05 - Металургійна компанія Ferrexpo призупинила діяльність в Україні через блокаду портів
14:00 - Українське підприємництво: диво, що існує всупереч
13:50 - московія методично б’є по Бортницькій станції аерації щоб спричинити гуманітарну катастрофу – думка
13:20 - Дністровське водосховище обміліло майже до рівня природного річища
13:10 - До фінансової компанії застосовано захід впливу
13:05 - Ощадбанк відкрив для "Сільпо" овердрафт на 300 мільйонів гривень
13:00 - Як блокада українських портів вплине на агроекспорт?
12:30 - московіяни поцілили в "серце логістики" NOVUS та склади "Сільпо": загинули 6 людей
12:25 - Українські інвестори отримали доступ до ще п’яти іноземних ETF-фондів
12:20 - У аеропорту Лейпцига біля вантажного літака Ан-124 знайшли БпЛА
12:16 - Україна отримає від ЄС 1,4 мільярда євро з доходів від заморожених російських активів
12:05 - московіяни знищили склад компанії "Liqui Moly Ukraine"
12:00 - Ціни на нафту продовжують падіння на тлі переговорів між США та Іраном


Більше новин