МОН опублікувало розподіл держфінансування університетів у 2020 році

24.01.2020 16:42 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністерство освіти і науки опублікувало детальний розподіл коштів з державного бюджету між закладами вищої освіти.
Всього на університети у 2020 році МОН витратить 16,26 млрд грн. “Ми зробили важливий крок до прозорості та відкритості фінансів.
Вперше Міністерство освіти і науки опублікувало дані про розподіл державних коштів між закладами вищої освіти та чіткими критеріями цього розподілу.
Кожен університет отримав фінансування залежно від результатів своєї роботи та стимул розвиватись динамічніше”, – відзначила Міністр освіти і науки Ганна Новосад. З 2020 року ЗВО фінансуються за формулою, де університети з кращими результатами діяльності отримують більше фінансування порівняно із бюджетом минулого року.
Відповідне рішення схвалив Уряд 24 грудня 2019 року. Розрахунок обсягу фінансування у 2020 році робився МОН за конкретними показниками, серед яких: масштаб університету; контингент; регіональний коефіцієнт; позиції у міжнародних рейтингах; обсяг коштів на дослідження, які університет залучає від бізнесу чи з міжнародних грантів.
З 2021 року до цих показників додасться працевлаштування випускників, які МОН буде відслідковувати через онлайн-систему.
Для поступовості переходу у 2020 році були запроваджені обмеження для мінімальної та максимальної зміни бюджету кожного ЗВО – 95%  та 120%  від 2019 року відповідно. Фінансування за формулою отримають 136 закладів вищої освіти та 12 їхніх філій, які мають власні кошториси.
У 2020 році 94 заклади отримають 100-120% від бюджету 2019 року, а 54 – 95-99%  від бюджету 2019 року. Завдяки розрахунку фінансування за формулою у 2020 році 17 університетів отримали збільшення фінансування на понад 15 мільйонів гривень.
З-поміж них – Київський політехнічний інститут ім.
І.
Сікорського, Львівська політехніка, Харківський політехнічний інститут, Сумський державний університет, Ужгородський національний університет тощо. “Нова система фінансування вищої освіти стимулює університети розвиватись та відповідати на запити ринку праці.
Отримавши збільшене фінансування вже цього року, вони можуть вкласти ці гроші в підвищення якості.
Наприклад, збільшити заробітну плату сильним викладачам.
Це підвищить їхню мотивацію та покращить якість освіти у виші”, – зауважив заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний. Показники, за якими МОН робить розрахунок розподілу фінансування, дають університетам чітке розуміння, за якою траєкторією їм потрібно рухатись, щоб покращувати свої позиції. Відтепер фактична кількість студентів за бюджетною формою навчання (контингент) –  лише один із семи показників, які впливають на формування бюджету.
Протягом наступних трьох років вага цього показника буде зменшуватись.
Додатково держава стимулює університети зберігати свій профіль, технічні університети – підтримувати саме технічні спеціальності. Показник масштабу стимулює заклади вищої освіти об’єднуватись та ефективно використовувати ресурси.
Адже університети, у яких навчається менше 1000 студентів, будуть отримувати менше, а ті, де три, п’ять і десять тисяч студентів – навпаки отримуватимуть більше. Застосування регіонального коефіцієнту у формулі дало змогу регіональним університетам у 2020 році отримати краще фінансування.
У попередні роки через відтік абітурієнтів у великі міста регіональні ЗВО втрачали студентів та не мали ресурсів для розвитку.
Застосовуючи регіональний коефіцієнт, держава підтримує регіональні університети. Наявність українських університетів у міжнародних рейтингах – це стимул працювати над міжнародним визнанням та репутацією, підвищення шансів залучати іноземних студентів.
Міністерство враховує позиції в QS World University Rankings, The Times Higher Education World University Rankings та Academic Ranking of World Universities.
Зараз п’ять ЗВО, які входять до рейтингів, отримали додаткове фінансування за цим показником. Кількість грошей на дослідження, які університет залучає від бізнесу та з міжнародних грантів, свідчить, що закладу довіряють донори та/або бізнес.
Держава, використовуючи цей показник, стимулює університети розвивати науку та диверсифікувати джерела надходження грошей. Працевлаштування випускників – це показник, який МОН почне застосовувати при розрахунку фінансування ЗВО у 2021.
У 2020 МОН запустить електронну систему, яка буде моніторити, чи працюють випускники того чи іншого університету на посаді, що вимагає вищої освіти.
Цей показник буде стимулювати університети підвищувати якість освіти, враховувати потреби ринку праці та сприяти працевлаштуванню своїх студентів. Наступним кроком Міністерства стане спільна із профільним комітетом Верховної Ради розробка та внесення комплексних змін до законодавства, які нададуть фінансову автономію університетам. Детальний розподіл державного фінансування між ЗВО у 2020 році можна переглянути ТУТ.

Додати коментар

Користувач:
email:





Акції впали,
Спад хоче зіпсувати всіх
Але не зупинить.

- Fin.Org.UA

Новини

16:38 - Henkel і фонд savED відкрили перший підземний освітній простір на Харківщині
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 29.04.2026
15:57 - Україна запросила компанії США відновлювати газову інфраструктуру
15:37 - ОАЕ заявили про вихід з ОПЕК: які причини та до чого це призведе
15:28 - московія наростила експорт нафти до Сакартвело до історичного максимуму
15:20 - Угорці хочуть постачати газ Україні попри заборону Орбана – ЗМІ
15:06 - В Україні порахували, скільки щорічно витрачають на Чорнобильську зону
15:00 - У "Дії" доступна нова облігація "Білогірськ": яка вартість та дохідність
14:43 - Депутата міськради викрили на оборудках: заробляв на відходах
14:35 - Європа втратила мільярди євро на паливних субсидіях: хто став лідером
14:29 - Чим особливе Люкс FM: музика, настрій і драйв
14:23 - "Багато хто зазнав збитків": половина малого бізнесу в московії втратила прибуток
14:00 - Перший газовоз проскочив через Ормуз – ЗМІ
13:55 - Цьогоріч "Укрзалізниця" від продажу брухту отримала більше доходу, ніж за увесь 2025 рік
13:45 - Як стати одним із лідерів у девелопменті житла на ринку Львова. Підхід LEV Development
13:45 - Уряд не скасував запровадження ПДВ для ФОП, а лише відтермінував – ЗМІ
13:38 - Агентство Міноборони замовило дронів на 2,5 мільярда
13:30 - Викрадення українського зерна Росією: Зеленський анонсував нові санкції
13:28 - Top Employers вкотре визнав ВАТ Україна кращим роботодавцем України, Європи та світу
13:08 - НКЦПФР та НДУ презентували ринку нову модель реєстрації акцій через Центральний депозитарій
12:40 - "Укрзалізниця" отримає 54 мільйони євро гранту: на що підуть кошти
12:34 - Столична прокуратура вимагає скасувати право власності на неіснуючий будинок
12:30 - ESG як бізнес-рішення: як українським компаніям отримати фінансування за новими правилами
12:30 - Щодо Юри Єнакіївського проведуть заочне досудове розслідування
12:15 - Денис Шмигаль та Андрес Сутт обговорили конкретні рішеннями для підготовки енергосистеми України до зими
12:11 - Деклараційна кампанія - 2026
12:09 - Безбар’єрність: основні поняття і напрями
12:08 - Передачу Україні резервного енергообладнання Естонії можна прискорити – Шмигаль
12:06 - До уваги платників податку на прибуток підприємств!
12:05 - Електронний кабінет: повідомити податкову про бажання отримувати документи в електронному вигляді просто


Більше новин