Презентовано проект Концепції «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 року

21.01.2020 17:18 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель презентував проект концепції «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 року, який зумовлений трансформацією підходів до розвитку енергетики в світі та особливою увагою до проблем боротьби зі зміною клімату. «Однією з причин об’єднання міністерств енергетики та захисту довкілля було включення екології в порядок денний.
 Дуже часто екологія ставала на друге місце у порівнянні з енергетичними проблемами.
Проте, сучасні світові кліматичні виклики заставляють все людство і без винятків нас переглянути всі попередні підходи до використання природніх ресурсів.
Екологізація енергетики - це новий зміст і нова логіка розвитку енергетики з пріоритетом екології», - повідомив Міністр. Олексій Оржель зауважив, у розробленні Концепції застосовували найбільш прогресивні підходи, які застосовуються у створенні стратегічних документів в енергетиці у передових міжнародних організаціях, зокрема Міжнародному енергетичному агентстві (МЕА).
Ці підходи передбачають застосування багатофакторного економіко-математичного моделювання, що також застосовувалося для визначення другої цілі Національно-визначеного внеску (НВВ) України.
При цьому окрема увага приділялась питанню соціальної прийнятності заходів відповідно до кожного сценарію, аби передбачена трансформація енергетичного сектору України була позитивно сприйнята громадянами та гармонійно застосовувалася у реаліях України. Міністр окреслив найголовніші індикатори, що ставить Мінекоенерго до  виконання відповідно до Концепції: - енергоефективність, тому що кожний кВт  не виробленої енергії є екологічним, а кожна гривня вкладена в енергоефективність повертається через мультиплікатор у 3 грн; -  частка ВДЕ повинна збільшитися до 70% до 2050 року, але при цьому її вартість повинна бути збалансована та економічно обґрунтована; - зменшення частки видобувних галузей в економіці та відповідно повне заміщення вугільних ТЕС до 2050 року; - перехід до кругової економіки та зменшення відходів, їх раціонального використання; - частка атомної генерації зменшиться до рівня 20-25%, а гідроенергетика залишиться на поточному рівні, а нові атомні потужності можуть будуватися на основі технології малих ядерних реакторів; - побудувати сучасні енергетичні ринки з високим ступенем відкритості та конкретності; - інтеграція енергетичних ринків України з європейськими. «Ми віримо, що закладений в Концепції «зеленого» енергетичного переходу початок змін в перспективі дозволить нашій країні бути серед лідерів  у глобальній боротьбі зі зміною клімату та модернізації економіки з врахуванням потреб сталого розвитку», - наголосив він. Заступник Міністра Сергій Масліченко зауважив: «Ми повинні зменшити споживання, щоб менше виробляти.
Здійснити це можливо через запровадження енергоефективних заходів.
У фіналі ми повинні вийти на показник 50% економії.
Це також дозволить зменшити імпорт енергоресурсів в 3 рази». Міністр закликав громадськість активно долучатися до обговорення Концепції та надавати свої пропозиції.
Документ буде постійно змінюватися відповідно до зауважень громадськості та економічних реалій. Проект Концепції оприлюднено на веб-сайті міністерства для обговорення та надання пропозицій.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bond yields fluctuate
Interest rates affect us all
Financial balance

- Fin.Org.UA

Новини

06:00 - Шабашка на "Арсеналі". На чому НАБУ і САП "взяли" Микитася і компанію
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 20 серпня: наслідки чергової атаки московія, нові плівки НАБУ
19:50 - ВАКС у п'ятницю продовжить засідання з обрання запобіжного заходу Микитасю
19:44 - Актуалізовано порядок інспекційних перевірок та авторизаційні вимоги до колекторських компаній
19:40 - московія атакувала нафтобазу мережі АЗК KLO під Києвом
19:10 - Ситуація в агросекторі зараз набагато гірша, ніж у березні-квітні 2022 року – міністр
19:10 - Звіт про роботу зі зверненнями, запитами на публічну інформацію та огляд практики застосування законодавства з питань захисту прав споживачів фінансових послуг за ІI квартал 2026 року
18:40 - московія уперше за кілька місяців атакувала в Києві об'єкт критичної інфраструктури – Кличко
18:35 - московія атакувала логістичний склад "ЕКО Маркет"
18:10 - Курс гривні до євро встановив новий історичний мінімум
17:51 - Російська атака пошкодила склад Yves Rocher в Україні: онлайн-замовлення призупинили
17:37 - московіяни знищили склад виробника морозива "Файні льоди" у Києві
17:10 - Через атаку московія пошкоджений склад з товарами супермаркетів Varus у Борисполі
16:55 - У Міненерго назвали нові умови, за яких бізнесу не вимикатимуть світло
16:50 - "Додому – один код": LIPSS та Київстар представили колаборацію +380 Call me Ukrainian
16:44 - Денис Шмигаль та Міністр зовнішньої торгівлі та співробітництва Нідерландів Сьорд Сьордсма домовились про посилення енергетичного співробітництва між нашими країнами
16:30 - Що не так з реформою публічних інвестицій
16:30 - Загрози дефіциту продовольства немає, дефіциту гречки не прогнозують – Висоцький
16:15 - Засновник збанкрутілого забудовника №1 в Китаї отримав довічне
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 21.08.2026
15:35 - московіяни розбомбили ще один склад "Фори": він пропрацював лише тиждень
15:20 - Прокурор САП розкрив імена тринадцяти фігурантів нових плівок НАБУ
15:00 - У Сумах масштабне аварійне знеструмлення, у місті зникла вода
14:58 - Speech by NBU Governor Andriy Pyshnyy at the Verkhovna Rada of Ukraine on the Situation Surrounding Sense Bank JSC
14:58 - Виступ Голови НБУ Андрія Пишного у Верховній Раді України щодо ситуації навколо АТ "Сенс Банк"
14:50 - Курям на сміх: ціни на яйця впали на 40%, але вони триматимуться недовго
14:31 - Комісія застерігає інвесторів про нові сумнівні проєкти: CadBrokers та Aurora Trade Limited
14:30 - Денис Шмигаль провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Французької Республіки в Україні Брісом Рокфеєм


Більше новин