Коментар Мінекономіки щодо показників безробіття у грудні 2019 року

21.01.2020 17:18 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства надає коментар щодо даних Державної служби статистики України по безробіттю у грудні 2019 року. В Україні використовуються два показники, що характеризують рівень безробіття, а саме: рівень безробіття (за методологією Міжнародної організації праці) та рівень зареєстрованого безробіття. Рівень безробіття (за методологію МОП) – це відношення кількості безробітних певного віку до робочої сили зазначеного віку. Рівень зареєстрованого безробіття - це відношення кількості безробітних, зареєстрованих у Державній службі зайнятості, до середньорічної кількості населення працездатного віку. Порівняння методології визначення кількості «безробітних» та «зареєстрованих безробітних» надається Держстатом за посиланням. Саме рівень безробіття за методологією МОП є показником, який використовується для вимірювання рівня безробіття в Україні відповідно до міжнародних практик. В той же час, рівень зареєстрованого безробіття слугує радше індикатором ефективності роботи Державної служби зайнятості.
Адже до показника «зареєстроване безробіття» включається саме ті українці, хто звернувся до Держслужби зайнятості. Відтак, теза про те, що в Україні кількість безробітних зросла на 17%, є некоректним трактування статистичних даних та тенденцій щодо безробіття в Україні. По-перше, поняття «рівень безробіття» та «рівень зареєстрованого безробіття» не є тотожними.
Лише 22% усіх шукачів роботи звертаються за послугами до Державної служби зайнятості.
Тобто статус зареєстрованого безробітного має тільки кожен 5-й, а відтак кількість безробітних є значно більшою за кількість зареєстрованих.
Саме тому робити висновки щодо стану ринку праці та рівня безробіття на основі кількості зареєстрованих є некоректним. По-друге, зростання кількості зареєстрованих безробітних у грудні порівняно з листопадом на 17% є традиційним сезонним явищем.
Ключовим драйвером сезонності є щорічне зростання зареєстрованих безробітних у сільській місцевості до пікових значень саме в зимовий період.
Переважна більшість сільського населення залучена у сектор сільського господарства, що має сезонний характер.
А відтак із закінченням сезону польових робіт, такі працівники схильні ставати на облік до Державної служби зайнятості на період тимчасового безробіття до початку нового сезону польових робіт.
Це і призводить до такого помітного збільшення кількості зареєстрованих безробітних у кінці року. Наводимо дані щодо рівню зареєстрованого безробіття: за даними на січень 2019 року склала 364,3 тис.
осіб, тоді як на грудень 2019 року - 338,2 тис.
осіб, а, наприклад, у жовтні 2019 року вона становила 259,3 тис.
осіб. Загалом, на ринку праці в Україні прослідковуються тенденції до зниження рівня безробіття та кількості безробітних. Наприклад, кількість зареєстрованих безробітних у грудні 2019 року, яка викликала такий високий резонанс, порівняно з груднем 2018 року не збільшилась, а навпаки зменшилась на 1%. До того ж, про позитивні зрушення свідчить і триваюче зменшення середньорічної кількості зареєстрованих безробітних - з 460,2 тис.
осіб у 2015 році до 306,8 тис.
осіб у 2019 році. Звертаємо увагу на показник рівня безробіття (за методологією МОП), який більш коректно відображає реальну ситуацію на ринку праці.
За 9 місяців 2019 року рівень безробіття знизився до 8,1% (у порівнянні з 8,6% за 9 міс.
2018 року). Для більш глибокого дослідження стану ринку праці в Україні пропонуємо ознайомитися з новим аналітичним продуктом Мінекономіки - Оглядом ринку праці (http://bit.ly/2FHW1mW).

Додати коментар

Користувач:
email:





Red candlesticks fall,
A symphony of losses,
Fear grips the market.

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 07.03.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:10 - московія перенаправить скраплений газ з Європи до Азії – ЗМІ
21:00 - Новини 6 березня: захоплення інкасаторів Ощадбанку в Угорщині та нафта по 90 доларів за барель
20:30 - Саудити різко підняли ціни на нафту для Європи та Азії
20:20 - Національний банк готовий підкріпити каси банків готівковою іноземною валютою
20:05 - Мінрозвитку запускає проєкт "Контроль публічних інвестицій"
19:50 - НБУ після захоплення інкасаторів Ощадбанку в Угорщині порадив "оминати ризикові країни"
19:45 - Адвокати ексрегіонала Іванющенка зірвали засідання суду
19:25 - "Американці цього не побачать": США не повернуть компаніям зібрані незаконно мита
19:20 - Кулеба розповів, хто профінансує реалізацію планів стійкості міст
19:00 - Київстар – у числі провідних світових операторів Starlink Mobile із 5 млн абонентів
18:55 - Нацбанк показав курс долара і євро на понеділок 9 березня
18:55 - Купівля авто в регіонах: де в Україні найактивніше купують нові та вживані моделі
18:40 - Стартує обговорення з учасниками ринку змін до правил подання звітності про активні операції
18:34 - Уряд виділив перші 10 мільярдів гривень на реалізацію планів стійкості міст
18:30 - Чверть імпорту на кону: чим загрожує блокування українського кордону зі Словаччиною та Угорщиною
18:25 - Поки США б’ють по Ірану, Індії дали дозвіл купити частину нафти московія
18:20 - У частині регіонів 7 березня графіки відключень світла діятимуть з 8 ранку до опівночі
18:05 - До кінця року Запоріжжю передадуть дві мобільні електропідстанції
18:00 - Національний банк у лютому 2026 року застосував до одного банку і трьох небанківських фінансових установ заходи впливу за порушення вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу
17:45 - Сховища забиті: Кувейт почав згортати видобуток нафти
17:45 - Уряд виділив 3 мільярди на розвиток науки: на що підуть кошти
17:32 - У Перській затоці застрягли товари на десять мільярдів доларів – ЗМІ
17:15 - Внесок в економіку та благодійсність: підсумки роботи LEROY MERLIN UKRAINE у 2025 році
17:15 - Нафта вже понад $90: у Перській затоці лунає попередження про "стоп" її експорту за дні
17:00 - Україна та Ліван домовились посилити торгівлю та створити спільний агрохаб
16:46 - В Ірпені відкрили ресторан McDonald’s
16:45 - Електроенергія промспоживачам: Мінекономіки підготувало постанову щодо стабілізації цін
16:30 - Жорстка правда про ESG


Більше новин