Объем платежей через электронную систему НБУ вырос за год на 28%

21.01.2020 17:00 | Укррудпром

16:40 21 января 2020 года

В 2019 году система электронных платежей Национального банка Украины (СЭП НБУ) осуществила 384 млн начальных платежей на сумму более 32 трлн грн, что больше на 7,5% по количеству и 28% по сумме, чем в 2018 году. Как сообщает пресс-служба Нацбанка, в течение прошлого года в СЭП в среднем за день обрабатывалось около 1,5 млн начальных платежей на сумму 130 млрд грн, тогда как возможности системы позволяют обрабатывать до 10 млн платежей в день.

При этом подавляющее большинство начальных платежей в 2019 году было направлено в систему банками и их филиалами — 93% от их общего количества.

“По количеству чаще обрабатывались небольшие платежи: до 1 тыс. грн — 51%; от 1 тыс. грн до 100 тыс. грн — 45%; от 100 тыс. грн и более — 4%. По сумме больше платежей приходилось на крупные платежи: до 1 тыс. грн — менее 1%; от 1 тыс. грн до 100 тыс. грн — 6%; от 100 тыс. грн и более — 93%”, — уточнили в НБУ.

Нацбанк напоминает, что в рамках модернизации СЭП с апреля 2020 года запланирован ее переход на расширенный регламент работы в формате 23/7. В среднесрочной перспективе планируется внедрение международного стандарта ISO 20022 для внутриукраинских платежей в национальной валюте; переход на режим круглосуточной работы 24/7; развитие и внедрение новых функциональных возможностей.

Участниками СЭП по состоянию на 1 января 2020 года были 75 банков, Государственная казначейская служба и Национальный банк Украины.

Как сообщалось, Система электронных платежей (СЭП) Национального банка Украины в 2018 году обслужила 357 млн начальных платежей на общую сумму 25 трлн грн, что на 7,5% больше по количеству и на 19% — по объему, чем в 2017 году (332 млн начальных платежей на сумму 21 трлн грн).

Напомним, Система электронных платежей Национального банка (СЭП) — государственная банковская платежная система, обеспечивающая проведение межбанковского перевода через счета, открытые в Национальном банке Украины. Нацбанк является платежной организацией и расчетным банком системы. Это единственная системно важна платежная система в Украине. Она обеспечивает осуществление 96% межбанковских переводов средств в национальной валюте в пределах Украины.

Додати коментар

Користувач:
email:





Золото, валюта,
Акції, облігації,
Інвестиції.

- Fin.Org.UA

Новини

13:45 - Протягом звітного року термін використання легкового автомобіля досягне 5 років: сплата юридичною собою транспортного податку
13:43 - Щодо врахування обсягів отриманого платником пального з метою визначення приміщення або території акцизним складом
13:38 - До уваги платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки!
13:33 - Чи поширюється обмеження щодо граничної суми розрахунків на розрахунки, які проводяться із застосуванням електронних платіжних засобів?
13:32 - Скільки разів можна подавати Повідомлення про надання інформації та копії документів щодо невідповідності платника ПДВ критеріям ризиковості?
13:29 - В якому розмірі здійснюється відрахування до держбюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями?
12:33 - Яким чином подається Розрахунок ЮО та Додаток 4ДФ до нього за відокремлений підрозділ неуповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) ПДФО до бюджету?
12:31 - Щодо включення суб’єктом господарювання витрат на відрядження працівника за кордоном
12:28 - Електронні сервіси дають можливість у зручному форматі отримати інформацію про податковий борг
12:12 - Експорт зерна: західні залізничні переходи наразі задіяні лише на 25%
12:05 - Україна передала московії пропозицію про перемир'я в Чорному морі – Reuters
11:43 - Механізм сплати платежів з використанням єдиного рахунку
11:40 - Все більше танкерів почало зникати з радарів поблизу Ормуза
11:39 - Зміна місцезнаходження платника: сплата податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску
11:35 - Податковий календар на 17 серпня 2026 року
11:23 - Платники екологічного податку поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини на понад 165,7 млн гривень
11:21 - До загального фонду від платників Дніпропетровщини з вироблених товарів надійшло понад 183,5 млн грн акцизного податку
11:13 - Ексдепутат організував масштабну шахрайську схему з перепродажем квартир
11:06 - Єдиний податок: понад 4,5 млрд грн сплатив малий та середній бізнес до місцевих бюджетів Дніпропетровщини
11:01 - Податкова Дніпропетровщини допомагає бізнесу знаходити рішення для успішної реєстрації податкових накладних
10:59 - Допомога сім’ям загиблих військовослужбовців: чи потрібно сплачувати податки?
10:57 - Товар пошкоджено чи втрачено під час транспортування: чи включати компенсацію до доходу ФОП?
10:57 - Рішення ЄС може зупинити половину потужностей Запоріжсталі і змусити перейти на чавун
10:52 - Уряд схвалив законопроєкт, який посилить захист платників податків
10:36 - Українці задекларували 323,9 млрд грн отриманих минулоріч доходів
10:30 - Нафта відреагувала на погрози США щодо блокади Ірану
10:28 - Українці задекларували 323,9 млрд грн отриманих минулоріч доходів
10:22 - Внаслідок бойових дій без світла залишилася частина споживачів у трьох областях
10:08 - Податок на нерухомість: податкова фіксує збільшення надходжень
09:40 - СБС уразили 29 енерговузлів на окупованих територіях


Більше новин