Верховний Суд скасував рішення судів попередніх інстанцій щодо неправомірності ліквідації банку "Союз"

17.01.2020 18:28 | Fin.Org.UA

Верховний Суд України 15 січня частково задовольнив касаційну скаргу Національного банку на рішення судів першої та апеляційної інстанцій у справі № 826/7833/16, якими було скасовано постанову Правління Національного банку України про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ "КБ "СОЮЗ".

Так, на сьогоднішній день наявні усі правові підстави для здійснення ліквідаційної процедури АТ "КБ "СОЮЗ", адже постанова Правління Національного банку України "Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ "КБ "СОЮЗ" і рішення Виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб "Про початок процедури ліквідації АТ"КБ "СОЮЗ" та делегування повноважень ліквідатора банку" є чинними.

Нагадаємо, Правлінням Національного банку України 15.03.2016 було ухвалено постанову "Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ "КБ "СОЮЗ". Підставою для такого рішення був факт встановлення систематичного порушення банком законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом або фінансуванню тероризму.

Акціонер банку Дядечко С.В. у травні 2016 року звернувся в суд з позовом до Національного банку та Фонду гарантування вкладів, у якому просив визнати протиправною та скасувати постанову Правління НБУ про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ "КБ "СОЮЗ" та рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про початок процедури ліквідації банку. Також позивач просив суд зобов’язати Національний банк України вчинити дії щодо відновлення функціонування банку.

Суди першої та апеляційної інстанцій ухвалили рішення на користь позивача. Не погодившись із зазначеними судовими рішеннями, Національний банк України у жовтні 2016 року звернувся до Верховного Суду із касаційною скаргою, яку 15 січня 2020 року було частково задоволено, а саме: скасовано рішення судів попередніх інстанцій, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

Детальніше про причини і результати очистки банківського сектору можна дізнатись на веб-сайті "Велике банківське очищення".

Додати коментар

Користувач:
email:





Investors gamble
Fortunes turn on a dime, the
Stock market's whims reign.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 12 лютого: В Україні суттєво знизився дефіцит електрики, Apple обмежує покупки для росіян
20:41 - Олексій Соболев: Україна впевнена у якості своєї продукції, і це підтверджується стабільним експортом на ринок Європейського Союзу
20:40 - США витісняє українську кукурудзу зі світових ринків – ЗМІ
20:15 - Держпраці змінить підхід до інспектування роботодавців – Мінекономіки
19:37 - Україна збільшила експорт ріпакової та соєвої олії
19:05 - Ексзаступник Кличка не сплатив заставу і пішов під варту
18:52 - Китайський авторинок зазнав найбільшого падіння за останні два роки
18:38 - Небанківській фінансовій установі змінено обсяг ліцензії на діяльність фінансової компанії
18:25 - Український стартап Farsight Vision отримав 7,2 мільйона євро за підтримки Brave1
18:15 - Нацбанк показав курс долара та євро на п’ятницю 13 лютого
18:05 - Оборудки із закупівлею службового житла для ДСНС: забудовникам вручено підозри
17:45 - Цифровізація та ризик-орієнтований підхід стануть основою реформи Держпраці
17:30 - Як масштабувати енергоефективність
17:27 - московія продовжує атакувати Херсонську ТЕЦ різними дронами: є нові пошкодження
17:26 - Анатолій Куцевол показав Єврокомісарці з питань рівності пошкоджену московитськими атаками Дарницьку ТЕЦ
17:23 - Бізнесмен Кріппа отримає ділянку під забудову у центрі Києва
17:05 - В Україні суттєво знизився дефіцит електроенергії: Шмигаль розповів деталі
17:00 - Київ отримав 234 генератори від ЄС для забезпечення тепла та води у будинках
16:37 - Наказ Мінекономіки від 11.02.2026 № 2321 «Про затвердження Переліку національних стандартів для цілей застосування Технічного регламенту засобів вимірювальної техніки»
16:32 - Шмигаль зробив прогноз, коли київські ТЕЦ відновлять роботу після удару московія
16:24 - У Києві зупинилася ТЕЦ-6 після нової атаки московія: Бахматов каже, яка може бути альтернатива
16:20 - В Мінекономіки розповіли, чи пошкодили великі морози посіви озимих
16:14 - Уряд виділив 3 мільярди на сучасні освітні простори
16:06 - Уряд по-новому оцінюватиме результативність публічних інвестпроєктів
15:55 - Енергетична стійкість країни: як зростає розподілена генерація в регіонах
15:53 - Прозоре корпоративне управління – ключ до стабільності державних підприємств
15:48 - Китай завозить до московії десятки тисяч автівок в обхід санкцій
15:41 - Київська прокуратура хоче повернути місту землю на Дніпровській набережній
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 13.02.2026
15:20 - Модернізація шкільних їдалень: уряд змінив порядок надання субвенції громадам


Більше новин