Міністерство інфраструктури планує запровадити нову ставку плати за аеронавігаційне обслуговування на маршруті та єдину для всіх аеропортів України ставку плати на підході та в районі аеродрому

17.01.2020 18:06 | Міністерство інфраструктури України

17 Січня 2020, 14:33На виконання рішення Антимонопольного комітету України, Міністерство інфраструктури підготувало зміни до наказу від 04.06.2019 № 415 «Про встановлення Ставок плати за послуги з аеронавігаційного обслуговування повітряних суден в повітряному просторі України», яким введено нову ставку плати за аеронавігаційне обслуговування на маршруті та єдину для всіх аеропортів України ставку плати на підході та в районі аеродрому.
Відповідний проєкт розміщено для громадського обговорення на сайті міністерства.
Ці зміни вдосконалюють державну тарифну політику у транспортній сфері та усувають зауваження АМКУ щодо застосування різних ставок плати за аеронавігаційне обслуговування на підході та в районі аеродрому для Міжнародного аеропорту «Бориспіль» та всіх інших аеропортів (встановлених наказом від 04.06.2019 № 415).
Нова ставка плати за аеронавігаційне обслуговування на маршруті зросла на 2,45 євро (+4,4 %) – до 57,55 євро. Ставка плати на підході та в районі аеродрому зменшилась на 14,43 євро (-3,6 %) – до 396,57 євро.
«Слід зауважити, що послуги з аеронавігаційного обслуговування в Україні, як і в усьому світі, – це платні послуги. Для організації та забезпечення такого обслуговування в будь-якій державі необхідна складна аеронавігаційна система, всі складові якої передбачають використання дорогого високотехнологічного обладнання та підготовки висококваліфікованого персоналу. Також важливе дотримання норм і стандартів, прийнятих міжнародною авіаційною спільнотою. Від рівня розвитку національної аеронавігаційної системи залежить безпека повітряного руху, а значить - життя і долі людей. Застосовані міністерством принципи визначення бази витрат, що стосуються організації повітряного руху на маршруті та обчислення одиничних ставок плати за аеронавігаційне обслуговування в Україні, повністю відповідають встановленим Європейською організацією з безпеки аеронавігації (Євроконтроль)», - зазначив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.
Як відомо, Україна є членом Євроконтролю з 2004 року і має юридично закріплені зобов’язання дотримуватись відповідних міжнародних стандартів.
Зараз триває процес технічної інтеграції  України до Спільної системи маршрутних зборів Євроконтролю, що є завершальним етапом євроінтеграційних процесів у галузі аеронавігації. Упродовж минулого року проведено масштабну роботу із приведення національної бази витрат у відповідність до вимог і принципів Євроконтролю та ІСАО, забезпечено відповідність операційних та технічних процедур формату Євроконтролю, започатковано постійний конструктивний діалог з міжнародними організаціями та авіакомпаніями на платформі Євроконтролю. І в листопаді 2019 року на засіданні Розширеного Комітету з маршрутних зборів Євроконтроль підтвердив повну відповідність бази витрат та ставок плати за аеронавігаційні послуги принципам Євроконтролю та визначив фінальні кроки, необхідні для завершення процесу техінтеграції.
Андрій Ярмак, керівник Украероруху, зазначив, що: «Національний провайдер аеронавігаційного обслуговування Украерорух є державним підприємством, яке не фінансується з державного бюджету, а фінансує всі операційні витрати та інвестує власні кошти, отримані від надання аеронавігаційних послуг, у важливі для розвитку аеронавігаційної системи України проєкти.

Застосування нових ставок забезпечить повне покриття витрат національного провайдера на надання аеронавігаційного обслуговування та сприятиме стабільній роботі і розвитку національної аеронавігаційної системи України, що позитивно вплине на безпеку польотів в українському небі».



Додати коментар

Користувач:
email:





Volatility reigns,
Emotions run high,
The market is alive.

- Fin.Org.UA

Новини

16:50 - Дохід компаній із збирання відходів скоротився вдвічі – дослідження
15:52 - На Вінниччині зіштовхнулися тепловоз та поїзд "Інтерсіті+"
15:08 - Іран обстріляв танкер поблизу Ормузької протоки
14:30 - Ремонт доріг: дорожники виконали половину запланованого обсягу
13:15 - Ударний безпілотник поцілив у м’ясокомбінат на Харківщині
12:25 - Іран знову перекрив Ормузьку протоку: яка причина
11:55 - "Укрзалізниця" розпочинає продаж квитків за новими коефіцієнтами
10:58 - Уряд представив IFC інвестиційний "віш-лист": про які проєкти йдеться
09:53 - Російські БпЛА атакували порт на Одещині
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 18.04.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 17 квітня: Іран відкрив Ормуз, в Україні рекордно дорожчає євро
20:45 - У Києві спростили отримання компенсації за сонячні електростанції
20:19 - В Україні 455 будівель отримали енергосертифікати: навіщо вони потрібні
20:06 - московіяни почали розробку найбільшого родовища марганцю в окупованій частині України
19:45 - Повноцінне відновлення судноплавства через Ормуз все ще під питанням – ЗМІ
19:19 - "Укренерго" не прогнозує відключення світла 18 квітня: надало поради щодо електроприладів
18:58 - У ЄС знизили ціни на газ після відкриття Ормузької протоки
18:57 - СЗРУ: заборгованість компаній московія – найвища з часу глобальної кризи
18:18 - В Україні модернізуватимуть водопостачання: Мінрозвитку відібрало пілотні проєкти
18:15 - YouControl проаналізував, які компанії пов'язані з родиною Шуфрича
18:00 - Опитування про банківське фондування, ІI квартал 2026 року
18:00 - Банки очікують зростання обсягів і вартості коштів клієнтів – Опитування про банківське фондування
17:37 - Україна домовилася про відтермінування державного боргу
17:30 - Мінекономіки затвердило єдині правила підготовки інвестпроєктів
17:30 - Україна експортувала рекордний за чотири роки обсяг м’яса птиці
17:00 - Українські компанії запрошують долучитися до Українсько-латвійського бізнес-форуму
16:59 - Курс євро до гривні знову оновить історичний максимум
16:55 - В Україні почали знижуватись ціни на пальне: скільки коштує бензин, дизель та газ
16:37 - Постачання нафти "Дружбою" може відновитися наступного тижня – Мадяр


Більше новин