Ліки за програмою реімбурсації відпускають у 7 430 аптеках країни, - НСЗУ

14.01.2020 13:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Станом на 14 січня 2020 року лікарські засоби за державною програмою реімбурсації «Доступні ліки» відпускають у 7 430 аптеках країни.
Цього року до програми долучилося ще більше приватних закладів. Національна служба здоров’я України уклала договори з 925 аптечними закладами-юридичними особами.
За кількістю місць провадження, лідирують Дніпропетровщина (646), Київ (618), Харківщина (595), Львівщина (561) та Хмельниччина (427). У 2020 році у програму реімбурсації зайшло ще більше приватних аптечних закладів, та які не мали договору про реімбурсацію у 2019 році, - 24 приватні заклади.
Зокрема, ТОВ «Аптека НЦ», ТОВ «Фармпостач», ТОВ «Бюджетна аптека» та інші.
            Лікарські засоби, які підлягають реімбурсації, з 1 квітня виписуються виключно через електронну систему охорони здоров’я (у формі електронного рецепта).
Вже виписано 11,19 млн електронних рецептів, з них погашено – 9,39 млн (84,38 %).
Найбільшу кількість е-рецептів виписано у Дніпропетровській, Харківській, Львівській, Донецькій областях та у м.Київ. Найбільша кількість виписаних рецептів – для лікування серцево-судинних захворювань (майже 8 940 млн), далі – цукровий діабет (понад 1 860 млн) та бронхіальна астма (понад 332 тисячі). В.о.
начальника відділу роботи з договорами з аптеками Ірина Ліштаба: «Нам вдалося провести дуже швидку договірну компанію.
За 6 робочих днів ми змогли переукласти договори на 2020 рік з аптеками з усієї країни.
Такий результат є спільним успіхом НСЗУ та аптечних закладів.
Ми продовжуємо приймати заяви на укладення договорів про реімбурсацію і сподіваємося, що кількість аптек, які входитимуть у програму буде зростати.
Лише у співпраці держави та бізнесу нам вдасться зробити.
Доступні ліки ще більш доступнішими для кожного українця». Завідувачка організаційно-фармацевтичного відділу КП «Луганська обласна «Фармація» Північ» Наталія Мішкіна: «Наша мережа – одна з найбільших на території Луганської області, що підконтрольна Україні.
85 аптечних закладів беруть участь у державній програмі реімбурсації «Доступні ліки», у 75 аптеках ліки видаються за електронним рецептом. У сільській місцевості регіону - ми єдині надавачі послуг за е-рецептом.
З впровадженням електронних інструментів у програмі «Доступні ліки» провізорам та фармацевтам стало працювати значно легше.
Паперовий документообіг лишився у минулому. Програма стала доступнішою для пацієнтів.
Вони можуть отримувати ліки за рецептом у будь-якій аптеці, яка має договір з НСЗУ, без прив"язки до місцевості, де цей рецепт був виданий». Довідково З 1 квітня 2019 року програма реімбурсації «Доступні ліки» перейшла в адміністрування Національної служби здоров"я України і стала працювати за новими правилами.
Лікарські засоби за програмою відпускаються лише за електронними рецептами.
Виписує їх лікар первинки, про вибір якого пацієнт подав декларацію. Програма “Доступні ліки” розрахована на пацієнтів, які мають: серцево-судинні захворювання; діабет ІІ типу; бронхіальну астму. Оновлена програма реімбурсації “Доступні ліки” має низку переваг для аптек та лікарів.
Але головне – вона стала зручнішою для пацієнта. Електронний рецепт можна погасити у будь-якій аптеці, яка бере участь у програмі, а не лише за місцем проживання.

Додати коментар

Користувач:
email:





У світі багатих і знаменитих
Гроші можуть купити все, що забажаєш
Але, якщо гроші заберуть у тебе
Лише справжні друзі лишаться з тобою на завжди

- Fin.Org.UA

Новини

22:00 - московіяни двічі вдарили по АЗС SOCAR біля Миколаєва
18:22 - московіяни зруйнували сортувальний центр "Нової пошти" на Чернігівщині
18:00 - Нацбанк вперше за рік купив валюту на міжбанку
15:45 - московіяни другий день безперервно атакують видобувні об’єкти "Нафтогазу"
14:26 - Вантажний корабель атакували у Червоному морі
13:15 - Індія вимагає у Instagram видалити контент, пов’язаний із насильством над дітьми
12:20 - Компанія, яка орендує землю під "Ашаном" програла суд на 24 мільйони
12:01 - ОПЕК+ схвалить чергове збільшення видобутку нафти
11:33 - Агрофірма з Луганщини відсудила в московія 310 мільйонів
10:57 - Uber відмовилась від ідеї запускати доставку їжі у п’яти країнах Європи
10:00 - московіяни знову атакували АЗС в Сумах: постраждали три жінки
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 05.07.2026
18:00 - Після кризи Ормузу світ тепер боїться, що нафти буде забагато
17:00 - Біля Ормузу судна різко змінюють курс і переходять на маршрут Тегерана
16:00 - московія атакувала шахтоуправління ДТЕК: один працівник загинув, п'ятеро поранені
15:20 - Російський дрон влучив у дрезину "Укрзалізниці" на Харківщині
14:30 - Дрони атакували відділення "Нової пошти" в Запоріжжі, загинув водій
13:20 - Індія воює з фейковими сайтами, але налякала найбільшого продавця доменів
12:10 - Удар московія по АЗС забруднив київське озеро 350 тоннами нафтопродуктів
11:10 - московія атакувала газовидобувний об'єкт "Нафтогазу" на Полтавщині
10:00 - Безпілотники атакували порт у Ленінградській області московія
08:30 - Ліквідація наслідків ворожої атаки на Оболоні: Мінекономіки координує очищення Кирилівського озера від нафтопродуктів
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 04.07.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
22:10 - Мінекономіки закликає громадян дотримуватися заходів безпеки поблизу озера Кирилівське 
20:25 - "Енергоатом" без торгів замовив оцінку корпоративного управління за 3,5 мільйона євро
20:05 - Новини 3 липня: атаки московія на українські АЗС, відключення світла
20:00 - московія атакувала АЗС на Полтавщині, є постраждалий
19:40 - Найбільший НПЗ "Лукойла" зупинився після атаки дронів


Більше новин