Альона Бабак: Завдання на наступний рік - посилення підтримки розвитку громад та територій

14.12.2019 11:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

«Наша мета, щоб Україна була представлена громадами і принцип повсюдності місцевого самоврядування був закріплений в адміністративно-територіальному устрої України», — про це сказала Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час засідання Ради донорів з питань впровадження реформи децентралізації в Україні. «Парламент затвердив Програму діяльності Уряду 4 жовтня і за Мінрегіоном закріплено 7 цілей.
Одна з них — ціль 10.3 «Українці мають реальну можливість впливати на організацію свого життєвого простору як мешканці спроможних громад», яка орієнтована на завершення або новий початок реформи місцевого самоврядування, має свої цілі.
Тож, ціль перша — це формування спроможних громад.
І ми хотіли би, щоб українські громади дійсно були на 70% спроможними.
Друга — ми сформуємо нову систему адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня і у нас з’являться округи за розміром наближені до аналогічних субрегіональних одиниць в Європі і з чіткими кордонами для належного управління.
Третя ціль орієнтована на розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади.
Нам необхідно внести зміни і удосконалити законодавство з питань чіткого розподілу повноважень органів місцевого самоврядування і органів виконавчої влади в питаннях соціально-економічного розвитку і секторальних реформ.
І четверта – запровадження інституту префектів, які здійснюватимуть нагляд за діяльністю органів місцевого самоврядування.
Для цього необхідні внести зміни до Конституції України», — повідомила Альона Бабак. Міністр наголосила, що одним із головних досягнень до кінця наступного року охоплення територій України перспективними планами та ОТГ на 100%.
Парламент схвалив закон, яким спрощується деякі бюрократичні процедури, які заважали в плануванні та охопленні перспективними планами спроможних громад території країни.
Завдяки таким змінам в законодавстві буде пришвидшено процес планування. «Потребує удосконалення підхід для оцінки рівня спроможності територіальних громад.
Нині все ще задають питання жителі в тих громадах, які не об’єднались, за якими важливими критеріями формуються спроможні громади і ми продовжуємо одним із таких критеріїв — демографічний. Ми вважаємо, що в новоутворених спроможних ОТГ повинно проживати від 250 дітей шкільного віку та 100 дітей дошкільного віку.
Тобто такі громади достатньо молоді і мають трудовий потенціал для економічного розвитку.
Також важливо, щоб ці громади об’єднувались за принципом нерозривності територій, і щоб у нас не було білих плям після об’єднання.
Окрім того потрібно звертати увагу на індекси податкоспроможності громад.
Площа цих громад має становити не менше 200 квадратних км, оскільки земля — це один із основних ресурсів для збору місцевих податків», — зазначила вона. Ще одним завданням Міністр назвала формування оптимальних мереж надання публічних сервісів та послуг в ОТГ. «Під оптимальністю ми розуміємо, що ці послуги будуть доступними для людей.
Спільно з іншими міністерствами ми визначили певні стандарти, як наприклад доступ до освіти – учні мають добиратись до школи не більше 30 хвилин.
ЦНАП також має бути доступним у межах 30 хвилин, а час приїзду швидкої у селі має бути в час не більше 20 хвилин. Ми вже нанесли на карту України більше 150 тис.
об’єктів соціальної інфраструктури і зараз завершуємо моделювання оптимальних мереж, щоб можна було забезпечити надання послуг за тими критеріями, які ми визначили разом з іншими міністерствами для громадян, які проживають в цих громадах. Далі ми орієнтуємось, що державна підтримка з Державного бюджету буде спрямовуватись саме на об’єкти, які ввійдуть до оптимальних мереж надання послуг.
Також ми орієнтуємось на те, що зможемо забезпечувати високі стандарти якості надання адміністративних послуг через ЦНАПИ в ОТГ після ліквідації адміністративних одиниць районного рівня.
Наразі в нас вже створено 806 ЦНАП, і нам необхідно збільшити їх кількість до 1400 відповідно до кількості ОТГ», — сказала вона. Ще одним із завдань на наступний рік є посилення фінансової підтримки розвитку громад та територій з Державного бюджету і створення умов для підсилення власної фіскальної спроможності наших ОТГ.
А також сприяння участі громадян в процесі прийняття управлінських рішень та розвитку форм прямої демократії.
За її словами, потрібно вносити зміни в законодавство щодо місцевих виборів в частині забезпечення представництва жителів в радах громад і в обласні раді. Альона Бабак зазначила, що Мінрегіон вдячний Раді донорів за підтримку ініціативи щодо створення постійно діючого Офісу підтримки реформи децентралізації та регіонального розвитку, який надаватиме експертну допомогу Міністерству щодо: — розроблення законодавства з урахуванням Європейської хартії місцевого самоврядування; — адміністративно-територіального реформування, зокрема геоінформаційного його моделювання та секторальних інфраструктурних мереж надання публічних послуг; — фінансово-ресурсного забезпечення формування спроможного місцевого самоврядування; — впровадження секторальної децентралізації; — комунікаційного супроводу реформи; — координації впровадження реформи на регіональному рівні. На завершення Міністр подякувала усім присутнім за надану послідовну підтримку, вагомий внесок у забезпечення позитивних зрушень у нашій державі та висловила сподівання, що Рада донорів і надалі буде дієвою і результативною координаційною платформою.

Додати коментар

Користувач:
email:





Investing wisely
Requires skill and strategy
To build wealth that lasts

- Fin.Org.UA

Новини

17:14 - Подальше стрімке нарощення кредитів посилює їх ключову роль для діяльності банків – Огляд банківського сектору
17:13 - Огляд банківського сектору, листопад 2025 року
16:43 - Леся Карнаух: Запуск автоматизованої системи вже дозволив стягнути понад 100 млн грн податкового боргу з юросіб
15:35 - Менше, ніж очікували: Підласа прокоментувала нову програму МВФ на $8 мільярдів
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 18.11.2025
15:20 - Міненерго висловлює співчуття рідним загиблого працівника на шахті СхідГЗК
15:02 - Місія МВФ: Пишний розповів, на чому наполягатиме Україна
15:00 - АРМА оголосило про перезавантаження: що зміниться у агентстві
14:59 - З початку року кількість заблокованих податкових накладних зменшилася майже у чотири рази – Леся Карнаух в інтерв’ю LIGA.net
14:45 - Українські заводи збільшують виробництво молочних продуктів та пропонують знижки
14:36 - Матір Міндіча оформила на себе три квартири у Києві після 2020 року – hromadske
14:25 - Мільйон гривень за виділення землі: на хабарі спіймали чиновника
14:07 - Чи надсилається платнику рішення про автоматичне врахування таблиці даних платника ПДВ?
14:06 - Туристичний збір: фізичні особи спрямували до місцевих бюджетів Дніпропетровщини майже 7,9 млн гривень
14:05 - Терміни та порядок отримання першої та другої квитанцій при надсиланні електронних документів
14:04 - Сучасні інструменти управління комплаєнс-ризиками
14:02 - Про принципи Національної стратегії доходів до 2030 року
14:01 - Податкова знижка: чи подаються до контролюючого органу разом із податковою декларацією про майновий стан і доходи копії документів, інформація щодо яких наявна в базах даних ДПС?
14:00 - Надомна/дистанційна робота: обов’язок роботодавця
13:59 - Леся Карнаух: З початку року до бюджету надійшло понад 13,2 млрд грн «податку на Google»
13:57 - Інформаційні джерела Головного управління ДПС у Дніпропетровській області – оперативне доведення актуальної податкової інформації до платників
13:56 - Закон України № 4536: основні новації для фізичних осіб – платників податків
13:55 - За яким кодом бюджетної класифікації сплачується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
13:53 - За видобування природного газу від платників Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету надійшло понад 385,5 млн грн рентної плати
13:50 - В Україні назвали компанії, які найбільше імпортують електроенергію у 2025 році
13:41 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
13:35 - У Ізмаїлі росіяни поцілили у судно-газовоз: які наслідки
13:29 - Внесено запис до ЄДР про припинення юридичної особи: протягом якого строку подається остання податкова декларація платника єдиного податку третьої групи (ЮО)?
13:28 - Подання податкової декларації про майновий стан і доходи через Електронний кабінет: які документи для підтвердження інформації про податкову адресу може додати платник?
13:27 - Про деякі особливості заповнення податкової декларації податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.32295
Австралійський долар27.4235
Така0.34386
Канадський долар29.9815
Юань Женьміньбі5.9186
Чеська крона2.0186
Данська крона6.5325
Гонконгівський долар5.4115
Форинт0.127075
Індійська рупія0.47459
Рупія0.0025137
Новий ізраїльський шекель12.9804
Єна0.27165
Теньге0.080554
Вона0.028798
Ліванський фунт0.00047
Малайзійський ринггіт10.1356
Мексиканське песо2.2953
Молдовський лей2.487
Новозеландський долар23.8436
Норвезька крона4.1705
Саудівський ріял11.2173
Сінгапурський долар32.3046
Донг0.0015962
Ренд2.4634
Шведська крона4.4534
Швейцарський франк52.8812
Бат1.29632
Дирхам ОАЕ11.453
Туніський динар14.2959
Єгипетський фунт0.8939
Фунт стерлінгів55.4401
Долар США42.067
Сербський динар0.41634
Азербайджанський манат24.7424
Румунський лей9.5962
Турецька ліра0.9938
СПЗ (спеціальні права запозичення)57.2003
Болгарський лев24.9449
Євро48.7872
Ларі15.5372
Злотий11.5515
Золото171592.13
Срібло2141.8
Платина65139.07
Паладій58582.5

Курси валют, встановлені НБУ на 18.11.2025