Мінфін бере участь в обговоренні нових методів фінансування третинної медичної допомоги

14.12.2019 03:06 | Fin.Org.UA

Одне з нагальних питань в українській медицині – функціонування та фінансування третинної медичної допомоги. Його складність полягає в тому, що такі послуги мають дуже своєрідну структуру витрат: вони включають унікальні інвестиції, нестандартні підходи в організації лікувального процесу, а також наукові дослідження. Відповідно, такі послуги важко закуповувати за тарифами, усередненими для загальнопрофільних лікарень. Для того, щоб держава могла забезпечити кожному пацієнту доступ до таких надскладних операцій, необхідно мати чітке уявлення як про їх витратні параметри, так і про потреби населення у такій допомозі. Саме для цього був запроваджений пілотний проєкт в установах Національної академії медичних наук України. Реалізація пілотного проєкту базується на сучасному підході до організації механізму фінансування високотехнологічної медичної допомоги на основі кращих європейських практик. 

Нещодавно Комітет Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування провів засідання «круглого столу» на тему: «Результати реалізації пілотного проекту щодо зміни механізму фінансового забезпечення надання медичної допомоги в окремих науково-дослідних установах Національної академії медичних наук України». У заході взяли участь заступник міністра фінансів Юрій Джигир та директор Департаменту видатків бюджету гуманітарної сфери Роман Єрмоличев. 

Юрій Джигир наголосив на тому, що в сучасній медицині з’являється все більше комплексних, інколи навіть експериментальних послуг. З цим і пов’язана важливість і неминучість прогресу в технологіях фінансування медичних послуг: «Україна зробила вибір на користь єдиного медичного простору і закупівлі гарантованого пакету послуг єдиним національним замовником – НСЗУ. Як закон, так і близька, мабуть, всім нам громадянська позиція, полягає в тому, що стратегічно цей пакет має включати весь континуум допомоги, включно з третинкою. І наша спільна нагальна задача – розробити модель фінансування, яка б дозволила зробити це ефективно». 

На сьогоднішній день програма медичних гарантій перебуває у стані формування. Це стосується як програми на 2020 р., яка буде запущена з квітня, так і її подальших розширених версій на середньострокову перспективу. Наразі не існує єдиної позиції щодо підходів до фінансування третинної допомоги. «Всім нам разом потрібно визначитись із тим, яким буде метод оплати, підхід до тарифікації, бачення ролі показників вартості послуг та методів їх визначення. Пілот, про який ми говоримо сьогодні, це наш спільний шанс доказово поглянути на ситуацію», – підсумував Юрій Джигир.

Додати коментар

Користувач:
email:





Market correction,
Stocks fall and investors fret,
Value seekers pounce.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Продовжено термін обговорення проєкту постанови про здійснення контролю за платіжними операціями
20:00 - Новини 4 серпня: блекаут на ЗАЕС, московія нищитиме водопостачання в Україні
19:45 - московія розбила склад із шоколадом Millennium у Дніпрі
19:25 - Море замінити не вдасться: Україна шукає нові маршрути для зерна
19:24 - Пропонуються зміни щодо регулювання безготівкових розрахунків та залучення банками коштів на вкладні (депозитні) рахунки
18:55 - Контейнерні перевезення залізницею зросли у першому півріччі на 36%
18:25 - Уряд схвалив новий "надміцний" алгоритм електронного ключа
18:15 - VARUS купує мережу магазинів КОЛО
18:08 - Частка NPL у банківському секторі оновила 17-річний мінімум
17:45 - У Києві прокуратура викрила оборудку з землею під парковку
17:38 - Комплаєнс у міжнародній торгівлі: як ТОВ "ДАНН." захищає угоди клієнтів
17:25 - Сирія відмовляється від нафти московія заради поступок США
17:07 - Стале фінансування, фінансовий моніторинг та розвиток ринку: результати засідання НКЦПФР
16:52 - Мільйонні оборудки на тендері для МВС: давню справу направлено до суду
16:35 - Нацбанк показав курс долара та євро на 5 серпня
16:03 - На Запорізькій АЕС зафіксували черговий блекаут
15:44 - Тепер кожен телефон "називатиме" себе на кордоні – Цивінський
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 05.08.2026
15:18 - Держстат фіксує зростання ВВП України у другому кварталі
15:03 - На Буковині викрили контрабанду: 105 тисяч пачок сигарет везли у автоцистерні
14:42 - Єдиний московитський виробник телевізорів збанкрутував
14:15 - За місяць оборонний спецрахунок НБУ поповнився на мільярд гривень
14:00 - Чим відповісти на обстріли енергетики?
13:50 - У липні Україна стала нетто-експортером електроенергії вперше за 10 місяців
13:35 - На Чернігівщині росіяни поцілили у бензовози та цистерни
13:32 - Єдиний рахунок спрощує процес сплати податків та зборів
13:30 - Передача в оренду майна разом із стаціонарним джерелом забруднення в середині року: з якого періоду припиняється подання податкової декларації екологічного податку?
13:24 - Оплата послуги з проставлення апостиля: заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції
13:24 - В який строк та яким чином суб’єкт господарювання отримує інформацію щодо припинення дії ліцензії?


Більше новин