Законопроект «Про енергоефективність» закладе фундамент для зменшення енергозалежності та підвищення конкурентоздатності України

13.12.2019 20:18 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Законопроект «Про енергоефективність» закладе фундамент для зменшення енергозалежності та підвищення конкурентоздатності України.
Такою є основна ідея 2-денного енергомарафону «Енергоефективність по-європейськи», організованого Мінекоенерго, Мінрегіоном, Держенергоефективності, GIZ, ПРООН та ЮНІДО.
Понад 120 представників влади, бізнесу та експертної спільноти опрацьовували та удосконалювали базовий проект Закону України «Про енергетичну ефективність» відповідно до вимог ключової Директиви 2012/27/ЄС. «Ціль – замінити  застарілий закон «Про енергозбереження» 1994 року та закласти фундамент із кращими європейськими практиками, щоб підвищити енергоефективність української економіки та її конкурентоздатність», - пояснив директор Департаменту стратегічного розвитку Держенергоефективності Володимир Бучик. Як відомо, економіка України в 2-3 рази більш енергоємна, ніж у таких країнах, як Польща, Німеччина, Литва.
Це негативно позначається на економіці країни, яка, при цьому, ще й залежить від імпорту традиційних енергоресурсів. Запровадження кращих європейських принципів та механізмів дозволить стимулювати ефективне використання енергоресурсів у різних секторах економіки.
Так, потенціал скорочення витрат енергії при споживанні може досягати 60%.
Серед найбільш перспективних секторів – житловий і бюджетний, а також промисловість. Для досягнення максимального ефекту за кожним напрямком системи енергоефективності (будівлі, промисловість та транспортування/розподіл енергії) потрібно створити передумови, регуляторні інструменти та механізми підтримки. Тож, під час заходу учасники 12 експертних груп детально розглянули ключові статті 27-ої Директиви, які мають відображатися у законопроекті, зокрема: цілі з енергоефективності; особливості формування та виконання національних планів дій з енергоефективності; стратегії термореновації будівель; впровадження критеріїв енергоефективності при здійсненні публічних закупівель; засади для забезпечення економії енергії у будівлях ЦОВВ; енергоаудит та енергоменеджмент; впровадження інтелектуальних систем обліку; енергосервіс (ЕСКО); високоефективна когенерація; інструменти стимулювання впровадження енергоефективних заходів; популяризація переваг енергоефективності та інші. За результатами продуктивної роботи усіх учасників заходу законопроект буде доопрацьовано із урахуванням висловлених пропозицій та направлено на розгляд до Секретаріату Енергетичного Співтовариства і Європейської Комісії.

Додати коментар

Користувач:
email:





Markets in turmoil
Investors full of panic
Can we ride it out?

- Fin.Org.UA

Новини

16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 12.01.2026
15:17 - США розпочали захоплення чергового підсанкційного танкера
15:06 - Видобуток нафти у московії різко впав до найнижчого рівня за півтора року – Bloomberg
14:55 - Впровадження соєво-ріпакових змін стимулювало завантаження переробних потужностей, – Олексій Соболев
14:50 - Запуск підземних шкіл: Херсонська ОВА розповіла, скільки "з’їдає" бюрократія
14:45 - У КМДА запевняють, що злиття води не означає тривалу відсутність тепла
14:26 - Україна віддасть одне з найбільших родовищ літію інвесторам, пов'язаним з Трампом – NYT
14:23 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ ДЕКОПЛАНТ (Вінницька область, Вінницький район, с. Микулинці, вул. Коцюбинського, буд. 11-А)
14:22 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди Природоохоронна рекреаційна установа Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Стрийський парк» (Львівська обл., м. Львів, вул. Стрийська, 15)
14:22 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ "ТД "БІЛОГІР'Я МОЛОКОПРОДУКТ" (Хмельницька обл., смт. Білогір’я, вул. Миру 3А)
14:21 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ФГ «ЛУГА» (Волинська обл., Луцький р-н, с. Лемешів, вул. Зелена, 27; Волинська обл., Луцький р-н, с. Лемешів, вул. Зелена, 25)
14:20 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ДЗЕНЗЕЛІВСЬКЕ» (Черкаська обл., Уманський р-н, село Іваньки, вулиця Ігоря Щербини (вул. Леніна), 1а)
14:20 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «АЛЬЯНС НАФТА ГРУП РВ» (Рівненська область, Рівненський район, Городоцька сільська територіальна громада, село Обарів вулиця Кленова 16)
14:19 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПОЧАПИНЕЦЬКИЙ ЗДО «СВІТАНОК» (Вінницька обл, Жмеринський р-н, с. Почапинці, вулиця Садова, будинок 29)
14:18 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «СВІСС КРОНО» (Івано-Франківська область, Калуський район, Брошнів-Осадська громада, селище Брошнів-Осада, вулиця 22 Січня, будинок № 83)
14:18 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «СІЛЬПО-ФУД» (Львівська область, м. Львів, вулиця Під Дубом, 7Б)
14:17 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «КОМПАНІЯ «ФОРМЕТ» (Київська обл., м. Бровари, бульв. Незалежності, 26 В)
14:16 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «АГРОСТРУКТУРА» (Житомирська обл., Глибочицька територіальна громада, автодорога С060642 /Київ- Чоп/- Гадзинка-Нова Вигода, ПК 0км + 080м (ліворуч), будинок 1)
14:16 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «АВАНТАЖ-7» (Київська обл., Бучанська територіальна громада, Бучанський район, село Мироцьке, вулиця Шляхова, будинок 19)
14:15 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ІЛЛІНЕЦЬКИЙ АГРАРНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ (Вінницька обл., Вінницький р-н, м. Іллінці, вул. Студентська, 2)
14:15 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «БЕЙКЕНЬ ЕНЕРГЕТИКА УКРАЇНА» (Полтавська область Полтавська область, Миргородський район)
14:14 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ІЛЛІНЕЦЬКИЙ АГРАРНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ (Вінницький р-н, с. Романово-Хутір, вул. Миру, 93)
14:10 - Мінфін звітував про результати реформи управління публічними інвестиціями
14:05 - Україна експортувала майже півмільйона тонн цукру за рік: основні покупці
14:02 - Реєстр посівних сертифікатів на насіння та садивний матеріал 2026
13:39 - Нововведення: освітні заклади Києва отримали рекомендації про злив води у системах опалення
13:35 - Минулий рік став переломним для української когенерації – Держенергоефективності
13:32 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
13:20 - У Мінвідновлення назвали найбільш складні ділянки доріг через негоду
13:00 - Samsung на CES 2026: як AI змінює сприйняття екранів і повертає популярність 3D


Більше новин