Нафтогаз розпочав буріння надглибокої свердловини на Шебелинському родовищі в рамках спільного проекту зі Schlumberger

13.12.2019 16:09 | Fin.Org.UA

Вчора почалось буріння свердловини 888 на Шебелинському газоконденсатному родовищі. Проект реалізується в рамках контракту на надання комплексних технічних послуг з компанією Schlumberger, що є одним зі світових лідерів у галузі нафтогазових сервісів.

Свердловина 888 дасть змогу здійснювати видобуток газу з глибинних горизонтів. Очікується, що її стартовий дебіт складе близько 100 тисяч куб. м на добу з подальшим зростанням. За умови успішного завершення буріння в червні наступного року, пошуково-розвідувальна свердловина може підтвердити наявність покладів газу, здатних забезпечити приріст балансових запасів до 1,5 млрд куб. м газу.

В рамках контракту компанія Schlumberger надаватиме долотні сервіси, послуги з бурових розчинів, проводитиме геофізичні дослідження, здійснюватиме спуск обсадних колон, цементаж та гідророзрив пласту. Використання інтегрованого комплексу послуг має на меті мінімізувати аварійні ризики та підвищить продуктивність свердловини.

На заході були присутні голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, директор дивізіону «Технічне забезпечення» Андрій Хоменко, директор дивізіону «Інтегрований газ» Андрій Фаворов, а також міжнародні партери.

Зокрема Андрій Коболєв зазначив: «Шебелинка 888 – це без перебільшення проект національного значення для українського газовидобутку. Якщо цей проект буде успішним, ми суттєво наростимо нашу ресурсну базу, зможемо збільшити обсяг видобутку і наблизимо енергонезалежність України».

«Для мене особистою гордістю є те, що проект реалізовано силами працівників Бурового управління «Укрбургаз» АТ «Укргазвидобування», які за підтримки міжнародного партнера – компанії Schlumberger – значно розширили свої можливості і наразі готові здійснювати автономну реалізацію проекту, навіть за умови використання іноземного устаткування», – заявив Андрій Хоменко.

За словами Андрія Фаворова, Нафтогаз концентрує зусилля на дорозвідці існуючих покладів в глибоких горизонтах, і даний проект дозволить точно оцінити потенціал резервів на великих глибинах Шебелинського родовища.







Департамент з комунікацій
НАК «Нафтогаз України»

Додати коментар

Користувач:
email:





Panic and fear strike
Stocks plummet in a free fall
Patience and time heal

- Fin.Org.UA

Новини

11:11 - У лютому енергетики повернули світло для понад 3,1 млн споживачів
10:10 - Брифінг першого заступника Міністра енергетики України Артема Некрасова щодо оперативної ситуації в енергосистемі станом на 5 березня
09:40 - Борги українців за комунальні послуги зросли: найменші оплати - за тепло
09:35 - Російська нафта повертається до Індії на тлі перекриття Ормузької протоки
09:16 - московіяни атакували інфраструктуру на Дніпропетровщині: 2 поранених
09:00 - В Україні значно впала частка електромобілів на ринку: популярні автівки лютого
08:57 - Денис Шмигаль обговорив із Послом Швеції посилення співпраці в енергетичному секторі
08:30 - Як бізнес інтегрує digital-інструменти в HR
08:00 - Спадок кадебіста. Що буде з недобудованим паркінгом біля вокзалу в Києві
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 05.03.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:21 - Путін пригрозив Євросоюзу завчасно припинити поставки газу на тлі війни в Ірані
21:00 - Новини 4 березня: зліт бензину та реакція АМКУ
20:36 - Шість компаній претендують на купівлю "Мотор-Банку" та PINbank – ЗМІ
20:22 - Свириденко пообіцяла ямковий ремонт на усіх трасах до літа
20:15 - Уряд схвалив проєкт закону про корпоратизацію «СхідГЗК»
20:07 - Відключення світла 5 березня триватимуть усю добу
19:59 - Німеччина передала "Укрзалізниці" перші 13 автівок
19:54 - Трафік суден у Ормузькій протоці знизився на 94% з початку війни в Ірані
19:25 - Антимонопольний комітет почав перевіряти АЗС, на яких різко зросли ціни
19:23 - Всі провінції Іраку занурились у блекаут
18:55 - Проєкт Трудового кодексу отримав підтримку комітетів Верховної Ради
18:42 - Ворог атакував транспортну та енергетичну інфраструктуру на Одещині
18:37 - Інтерв’ю Сергія Ніколайчука про ситуацію в економіці та банківській системі на п’ятий рік повномасштабної війни, євроінтеграцію та підготовку до повоєнного відновлення
18:37 - В уряду пропонують зміни до зарплат вчителів
18:36 - Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Мінекономіки «Про внесення змін до форми Програми державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря»
18:36 - "Зимова підтримка": Свириденко пояснила затримку частини виплат
18:22 - У Франції на тлі нафтової кризи хочуть врегулювати ціни на АЗС
18:21 - Проєкт наказу Мінекономіки «Про внесення змін до форми Програми державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря»
17:58 - Надходження до бюджету: у лютому податківці та митники перевиконали план


Більше новин