Енергоефективність має стати національною ідеєю - в Україні повинні з’явитися цілі енергомодернізовані квартали, - Олексій Оржель

12.12.2019 17:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Енергоефективність є пріоритетом для нового Міністерства енергетики та захисту довкілля, Уряду та Президента України.
Це той напрям, який дає надзвичайний мультиплікатор розвитку економіки та є важливим елементом зменшення енергетичної залежності для України.
На цьому наголосив Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель, відкриваючи дводенний челендж «Енергомарафон: Енергоефективність по-європейськи». «Кожна гривня, вкладена в енергоефективність, -  це більш ніж 3 гривні, які повертаються назад в економіку.
Найближчим часом ви побачите наступні кроки, які буде робити Уряд у цьому напрямі.
Енергоефективність має стати нашою національною ідеєю.
Ми дуже довго працювали над 27 Директивою і вже маємо на виході показати якісний результат», - зауважив він. Олексій Оржель повідомив, що є позиція, відповідно до якої платіжки для українців ми маємо зменшувати не за рахунок зниження тарифів, а через побудову ефективних ринків, завдяки чому буде знижуватись ціна. Міністр зазначив: «Зараз ми йдемо дуже повільними темпами і маємо найнижчі  показники енергоємності ВВП.
А це неприпустимо в країні, яка залежить від імпорту енергоносіїв.
У наступному році в Україні мають з’явитися цілі енергомодернізовані квартали.
І це вже буде показником для країни». За його словами, екологію та енергетику не просто так об’єднали.
Кожна невироблена кВт/година, кожна невироблена гігакалорія та інші види неспожитої енергії - це найкращий показник зменшення впливу на довкілля. «У нас уже напрацьовано законопроект, який включить витрати на вуглемісткість на кожну одиницю.
І ці кошти мають бути використані на енергоефективність, термомодернізацію та оновлення технологічних процесів.
Тобто цей податок ми повертаємо назад в економіку, а ті, хто його сплачує, стають енергоефективними, більш конкурентоспроможними.
Зелений перехід, який зараз відбувається в Європі, має бути впроваджено в Україні», - наголосив він. Міністр подякував усім донорам, які підтримують Україну у цьому напрямі та діляться європейським досвідом.

Додати коментар

Користувач:
email:





Rising markets soar,
Investors cheer, but what for?
The fall awaits more.

- Fin.Org.UA

Новини

21:25 - Долар по 51,5 та мінімалка 11 тисяч: якою уряд бачить економіку у наступні 3 роки?
21:00 - Новини 16 червня: нафта йде вниз, російські НПЗ зупиняються
20:55 - "ЕКО Маркет" займе площі закритих "Союзу" та "Кварталу": угоду підписано
20:50 - США знімуть санкції з продажу іранської нафти в рамках угоди – WSJ
20:45 - Канада вводить нові санкції на "тіньовий флот" та енергетику московія
20:25 - Україна та Албанія відкривають автомобільне сполучення між країнами
20:00 - Заправки "Роснєфті" перестали продавати бензин росіянам у каністр
19:45 - У Генштабі ЗСУ розповіли про наслідки ударів по нафтопереробці московія
19:32 - Туреччина налагодила власне виробництво локомотивів: продає африканцям
19:00 - Українські зброярі залучили 9,8 мільярда гривень пільгових кредитів
18:36 - Найбільший НПЗ Москви зупинив роботу після атаки українських дронів – Reuters
18:10 - ЄС запровадив санкції проти китайців, які продавали московія паливні присадки для авіації
18:00 - Національний банк захищатиме в суді правомірність застосованих до АТ "БАНК АЛЬЯНС" заходів впливу за порушення у сфері фінмоніторингу
17:44 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 32 переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд»
17:40 - Від початку повномасштабної війни "Укрпошта" втратила 425 автівок
17:39 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 32 переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд»
17:35 - Binance втратить ліцензію в ЄС – Reuters
17:14 - До суду скерували обвинувальний акт стосовно Жеваго
17:06 - Наказ Мінекономіки від 10 червня 2026 року № 6664 “Про задоволення скарги Міністерства освіти і науки України від 01.05.2026 № 1/9150-26”
17:00 - Підготовка до переговорів з ЄС: Мінекономіки обговорило з міжнародними партнерами наступні кроки у сфері управління відходами
16:57 - Оновлені кроки Плану України ENG
16:56 - Кличко розповів про те, як Київ готується до зими
16:53 - Оновлені кроки Плану України
16:30 - Фінансовий безвіз чи "більше реєстрів богу реєстрів"?
16:29 - САП хоче стягнути з ексочільника Рівненської митниці майно на 9 мільйонів гривень
16:11 - Наказ Мінекономіки від 10 червня 2026 року № 6661 “Про затвердження Змін до плану діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2026 рік”
16:05 - Наслідки ударів московія: збитки Києво-Печерської лаври перевищують 500 мільйонів гривень
16:00 - З початку року аграрії отримали 183 млн грн грантів на сади, виноградники та теплиці
16:00 - "Київстар" розширює супутниковий зв’язок Starlink Direct to Cell для месенджерів і навігації
15:53 - ДПС спільно з правоохоронними органами створили міжвідомчу робочу групу для протидії схемам виведення коштів за кордон


Більше новин