Под шумок “возврата Приватбанка” Кабмин подыгрывает банкам Бахматюка, Жеваго и Лагуна

12.12.2019 16:54 | Укррудпром

16:30 12 декабря 2019 года

В законопроект, призванный не допустить возврат “Приватбанка” бывшим собственникам, не попала согласованная с МВФ норма, позволяющая привлечь в ответу владельцев других системных банков, выведенных с рынка. Об этом сообщает Зеркало недели.

На сегодняшний день срок ликвидации банка ограничивается пятью годами, после чего предъявить какие-либо претензии его бывшим владельцам уже нельзя.

После окончания срока ликвидации банк исчезает как юридическое лицо, он исключается из реестров, поэтому успешность исков к собственникам таких банков, фактически, равняется нулю.

В законопроект об отдельных вопросах функционирования банковской системы, призванный не допустить возвращение “Приватбанка” бывшим собственникам и решить проблему “банков-зомби”, вернувших себе лицензии через суд, была добавлена соответствующая поправка о том, что ФГВФЛ может продлевать ликвидацию системных банков, начатую до вступления в силу этого закона, руководствуясь его нормами.

Предложенная в первичном варианте поправка давала возможность судиться с ними “до победного конца”, но в процессе согласования проекта, эта норма куда-то исчезла.

Более того, по данным источника, КМУ официально согласовал эту поправку. Однако, в проекте, который покинул Кабмин и был направлен в парламент ее уже нет.

“В итоге господа Бахматюк и Лагун могут избежать ответственности за доведение до неплатежеспособности системных банков, а государство не сможет взыскать с них компенсации, после того, как будет завершен срок ликвидации этих банков”, — констатирует издание.

Для справки: ликвидация “ВиЭйБи Банка” заканчивается в марте 2020-го, банка “Финансы и кредит” — в декабре 2020-го, “ДельтаБанка” — в октябре 2020-го.

Додати коментар

Користувач:
email:





Commodities trade
Oil, gold, and grain prices rise
Supply and demand

- Fin.Org.UA

Новини

15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 23.07.2026
15:13 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
15:12 - Міненерго розповіло про перші довгострокові аукціони з продажу електроенергії
14:50 - Уряд може почати підвищувати тарифи на газ та електроенергію з 2027 року – МВФ
14:33 - Російські балістичні ракети знищили основний склад WINETIME: наслідки атаки
14:29 - Через московитський удар горіли посіви на Житомирщині
14:20 - Пролетарі всіх країн, заміняйтеся! ШІ поглиблює структурне безробіття в Україні
14:06 - Німеччина планує придбати частки в оборонних стартапах у межах переозброєння
13:47 - Перші довгострокові аукціони з продажу електроенергії завершилися повною реалізацією запропонованих обсягів
13:44 - Що є об’єктом та базою оподаткування екологічним податком?
13:43 - Строк придатності алкогольних напоїв та тютюнових виробів закінчився: дії суб’єкта господарювання
13:42 - За якою формою та за яким ідентифікатором форми в електронному вигляді ФОП подає податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи?
13:42 - Maersk призупиняє роботу у Чорноморському порту через посилення ударів московія
13:41 - Плата за землю: чи може платник в одній податковій декларації з плати за землю одночасно визначити податкові зобов’язання щодо земельного податку та орендної плати?
13:40 - У скриньці РРО не вистачає готівкових коштів: як оформити повернення готівки за товар фізичній особі?
13:38 - До яких видів економічної діяльності (КВЕД) відносяться промислові підприємства?
13:37 - Податок на прибуток: визначення балансової вартості необоротного активу у разі переведення його з невиробничого до виробничого
13:35 - Цифрові можливості для громадян України: РНОКПП через «е-Консул» та Е-картка платника
13:34 - Чи подається Заява за ф. № 20-ОПП, якщо об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, знаходяться за межами України?
13:33 - На яку дату виникають податкові зобов’язання з ПДВ у разі отримання платником послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України?
13:32 - У разі перевищення встановлених граничних строків проведення розрахункових операцій в режимі офлайн ПРРО повинен блокуватися до моменту переходу в режим в онлайн
13:30 - Захистіть свої права – під час розрахунків отримайте фіскальний чек!
13:27 - Помилка в типовій формі, за якою ФОПом на загальній системі оподаткування здійснюється облік доходів і витрат: як виправити?
13:25 - До уваги платників екологічного податку!
13:25 - Російська Дума підтримала закон про арешт майна тих, хто критикує владу за кордоном
13:23 - За користування надрами платники рентної плати спрямували до місцевих бюджетів Дніпропетровщини понад 24,7 млн гривень
13:22 - Платники Дніпропетровщини за операціями з роздрібної торгівлі алкогольними напоями сплатили до місцевих бюджетів понад 291,3 млн грн акцизного податку
13:20 - Частина чистого прибутку: надходження від платників Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету перевищили минулорічні на 34,2 %
13:19 - Практичні знання, професійний досвід і сучасні сервіси: у податковій службі Дніпропетровщини відбулася зустріч зі студентами-практикантами
13:18 - Не можете виконати податкові обов’язки через війну? Подайте заяву та підтвердні документи


Більше новин