Плануємо розробити план впровадження ВІМ-технологій у будівництві, - Альона Бабак

10.12.2019 19:54 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

«У 2020 році Мінрегіон планує скласти план поступового впровадження в українські реалії ВІМ-технологій у будівництві.
Також будемо розглядати можливість впровадження інформаційного моделювання в будівництві у проектах, замовником яких буде держава», — повідомила Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час науково-технічної конференції «Нові технології в будівництві.
ВІМ.
Досвід та перспективи впровадження будівельних інформаційних технологій». За її словами, наступного року кошти Державного фонду регіонального розвитку в першу чергу будуть спрямовані на реалізацію проектів розвитку регіонального рівня.
«Ми очікуємо, що серед проектів, поданих тергромадами будуть не лише невеликі проекти з термомодернізації чи капітального ремонту, а й проекти спрямовані на розвиток регіонів.
Наприклад, будівництво сучасного перинатального центру, лікарні, туристичного комплексу тощо.
І саме такі проекти можуть стати пілотними щодо можливого впровадження інформаційного моделювання в будівництві.
І хоча наразі є певні складнощі з уведенням ВІМ, нам би хотілось спробували протестувати їх», — сказала Альона Бабак. Міністр наголосила, що наступного року у державному бюджеті передбачено 4,3 млрд грн на Фонд енергоефективності, який має спрямовувати кошти на термомодернізацію будівель.
Також понад 12 млрд грн закладено в бюджеті Мінрегіону на проекти регіонального розвитку.
І всі ці проекти можна називати проектами держзамовлення.
«Держава має підтримати реалізацію всіх цих проектів і передбачає достатньо велике фінансування.
Водночас надзвичайно складно визначити доцільність та оптимальність витрачання державних коштів на ті чи інші проекти.
Бо в нас не використовується такі сучасні технології, як ВІМ», — зазначила вона. «Також у нас відсутня практика врахування вартості життєвого циклу об’єктів, при плануванні взагалі не враховується експлуатаційні витрати об’єкта.
Але це надзвичайно важливий аспект доцільності того чи іншого технічного чи будівельного рішення.
Наприклад, у світі є багато інвесторів, які пропонують ті чи інші технології з поводження відходами.
Водночас ми не розуміємо, які технології доцільніше вибирати: спалювати сміття чи переробляти тощо.
Насправді проблема в тому, що має бути інформаційна модель, яка покаже нам весь життєвий цикл функціонування об’єкту — від будівництва до експлуатації.
І лише на підставі такого моделювання можна визначити більш прийнятне інвестиційне рішення», — сказала Міністр. Альона Бабак зазначила, що інструменти інформаційного моделювання стануть у нагоді не лише у будівництві: «Якщо ми дивимось на всі політики, які формує та реалізує Мінрегіон, то майже скрізь можемо використовувати інструменти ВІМ.
Це і житлова політика, і комплексні рішення з реформування сфери ЖКГ, і велика кількість водних проектів, і проекти, пов’язані з енергоефективністю в будівлях». Довідково 30 листопада Міністерство розвитку громад та територій України, Офіс ефективного регулювання (BRDO), Асоціація «УЦСБ», «Міждержавна Гільдія інженерів-консультантів», Конфедерація будівельників України та ініціативна група UA BIM Task Group підписали Меморандум «Дорожня карта впровадження інформаційного моделювання будівель (ВІМ) при створенні об’єктів будівництва, об’єктів архітектури». BIM (Building Information Model) — це процес оптимізації проектування і будівництва.
Це цифрове представлення фізичних і функціональних характеристик будівельного об’єкта, що створює інформаційний ресурс цього об’єкта для спільного використання та формує основу для прийняття рішень протягом його життєвого циклу.

Додати коментар

Користувач:
email:





Думки про гроші
Світять як спалах зірки
Справжній розумок

- Fin.Org.UA

Новини

15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 24.07.2026
15:20 - Суми просять дотації на відновлення 52 житлових будинків
15:10 - UGB (Укргазбанк) запускає програму "UGB Бізнес Опора" для підтримки ветеранів та їхніх родин
14:47 - Зеленський не задоволений виконанням Планів стійкості – ЗМІ
14:35 - Британія передала Україні обладнання для електромереж
14:10 - Поліція: Ексочільник "Плесо" розікрав пів мільйона гривень на будівництві свердловини
14:07 - Сім областей України отримали від Великої Британії обладнання для магістральних електромереж на понад 113 тисяч євро
14:00 - Україна отримала ще $690 мільйонів від МВФ – Корецький
13:42 - Українці збільшили вклади до банків: яка статистика
13:35 - Євросоюз оштрафував Google на мільярд доларів: в компанії обурилися
13:20 - Криворізький онкологічний диспансер розпочав власну генерацію електроенергії в межах проєкту «Промінь надії»
13:10 - "Обрій" за мільйони доларів: влада оцифрує трудовий шлях українців
13:00 - Коли банки сказали "ні": як медичний центр із Нікополя знайшов фінансову підтримку завдяки eDilo
13:00 - ЄС дозволив грецькій судноплавній компанії Dynagas перевозити московитський СПГ
12:45 - Техніка "на папері": правоохоронці викрили незаконні держкомпенсації на 60 мільйонів гривень
12:30 - Найбезпечніший за 250 років інвестиційний інструмент
12:15 - З'явилися деталі ще однієї схеми фігурантів справи "Мідас" в Енергоатомі
11:58 - Декларації приховали 99 тисяч посадовців – Опендатабот
11:44 - Яким чином контролюючий орган повідомляє платника про відмову у наданні/зменшенні суми податкової знижки?
11:43 - Порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання телекомунікаційних послуг за договором доручення залежить від їх місця постачання
11:42 - Юридичною особою – платником єдиного податку третьої групи змінено місце провадження господарської діяльності та не подано заяву: чи є відповідальність?
11:41 - Роботодавцем працівнику відшкодована вартість квитка, в якому дата не збігається з датою в наказі про відрядження: чи виникає додаткове благо?
11:40 - Які розрахунки суб’єкти господарювання мають право проводити в іноземній валюті?
11:39 - ФОП при проведенні документальних перевірок надає виписки, у тому числі зі своїх рахунків, що відкриті для власних потреб
11:38 - Довідка про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску: яким чином платник може отримати?
11:38 - Чи сплачують авансовий платіж з військового збору ФОПи на загальній системі оподаткування?
11:37 - Як користуватися послугою «Підпис даних» на вебсайті КНЕДП ДПС?
11:36 - За проведення розрахунків через РРО/ПРРО без використання режиму програмування найменування кожного підакцизного товару застосовується відповідальність
11:35 - Спосіб, у який платник податків подає заяву щодо проставлення апостиля та отримує документ з апостилем
11:34 - Зміни в облікових даних платника податків: які документи необхідно подати до податкової?


Більше новин