За підтримки ЄС успішно реалізовано міжнародний проект автоматизованого радіаційного моніторингу сховищ радіоактивних відходів

10.12.2019 19:54 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Створення системи радіаційного моніторингу перебуває в центрі уваги співробітництва за напрямом ЄС-Україна у сфері ядерної безпеки.
Державне агентство України з управління зоною відчуження дуже вдячне Європейському Союзу за постійну підтримку. Про це заявив т.
в.
о.
Голови ДАЗВ Олександр Ковальчук під час відвідування Львівського спецкомбінату, де ознайомився з роботою автоматизованої системи. «І для нас, і для ЄС вкрай важливо, щоб аварійні ситуації на території України можна було швидко виявити та відреагувати на них.
Об"єкти поводження з радіоактивними відходами на теренах всієї країни мають перебувати під належним контролем і підтримуватися у відповідному стані.
Дуже важливо, щоб українські підприємства були оснащені найсучаснішим обладнанням на випадок аварійних ситуацій», - зазначив д-р Ганс ван Вліет, керівник проекту від Європейської Комісії. Зокрема, за підтримки Європейського Союзу на спецкомбінатах Державної корпорації «Українське державне об’єднання «Радон» було встановлено автоматизовану систему екологічного радіаційного моніторингу.
Обладнання було встановлено на 5 пунктах зберігання радіоактивних відходів, які знаходяться на території спецкомбінатів у Києві, Харкові, Дніпрі, Львові та Одесі. За словами генерального директора ДСП «Об"єднання «Радон» Ігоря Буксанчука, автоматизована система дозволить здійснювати моніторинг і документувати параметри радіаційного стану, допоможе виявляти радіаційні небезпеки та швидко реагувати на них.
Система складається з п’яти підсистем екологічного радіаційного моніторингу, які вимірюють рівні радіації та передають результати до головного офісу «Радону» у Києві.

Додати коментар

Користувач:
email:





Economic winds,
Trade deals, rates, and indicators,
Investors react fast.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 17 квітня: Іран відкрив Ормуз, в Україні рекордно дорожчає євро
20:45 - У Києві спростили отримання компенсації за сонячні електростанції
20:19 - В Україні 455 будівель отримали енергосертифікати: навіщо вони потрібні
20:06 - московіяни почали розробку найбільшого родовища марганцю в окупованій частині України
19:45 - Повноцінне відновлення судноплавства через Ормуз все ще під питанням – ЗМІ
19:19 - "Укренерго" не прогнозує відключення світла 18 квітня: надало поради щодо електроприладів
18:58 - У ЄС знизили ціни на газ після відкриття Ормузької протоки
18:57 - СЗРУ: заборгованість компаній московія – найвища з часу глобальної кризи
18:18 - В Україні модернізуватимуть водопостачання: Мінрозвитку відібрало пілотні проєкти
18:15 - YouControl проаналізував, які компанії пов'язані з родиною Шуфрича
18:00 - Опитування про банківське фондування, ІI квартал 2026 року
18:00 - Банки очікують зростання обсягів і вартості коштів клієнтів – Опитування про банківське фондування
17:37 - Україна домовилася про відтермінування державного боргу
17:30 - Мінекономіки затвердило єдині правила підготовки інвестпроєктів
17:30 - Україна експортувала рекордний за чотири роки обсяг м’яса птиці
17:00 - Українські компанії запрошують долучитися до Українсько-латвійського бізнес-форуму
16:59 - Курс євро до гривні знову оновить історичний максимум
16:55 - В Україні почали знижуватись ціни на пальне: скільки коштує бензин, дизель та газ
16:37 - Постачання нафти "Дружбою" може відновитися наступного тижня – Мадяр
16:30 - CBAM: Україна та Швеція домовилися про спрощення процедур акредитації верифікаторів
16:30 - Три головні звіти бізнесу
16:15 - Нафта впала нижче 90 доларів за барель і продовжує йти вниз на тлі новин з Ормузу
16:10 - Робота в Україні: на які вакансії найбільше зросли зарплати
16:07 - Леся Карнаух під час міжнародної конференції: Досвід України як забезпечувати стабільність податкового адміністрування під час війни є унікальним та цінним для багатьох країн
16:03 - Наказ Мінекономіки від 15.04.2026 № 4964 «Про затвердження плану розроблення технічних регламентів на 2026 рік»
16:01 - Іран заявив, що відкрив Ормузьку протоку
16:00 - До €10 000 на розвиток бізнесу: жінок-агропідприємиць запрошують до участі в програмі з розвитку бізнесу
15:49 - Кожна шоста пачка сигарет в Україні нелегальна
15:45 - У московії другу добу горить нафтовий термінал після атаки українських дронів


Більше новин