Валерія Коломієць: Наше завдання – забезпечити право мешканців Донецької і Луганської областей на юридичний захист з боку держави

09.12.2019 16:36 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Доступність безоплатної правової допомоги у Донецькій та Луганській областях, оцінка її якості з боку клієнтів та інших фахівців, здатність системи БПД адаптуватися до нових викликів, рекомендації для її подальшого розвитку - все це обговорювалося під час презентації дослідження «Правова допомога в Донецькій та Луганській областях».
Дослідження було здійснено на замовлення Програми ООН з відновлення та розбудови миру у співпраці з Координаційним центром з надання правової допомоги. «Наше завдання – забезпечити право мешканців Донецької і Луганської областей на юридичний захист з боку держави.
Полегшення доступу до правосуддя є однією з найбільших умов для того, щоб люди могли повертатись в нашу державу і в подальшому пов"язувати своє життя саме з Україною», – зазначила заступник Міністра юстиції України Валерія Коломієць. Украй важливо, що це дослідження проводилося у Донецькій та Луганській областях.
Адже ці регіони найбільше зазнають наслідків бойових дій, що тривають вже понад п’ять років.
Надання правової допомоги мешканцям цих регіонів має певні особливості, зокрема, через велику кількість внутрішньо переміщених осіб. «Для нас дуже важливий погляд з боку.
Такі дослідження дають нам можливість оцінити роботу системи БПД, зрозуміти чи у правильному напрямку ми рухаємося, визначити, що треба змінити», – зазначив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк. З початку цього року до місцевих центрів з надання БПД, що розташовані в усіх регіонах країни, звернулися понад 6,3 тис.
внутрішньо переміщених осіб, з яких майже 3,8 тис.
осіб консультували фахівці системи БПД Донеччини та Луганщини. Основні причини, які змусили ВПО звернутися по правову допомогу, це проблеми з отриманням або нарахуванням пенсії, субсидій, порушення трудового законодавства, отримання спадку, різноманітних пільг, сплати аліментів, отримання необхідних документів та свідоцтва, оформлення інвалідності тощо. У висновках незалежних експертів зазначено, що якість наданої правової допомоги високо оцінюється отримувачами послуг та інших фахівців.
Адже серед пріоритетних напрямків роботи системи – якість.
На додаток до стандартів якості мають з’явитися сучасні механізми, які гарантуватимуть належні правові послуги.
Серед них – запровадження інструменту «peer review» для оцінки роботи юристів. «Найголовніше для нас – це рекомендації щодо подальшого розвитку правової допомоги в Донецькій та Луганській областях.
Деякі з заходів, що містяться у рекомендаціях, ми вже втілюємо у життя.
Тому, завдяки цьому дослідженню, ще раз переконалися, що знаходимося на правильному шляху», – підкреслив Олексій Бонюк. Наприклад, рекомендація щодо створення місцевої мережі параюристів.
У січні наступного року стартує проект щодо створення розвинутої волонтерської мережі системи БПД.
Серед них будуть радники ВПО, які також надаватимуть правову інформацію, підказуватимуть шляхи вирішення типових правових проблем. У рекомендаціях також йдеться про «вивчення можливостей для надання первинної та вторинної правової допомоги в режимі онлайн».
Система БПД запроваджує проект «Правова допомога у смартфоні».
Наразі  у процесі розробки додаток, який надаватиме користувачу коротку консультацію або направлятиме до юриста. «Всі рекомендації, поради ми візьмемо «на олівець» і подумаємо як покращити нашу роботу», – наголосив Олексій Бонюк.

Додати коментар

Користувач:
email:





Economy grows strong,
Interest rates start to rise,
Tightening monetary.

- Fin.Org.UA

Новини

17:11 - "Тенору" з плівок Міндіча повідомили про нову підозру
16:36 - Виробництво палива в московія впало до 65% від попиту – Reuters
16:30 - Що вступ до ЄС зробить з ринком праці
16:23 - Легалізація майна експосадовцем Київської митниці: слідство завершено
16:05 - У районі Московського НПЗ пожежа після атаки безпілотників на місто
15:35 - За перше півріччя ФДМУ заробив 3,4 мільярда гривень
15:32 - "Квиток до ЄС": в Україні стартує навчальна програма для аграріїв про вимоги європейського ринку
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 13.07.2026
15:10 - Участь Мінекономіки у роботі Верховної Ради України 06-08 липня 2026 року
15:04 - Повідомлення про проведення публічної презентації проєкту Закону України «Про таксономію сталих видів економічної діяльності та сталі інвестиції»
14:58 - Лист очікувань власника державної організації Національного наукового центру «Інститут метрології» на 2027 від 08.07.2026 № 2803-13/63685-08
14:50 - Російський уряд вперше визнав дефіцит пального в країні: у червні казали, що все добре
14:30 - московія створює комерційний логістичний центр у сирійському порту Тартус
14:25 - Звіт про стан виконання операційного плану з реалізації у 2026-2028 роках Стратегії зайнятості населення України на період до 2030 року (станом на 01.07.2026)
13:40 - Ціна електроенергії "на добу наперед" впала до мінімуму за понад 2 роки: яка причина
13:28 - Мінекономіки розповіло про нові умови страхування воєнних ризиків
13:08 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди КП «ЗМІЇВ-ТЕПЛО» (Харківська обл., Чугуївський р-н, м. Зміїв, вул. Залізнична, буд. 61-Б)
13:07 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди Філія «Старокостянтинівський ЗБШ» АТ «Укрзалізниця» (Хмельницька обл., м. Старокостянтинів, вул. Гончара, 22).
13:06 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди КП «ЗМІЇВ-ТЕПЛО» (Харківська обл., Чугуївський р-н, м. Зміїв, вул. Харківська, буд. 1-А)
13:04 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПрАТ «Кіровоградобленерго» (Кіровоградська область, Кропивницький район, Долинська міська територіальна громада)
13:03 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ВК «АВТОСТРАДА» (вул. Броварська, селище Велика Димерка, Броварський район, Київська область)
13:01 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «Епіцентр К» (Київська обл., м. Обухів, вул. Київська, 27)
13:00 - Український дизайн побачить увесь світ: Україна приєдналася до DesignView
13:00 - Біоетанол – історія не про спирт, а про економіку доданої вартості
13:00 - Артем Некрасов розповів про вимоги до учасників конкурсу на будівництво 1,5 ГВт нової високоманевреної газової генерації
12:59 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди АТ «Укргазвидобування» філія ГПУ «Шебелинкагазвидобування» УКПНГ Личківського НГКР (Дніпропетровська область, Самарський район., Личківська сільська територіальна громада, поблизу с. Зоряне)
12:57 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПРАТ "ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА" (Оболонський р-н, вул. Лебединська, буд. 3-Б)
12:50 - Кількість уражень на енергооб’єктах за рік зросла на 36% – Укренерго
12:42 - Перелік суб’єктів господарювання, яким Мінекономіки затверджено показники емісії (питомі викиди) забруднюючих речовин в атмосферне повітря за І-ІІ квартал 2026 року
12:39 - Перелік дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами об’єктів 1, 2, 3 груп із зазначенням номеру та строку дії


Більше новин