Кредитна спілка на селі

09.12.2019 15:23 | Michael Vidyakin

Потенційна важлива роль для розвитку громад з боку кредитних спілок в Україні:

1. Кредитні спілки є важливим ресурсом напівформального або ж формального фінансування розвитку мікропідприємств.
Куди звернутися на селі бідній людині, якщо треба купити голки та нитки для початку власної справи? Для далекого банку в райцентрі це занадто мала справа, і не факт, що людина отримає кредитку картку. «Гроші до зарплати» занадто дорогі, тому місцева кредитна спілка (наприклад, при сільській громаді або ж при приходській церкві) може виступити таким кредитором, і, розпочавши свою справу, людина зможе покращити своє становище та в цілому своєї громади.

2. Кредитні спілки мають величезний потенціал для розвитку та зростання.
Доля кредитів та депозитів кредитних спілок у загальних кредитах та депозитах банківської системи не більше одного відсотка, тоді як в деяких розвинених країнах це співвідношення може сягати 10-20%. Кредитні спілки можуть гарно і швидко розвиватися, якщо налаштувати їх діяльність як бізнес, а не як благодійні утворення.

3. Кредитні спілки мають більший рівень досягнення або проникнення до бідного прошарку населення, ніж інші фінансові установи.
При належній організації роботи кредитних спілок та надання їм можливості надавати широкий перелік фінансових послуг, можна потенційно досягти досить широкого залучення віддаленого населення до фінансових послуг. А це в свою чергу, при певних умовах розвитку фінансової культури, сприятиме зростанню загального добробуту громад.

Подумайте, може варто започаткувати першу кредитну спілку на селі?

#CreditUnion #КредитнаСпілка
#розвиток

Додати коментар

Користувач:
email:





Exchanges and OTC
Platforms for trading securities
Regulated by law

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 2 квітня: ціни на нафту злетіли, Насірова позбавили волі
20:45 - Україна відновлює критичну інфраструктуру попри на брак обіцяної ЄС підтримки – Зеленський
20:28 - Уряд фінансово простимулює перенавчання на пріоритетні спеціальності
20:25 - Ціна на нафту "тут і зараз" злетіла до максимуму з 2008 року
19:55 - московія готує нову відправку нафти танкерами до Куби
19:30 - Ukraine’s Government Borrows Equivalent of Over UAH 158 Billion through Auctions to Sell Domestic Government Debt Securities since Early 2026, and almost UAH 2,185 Billion Total since Martial Law Was Imposed
19:30 - Із початку 2026 року уряд залучив від продажу / обміну ОВДП на аукціонах понад 158 млрд грн, а загалом упродовж воєнного стану – майже 2 185 млрд грн
19:25 - До суду скерували справу голови одного з міст на Київщині
19:15 - Пункти екологічного контролю: за півроку — понад 2 тисячі роз’яснень і сотні превентивних заходів
19:05 - Ворог 129 разів атакував об'єкти "Нафтогазу" протягом опалювального сезону
18:55 - Удари України змушують Росію скорочувати видобуток нафти – Reuters
18:45 - Спрощено процедуру ініціювання платежів у відкритому банкінгу
18:43 - Уряд профінансував запуск модульних котелень у п’яти регіонах
18:30 - В Україні 3 квітня відключатимуть світло для бізнесу та населення: в який період
18:20 - Ізраїль вдарив по сталі: найбільший завод Ірану зупинив виробництво
18:09 - Фінансові компанії отримали додатковий час для адаптації до оновлених вимог до капіталу
18:05 - На початку року російські компанії втратили третину свого прибутку
17:55 - Міноборони повернули 57,5 мільйона гривень за давно "провелений" контракт
17:50 - Нацбанк показав курс долара і євро на п'ятницю 3 квітня
17:25 - Кредитування у гривнях під виглядом крипти: НБУ заборонив Crypsee надавати фінансові послуги
17:20 - Reuters: супутники показали розбитий нафтопорт московія, по якому били дрони України
17:18 - "Тіньовий флот" московія забезпечений системою Starlink – ЗМІ
17:00 - Усе вкрадене повернуть: ВАКС виніс рішення у справі Одеського припортового заводу
16:45 - Зі спецрахунку, відкритого НБУ на потреби оборони, за березень 2026 року перераховано понад 7 млрд грн
16:44 - НАЗК дослідило корупцію: які сфери українці вважають найбільш корумпованими
16:30 - Що насправді дає теплиця
16:10 - Ворог вдарив балістикою по підприємству в Чернігові: є загиблий та поранений
16:09 - Міноборони: у березні Україна вразила 15 заводів, НПЗ та терміналів
16:00 - Саудити запустили новий торговий шлях в обхід Ормузької Протоки


Більше новин