Національний банк вітає ухвалення у другому читанні та в цілому законопроекту Про фінансовий моніторинг
07.12.2019 01:37 | Fin.Org.UA✨Національний банк вітає ухвалення у другому читанні та в цілому законопроекту №2179 «Про фінансовий моніторинг». Рішення про його ухвалення підтримали 246 народних депутатів України. Національний банк вітає ухвалення у другому читанні та в цілому законопроєкту №2179 "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення". Рішення про його ухвалення підтримали 246 народних депутатів України. Цей законопроєкт гармонізує стандарти фінмоніторингу відповідно до актуальних світових та європейських норм (адаптація рекомендацій FATF, 4-ї директиви ЄС, Регламенту 2015/847 ЄС про перекази). "Новий закон про фінансовий моніторинг дозволить значно спростити перевірку банками операцій клієнтів за рахунок застосування ризик-орієнтованого підходу. Це означає, що банки повинні будуть зосередити більше уваги на перевірці операцій клієнтів, що несуть високий ризик, та менше уваги – на безризикових клієнтах. Ухвалення закону дозволить вийти на новий рівень якості системи фінансового моніторингу та привести наше законодавство у відповідність до вимог ЄС", - зазначила перший заступник Голови НБУ Катерина Рожкова. Зокрема, законопроєкт передбачає: Унормування питань фінмоніторингу є частиною міжнародних зобов’язань України, визначених Угодою про асоціацію з ЄС, а також ратифікованим у листопаді минулого року Меморандумом про взаєморозуміння між Україною та ЄС.
🎯Цей законопроєкт гармонізує стандарти запобігання та протидії відмиванню коштів/фінансуванню тероризму відповідно до актуальних світових та європейських норм (адаптація рекомендацій FATF та 4-ї директиви ЄС).
Зокрема, він передбачає:
✔️зменшення з 17 до 4 порогових операцій у переліку, обов`язкових для звітування, з максимальною автоматизацією процесів.
Мова йде про такі операції: операції PEPs, перекази за кордон, операції з готівкою - якщо учасник/банк із країни, що не виконує рекомендації FATF;
✔️ підвищення мінімальної суми для обов`язкого звітування з 150 тис. грн до 400 тис. грн;
✔️ можливість дистанційної верифікації клієнта;
✔️удосконалення процедури розкриття кінцевих бенефіціарних власників;
✔️зосередження уваги учасників системи фінансового моніторингу на найвищих ризиках та загрозах.
✔️Перехід до застосування суб’єктами первинного фінансового моніторингу ризик-орієнтованого підходу та відповідно до кейсового звітування про підозрілі операції своїх клієнтів.