З 2020 року стартує другий етап реформи державних інтернатів

06.12.2019 13:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

В Україні другий етап реформування державних інтернатів почнеться з 2020 року. Про це йшлося на розширеному засіданні Координаційної ради з питань реформування інституційного догляду та виховання дітей, яке пройшло 5 грудня в Києві. Кабінетом Міністрів України має бути прийнятий відповідний план реалізації.
Спільно з Мінсоцполітики документ було розроблено та найближчим часом буде направлено на погодження та громадське обговорення.
Серед ключових індикаторів у документі визначено запровадження фахівців з соціальної роботи в громадах, збільшення кількості патронатних сімей, зменшення кількості дітей в інтернатах. Під час заходу також було підведено підсумки впровадження реформи деінституалізації (реформа інтернатів) за минулі 2 роки та обговорено проект плану реалізації реформи на наступні 5 років. Прем’єр-міністр України, а також представники трьох ключових міністерств, у підпорядкуванні яких знаходяться інтернатні заклади, підкреслили важливість та пріоритетність реформи інтернатів.
Було відзначено, що розвиток соціальних послуг в громаді та підтримка сімей з дітьми – це центральний елемент реформи. У ході зустрічі було відзначено низьку якість наявних даних, обговорено необхідність покращення моніторингу впровадження реформи. Міністр соціальної політики Юлія Соколовська продемонструвала новий інструмент, який розроблений Міністерством та буде використовуватися в майбутньому – «картування» інтернатних закладів як інструмент відкритості даних, а також зручний механізм для прийняття управлінських рішень. “Сьогодні ми надаємо перевагу системі соціальних послуг, а не системі виплат задля того, щоб не допустити потрапляння дитини до інтернату.
Одним з пріоритетів Міністерства соціальної політики є розвиток патронатних сімей, поширення сімейних форм виховання та допомога сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах”, - розповіла Міністр соціальної політики Юлія Соколовська. Представник Офісу Уповноваженого Президента з прав дитини Олена Ремень відзначила, що 26 інтернатних закладів припинили свою діяльність шляхом ліквідації або трансформації у заклад освіти. «Водночас ще 47 закладів змінили лише тип закладу, при цьому не відмовившись від інтернатної системи, такий підхід – це псевдо-реформа»,- резюмувала вона. Довідково На засіданні Координаційної ради з питань реформування системи інституційного догляду та виховання дітей був присутній Прем’єр міністр України Олексій Гончарук, представники міністерств, обласних державних адміністрацій, асоціації місцевого самоврядування, громадські організації та міжнародні партнери.
Метою заходу є почати новий відлік у реформуванні інтернатів та поширенні сімейних форм виховання дітей. Захід проведено за підтримки проекту “Супровід урядових реформ в Україні (SURGe), який реалізується Agriteam Consulting Ltd.

Додати коментар

Користувач:
email:





Ticker tape whirs by,
Numbers flash in rapid fire,
Traders shout and buy.

- Fin.Org.UA

Новини

22:39 - московія вдарила балістикою по об'єктах "Нафтогазу"
21:50 - Людина, яка мислила тисячоліттями Української Державності
21:00 - Новини 18 травня: помер ексміністр Кубів, чи мобілізуватимуть айтівців
20:50 - Ford готує нові авто для Європи на тлі тиску китайських конкурентів
20:20 - Путін погрожував залишити Європу без газу, але нові покупці обходяться московія дорожче
19:45 - Стало відомо, скільки вже коштувала світовим компаніям війна з Іраном
19:10 - США ще на місяць продовжать санкційний виняток для морської нафти московія
18:50 - Аварійники отримають фінальні виплати урядової підтримки
18:34 - Авторизаційні вимоги до надавачів фінансових послуг буде оновлено
18:23 - "Укрпошта" автоматизувала всі процеси з сортування посилок
18:16 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди АТ «БАНК «ГРАНТ» (Відділення №31 м. Київ, Солом’янський район, вул. Освіти, 8/1)
18:15 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «КРИНИЧКА КОРОЛІВСЬКА» (Івано-Франківська обл, Коломийський р-н, с. Корнич, вул. Чернівецька 10)
18:14 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «Імпульс» (Черкаська обл., Черкаський р-н, м. Кам’янка, вул. Заводська, 2)
18:13 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПП «ГАЛИЦЬКА КУРЯТИНА» (Львівська обл., Львівський рн, село Подусів)
18:11 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди СК «КУЗЬМИНСЬКИЙ» (с. Кузьмин, вул. Лісова, 72з)
18:10 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ФГ “МЕРКУРІЙ-АГРО” (Хмельницька обл, Хмельницький район, с. Кульчини, вул. Польова, 32В)
18:10 - Індія заявила, що купуватиме нафту московія і без винятків США
18:09 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «КОРОЛІВСЬКЕ КУРЧА» (Івано-Франківська область, Коломийський район, с. Олієво-Королівка, вул. Галицька, 100б)
18:00 - Імпортозаміщення у рибній галузі: Україна формує нову модель продовольчої безпеки через державні закупівлі
17:47 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «Петрол Контракт» (Вінницька обл., Хмільницький р-н, Махнівська ТГ, с. Махнівка, вул. Київська, 135)
17:36 - Уточнено вимоги щодо формування банками буфера системної важливості
17:36 - Експоліцейський програв апеляцію: конфіскують авто, оформлене на родичку
17:25 - Нацбанк показав курс долара та євро на 19 травня
17:20 - UPG та Ощадбанк на ENERGY FINANCE 2026: партнерство для стабільного постачання пального
17:09 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 6 травня 2026 року
17:01 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 1 травня 2026 року
17:00 - Мінекономіки та зоозахисні організації посилюють співпрацю у сфері захисту тваринного світу
16:58 - Участь Мінекономіки у роботі Верховної Ради України 11- 13 травня 2026 року
16:55 - Ексдепутата Гордійчука розшукують за махінації з кредитами
16:51 - Угорщина скасувала рішення про депортацію інкасаторів Ощадбанку


Більше новин