Ольга Оніщук: Нові зміни у здійсненні контролю в сфері держреєстрації унеможливлять діяльність чорних реєстраторів

05.12.2019 16:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Кабінет Міністрів України прийняв зміни до Порядку контролю в сфері державної реєстрації, які повинні поставити остаточну крапку в роботі чорних реєстраторів.
Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук. Серед основних новацій цього нормативно-правового акта – запровадження нових критеріїв моніторингу та спеціальної перевірки діяльності державного реєстратора в реєстрах, встановлення чіткої диференціації санкцій за порушення в сфері державної реєстрації та впровадження тестування тільки для осіб, які вперше планують розпочати роботу в державних реєстрах. Так, до нових критеріїв моніторингу включено: скасування записів у реєстрах; проведення реєстраційних дій з порушенням строків, визначених законами; проведення державної реєстрації припинення обтяжень права власності та інших речових прав, похідних від права власності, на нерухоме майно, об’єкт незавершеного будівництва (крім випадку проведення такої реєстраційної дії державними та приватними виконавцями); проведення державним реєстратором реєстраційних дій протягом року з дня призначення на відповідну посаду суб’єктом державної реєстрації, з дня призначення на посаду державного нотаріуса чи з дня реєстрації приватної нотаріальної діяльності, а також протягом шести місяців з дня відновлення доступу державному реєстратору до реєстрів. «Критерії ми виписували на підставі узагальнення результатів розгляду скарг.
Найбільше зловживань криється саме в таких діях реєстраторів», - пояснила Ольга Оніщук. «Щодо спецперевірки державного реєстратора, вона буде проводитись за заявою суб’єкта – органу місцевого самоврядування, що має намір призначити на посаду державного реєстратора», – зазначила заступник Міністра. Вона уточнила, що до такої заяви майбутній роботодавець додаватиме трудову книжку, диплом, паспорт та код майбутнього держреєстратора. Особа, у діях якої в результаті спеціальної перевірки діяльності державного реєстратора в Реєстрах буде встановлено одноразове грубе або неодноразове порушення законів під час проведених реєстраційних дій в Реєстрах, вважатиметься такою, що не пройшла спеціальної перевірки та не може бути призначена на посаду державного реєстратора або виконувати функції державного реєстратора. «На кожного реєстратора в Мін‘юсті нарешті буде окрема особова справа, всіх перерахуємо та ідентифікуємо.
Кожного, хто спробує подати підробні документи - одразу передамо правоохоронцям», - наголосила Ольга Оніщук. Також в залежності від порушення у сфері держреєстрації на реєстратора будуть застосовуватись відповідні санкції.
За грубе або неодноразове порушення закону передбачено анулювання доступу до державних реєстрів довічно.
За незначні порушення передбачена санкція у вигляді блокування доступу строком від 14 до 90 днів. За словами заступника Міністра, тепер жоден чиновник не зможе маніпулювати санкціями та прикривати порушників чи вимагати хабарі у чесних реєстраторів, які іноді помиляються або не допрацьовують технічно. Водночас постановою передбачено, що досвідчені реєстратори не проходитимуть тестування.
Дана вимога поширюватиметься лише на осіб, які вперше планують розпочати роботу в державних реєстрах. «Для всіх досвідчених реєстраторів – жодних тестів.
Після блокування доступу на незначний термін за незначні порушення – підвищення кваліфікації, виправлення помилок та певний період моніторингу дій», – додала Ольга Оніщук.

Додати коментар

Користувач:
email:





Earnings reports out
Numbers read like hieroglyphs
Analysts debate

- Fin.Org.UA

Новини

12:42 - Термін зберігання у платника архіву файлів звітності по єдиному внеску, поданої до контролюючих органів в електронному вигляді
12:41 - Чи має право представник (уповноважена особа) ФОП підписати та подати заяву та документи щодо неможливості виконання податкових обов’язків?
12:40 - Закон України № 4536: новації для нотаріусів і суб’єктів господарювання, які надають послуги з укладення біржових угод або беруть участь в їх укладенні
12:38 - Визначення платників рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин
12:37 - Особливості застосування валютних курсів при нарахуванні митних та податкових платежів
12:35 - Які строки оскарження в суді ППР або іншого рішення контролюючого органу (без/з процедурою адміністративного оскарження)?
12:30 - Щодо подання податкової декларації з рентної плати (в частині рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів) фізичною особою – тимчасовим лісокористувачем, яка не є суб’єктом господарювання
12:28 - Оптова торгівля алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних цін: яка передбачена відповідальність?
12:27 - Помилка, яка допущена при складанні ПН у коді товару згідно з УКТ ЗЕД, може бути виправлена шляхом складання та реєстрації в ЄРПН РК
12:25 - Об’єкт житлової іпотеки не з початку звітного року визначено як основне місце проживання платника: чи є право на податкову знижку в частині суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом?
12:24 - Фізичною особою – орендодавцем отримано дохід від орендаря (фізичної особи, яка не є самозайнятою особою): порядок сплати ПДФО
12:23 - До бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів від платників Дніпропетровщини надійшло понад 146,8 млрд грн податків, зборів, платежів та єдиного внеску
12:21 - Розвиток безбар’єрної культури: у ДПС навчають працівників особливостям спілкування з ветеранами та їхніми родинами
12:18 - З 1 січня 2026 року змінюються строки подання нотаріусами інформації про посвідчені договори та видані свідоцтва про спадщину
12:15 - ДПС та МВФ: новий етап співпраці у впровадженні реформ
11:35 - Bitcoin повільно зростає після рекордного падіння
11:30 - Українські заводи вже виробили понад мільйон тонн цукру: лідер виробництва
10:55 - Рубіо назвав умови, за яких Україна за 10 років пережене економіку московії
10:40 - Через ворожі атаки є знеструмлення в кількох областях України
10:25 - Регулятор схвалив проєкт підвищення газових тарифів на розподіл
10:05 - Ситуація в енергосистемі на 3 грудня
10:05 - Серед нових авто українці найчастіше купують кросовери: найпопулярніші моделі
09:55 - Китайський аналог SpaceX розбив ракету під час приземлення
09:45 - Новий механізм страхування воєнних ризиків запрацює з 1 січня
09:25 - Енергетична інфраструктура Одещини знов була під атакою ворожих БпЛА
09:05 - Експортне мито на сою й ріпак та тимчасові заходи щодо необробленої деревини – обговорили під час засідання Комітету асоціації Україна – ЄС у торговельному складі
09:00 - Ціни на нафту падають через переговори щодо миру між московія та Україною
08:30 - Законодавство, що забороняє жінкам заробляти нарівні з чоловіками
08:00 - Керівниця "Лубнифарм": Відчуваю задоволення від того, що аптеки перестали продавати ліки "Дарниці"
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 03.12.2025


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.32523
Австралійський долар27.7458
Така0.34644
Канадський долар30.2301
Юань Женьміньбі5.9868
Чеська крона2.0359
Данська крона6.5853
Гонконгівський долар5.4371
Форинт0.129142
Індійська рупія0.47101
Рупія0.0025467
Новий ізраїльський шекель12.9931
Єна0.27136
Теньге0.08347
Вона0.028837
Ліванський фунт0.000473
Малайзійський ринггіт10.2482
Мексиканське песо2.3121
Молдовський лей2.491
Новозеландський долар24.2279
Норвезька крона4.1706
Саудівський ріял11.278
Сінгапурський долар32.625
Донг0.001605
Ренд2.475
Шведська крона4.4754
Швейцарський франк52.6283
Бат1.32311
Дирхам ОАЕ11.5261
Туніський динар14.4033
Єгипетський фунт0.8909
Фунт стерлінгів55.915
Долар США42.3342
Сербський динар0.41895
Азербайджанський манат24.8995
Румунський лей9.6642
Турецька ліра0.9981
СПЗ (спеціальні права запозичення)57.6126
Болгарський лев25.1391
Євро49.1839
Ларі15.6729
Злотий11.6067
Золото178175.33
Срібло2431.63
Платина69060.2
Паладій61301.19

Курси валют, встановлені НБУ на 03.12.2025