20 сучасних патрульних катерів: Арсен Аваков підписав із французьким урядом спільний проект

19.11.2019 17:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Велику міжурядову рамкову угоду між Україною та Францією щодо офіційної підтримки у посиленні системи морської охорони та безпеки кордонів підписано сьогодні, 19 листопада, у Парижі під час правоохоронної виставки Milipol 2019.
Після ратифікації угоди Верховною Радою буде підписано технічний контракт. Документ підписали від імені Уряду України Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та Міністр внутрішніх справ Франції Кристоф Кастанер. Планується, що корабельний склад Державної прикордонної служби України поповниться 20 надсучасними 32-метровими патрульними кораблями компанії ОСЕА. Вони будуть використовуватися для охорони державного кордону на воді, операцій спостереження, нагляду та контролю, пошуково-рятувальних операцій та протидії диверсійно-розвідувальним групам. Про це сьогодні під час підписання угоди повідомив Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. «Сьогодні була підписана міжурядова рамкова угода на виготовлення і поставку для потреб системи прикордонної безпеки 20 прикордонних патрульних катерів», – заявив Арсен Аваков. За його словами, пропозиція компанії ОСЕА була найбільш економічно вигідною для України і потреб ДПСУ, а Франція запропонувала комплексний підхід кредитного фінансування і часткову локалізацію, 25%, виробництва в Україні. «Кожен четвертий корабель буде виготовлений в Україні.
Таким чином ми захистимо акваторії наших морів та за рахунок локалізації виробництва в Україні.
Орієнтовно це буде один із миколаївських заводів.
Ми зможемо відродити виробництво катерів з алюмінієвим корпусом.
Сподіваємось, що після цієї угоди ми на постійній основі будемо виробляти катери на миколаївському заводі», – наголосив Міністр. За умовами угоди додаткова комплектація катерів буде українською – маленькі швидкісні човни, які виготовляються у Харкові, зброя також буде вітчизняна. «Проект вартує 136 мільйонів євро.
15% ми платимо відразу з державного бюджету.
І 85% – це спеціальний кредит французького казначейства з мінімальними відсотками.
Окрім виробництва та поставок суден, проект включає систему сервісного обслуговування, підготовку 240 членів екіпажу та 120 осіб технічного персоналу, запасні частини та інструменти, які необхідні для технічного обслуговування протягом 2 років експлуатації (або 2400 годин), технічну підтримку в Україні (по одному техніку та інженеру компанії-виробника) протягом 60 місяців з дати поставки першого корабля в Україну, доставку кораблів в Одесу та страхування на час переходу», – зазначив Арсен Аваков. Проект розрахований до 2023 року, а перший корабель Україна зможе отримати у 2021 році. Кораблі будуть розміщуватися у місцях постійної дислокації підрозділів морської охорони ДПСУ – Одеса, Маріуполь, Бердянськ, Ізмаїл та Кілія. Заступник Міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров заявив, що корпуси катерів будуть виготовлені з морського алюмінію, щоб зробити їх більш легкими та маневреними. «Це новітні тенденції у виробництві.
Алюмінієві корпуси дають меншу осадку, тобто судна можуть працювати на мілководді.
Це екологічний матеріал та його можна тривалий час експлуатувати.
Ми дослідили досвід використання таких човнів.
Крім того, це чудова нагода для нашого суднобудівництва не лише відновити виробництво, але й залучити нові технології», – сказав він. Сергій Гончаров наголосив, що довжина судна – 32 метри, максимальна швидкість – 30-32 вузлів, автономність близько тижня, дальність з плавання – 1200 морських миль. Крім того, Арсен Аваков відвідав міжнародну виставку «Milipol Paris 2019».
Міністр наголосив, що технології не стоять на місці і такі заходи дають можливість бути в курсі всіх нових технологічних рішень. «Не хочу ображати наших колег, але велику кількість техніки та систем захисту, які тут представлені, ми вже використовуємо.
Однак ми повинні слідкувати за новими технологічними рішеннями, щоб розуміти рівень стандартів.
І, звісно, щоб порівнювати наші спроможності», – наголосив Арсен Аваков. Міністр зазначив, що особливу увагу звернув на технологічні новинки для ДПСУ – це сканери, які дозволяють покращити пропускну спроможність КПВВ, та аеростати для боротьби з контрабандою. «Сканер гарний тим, що він не дає випромінення.
У нашій країні, на жаль, велика лінія розмежування між Україною і її окупованою частиною.
Тому в нас працюють КПВВ.
Такі сканери дозволяють не лише пропускати велику кількість людей одночасно, але й відразу виявляють заборонені речі.
Також цікавлять аеростати, які мають систему комунікації з підрозділами на землі.
Такі ми могли б використовувати для протидії контрабанді в Одеській області та на Прикарпатті, Закарпатті, тобто в складно доступних регіонах», – сказав Арсен Аваков. Міністр також звернув увагу на відеосистему розпізнавання облич.
Саме за допомогою цих приладів у Франції вдалося встановити особи терористів. «Це новітні системи збору та аналізу даних системи захисту інформації в інформаційних мережах і системи передачі цих даних.
Оскільки ми дійсно створюємо єдину систему, яка буде комплексно працювати на небі, на морі і на землі.
Аби якісно її побудувати, необхідна правильна комунікація між усіма підрозділами, своєчасні передача та аналіз зазначеної інформації.
На цій виставці ми також ознайомились із сучасними рішеннями щодо розпізнавання облич, виявлення заборонених предметів під час масових заходів через сканери безрадіаційного випромінювання.
Вони забезпечують максимальну ефективність і безпеку на території, а з іншого боку громадяни через них можуть безперешкодно та зручно потрапляти на необхідну ділянку, скажімо, стадіон.

Додати коментар

Користувач:
email:





African Development Bank
Empowering the continent
Development finance

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 6 травня: падіння цін на нафту, продовження історії "Сенс банку" в справі "Мідас"
20:40 - Невідома сербська фірма знайшла мільярди на російську частку в єдиному НПЗ Сербії
20:30 - УЗ відповіла "АрселорМіттал Кривий Ріг" на звинувачення: пропонує інший формат діалогу
20:10 - московія готує викрадення цінної сировини з 18 родовищ окупованого півдня – Зеленський
19:50 - Доплати аварійним бригадам по 20 тисяч: уряд виділив 242 мільйони за березень
19:30 - Війна з Іраном обвалила видобуток нафти ОПЕК до мінімуму з 1990 року
19:05 - У Мін'юсті почали процес конфіскації активів експрем'єр-міністра Азарова та його сина
18:45 - У НБУ розповіли, скільки разів штрафували "Сенс банк"
18:40 - НБУ взявся за CEO "Сенс банку" Ступака після засідання ТСК
18:12 - Уряд просить громади визначитися із освітніми потребами
18:06 - "АрселорМіттал Кривий Ріг" зупинив частину потужностей: звинувачує УЗ
17:52 - Нацбанк показав курс долара та євро на 7 травня
17:46 - "Плівки Міндіча": голова наглядової ради "Сенс банку" тимчасово припинив повноваження
17:32 - ФДМУ запропонував партнерство замість приватизації: про яке майно йдеться
17:20 - В Україні більшість роботодавців готові розглядати кандидатів віком 50+ – дослідження
17:11 - Комітет Ради підтримав передачу регулювання грального ринку від Мінцифри до Мінфіну
17:09 - Офіційна позиція Правління Національного банку України щодо питань, які розглядалися на засіданні тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України 05 травня 2026 року
17:00 - Зеленський прокоментував приватизацію "Сенсу" після появи банку на "плівках Міндіча"
17:00 - "Київстар" починає продавати Starlink бізнесу
16:54 - Ключові рішення НКЦПФР від 06.05.2026
16:45 - ДАР стане доступнішим для фермерів: Мінекономіки оприлюднює план взаємодії з агровиробниками, громадами та експертами
16:34 - У московія нафтові надприбутки від війни в Ірані виявилися в 10 разів меншими, ніж очікувалось
16:30 - Як визначити ефективність роботи БЕБ
16:25 - Китай продовжує постачати запчастини для дронів московія та Ірану попри санкції – WSJ
16:05 - Угорщина повернула кошти та цінності Ощадбанку
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 07.05.2026
15:48 - "Укренерго" вдалося скоротити збитки на 72% у 2025 році
15:45 - Підсумки гуманітарного розмінування за квітень
15:45 - Прокуратура знайшла винного у зриві опалювальних сезонів у Кривому Розі
15:18 - Чотири роки підтримки: MK Foundation передав нову партію транспорту для військових


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.33171
Австралійський долар31.7933
Така0.35739
Канадський долар32.2471
Юань Женьміньбі6.4378
Чеська крона2.1211
Данська крона6.9073
Гонконгівський долар5.5966
Форинт0.143794
Індійська рупія0.46335
Рупія0.0025217
Новий ізраїльський шекель15.0925
Єна0.28096
Теньге0.094678
Вона0.03035
Ліванський фунт0.000489
Малайзійський ринггіт11.1767
Мексиканське песо2.5424
Молдовський лей2.5481
Новозеландський долар26.1933
Норвезька крона4.7334
Саудівський ріял11.6894
Сінгапурський долар34.5951
Донг0.0016657
Ренд2.6789
Шведська крона4.7669
Швейцарський франк56.3262
Бат1.36418
Дирхам ОАЕ11.9389
Туніський динар15.2367
Єгипетський фунт0.8321
Фунт стерлінгів59.7363
Долар США43.8528
Сербський динар0.43962
Азербайджанський манат25.8003
Румунський лей9.8166
Турецька ліра0.9698
СПЗ (спеціальні права запозичення)60.3332
Євро51.6147
Ларі16.3319
Злотий12.1983
Золото205862.15
Срібло3376.93
Платина88678.69
Паладій67282.04

Курси валют, встановлені НБУ на 07.05.2026