Голова Держенергоефективності взяв участь у відкритті нової програми підтримки української біоенергетики

19.11.2019 17:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук вітає ЄБРР та GEF із започаткуванням нової програми підтримки української біоенергетики «Україна: Сталі інновації у ланцюжку створення вартості в біоенергетиці». «Це ще один сигнал усім гравцям ринку про готовність потужних міжнародних організацій допомагати розвивати сферу заміщення газу в Україні», - повідомив Сергій Савчук під час тематичної конференції. У рамках зазначеної 4-річної програми ЄБРР та GEF передбачається, зокрема: - формування сприятливої законодавчої бази у цій сфері; - підтримка створення електронної системи торгівлі твердим біопаливом, сертифікації біомаси із врахуванням стандартів ЄС; - інвестування в біоенергетичні інновації; - впровадження інформаційних кампаній та освітніх програм. Все це сприятиме залученню інвестицій у проекти із заміщення газу. Так, Україна, як сучасна аграрна країна, має достатній ресурсний потенціал для генерації енергії із відходів сільського, лісового господарств. Сергій Савчук нагадав, що завдяки розробленим та прийнятим законодавчим стимулам вже є здобутки: - скорочено споживання газу на 6 млрд м3 у рік населенням, бюджетною сферою та підприємствами ТКЕ у 2018 р.
порівняно із 2014 роком; - близько 1,2 млрд євро заощаджується щороку на закупівлі газу; - понад 520 млн євро інвестовано у близько 2300 МВт нових потужностей теплоенергетики на альтернативних джерелах енергії. Зокрема, поштовхом для розвитку цього ринку став розроблений за участю Держенергоефективності та прийнятий Парламентом у 2017 р.
Закон № 1959, яким впроваджено гарантований на законодавчому рівні стимулюючий тариф на тепло «не з газу». «Водночас, спільно із Міністерством енергетики та захисту довкілля України ми продовжуємо працювати над законопроектами: - щодо розвитку ринку рідких біопалив; - щодо запровадження прозорої та конкурентної електронної системи торгівлі твердим біопаливом в Україні; - щодо створення конкурентного ринку теплопостачання», - повідомив Сергій Савчук. Також перспективними для інвесторів можуть бути проекти із виробництва біогазу та біометану.

Додати коментар

Користувач:
email:





Market forces move
Creating endless ripples
Capital's flow.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:05 - Першу хвилю держпідтримки на утримання корів, кіз та овець призупинено – після опрацювання заявок оголосять новий прийом на залишок коштів
21:00 - Новини 9 квітня: корупція в "Укрзалізниці"
20:50 - Італія погіршить прогноз зростання ВВП через високі ціни на енергоресурси
20:22 - Фігурант оборудки навколо "Родовід Банку" не сяде через строки давності справи
20:10 - Мінекономіки зменшує регуляції та впроваджує стимули для розвитку розподіленої генерації в регіонах, – Олексій Соболев
20:10 - Україна створює мережу «енергетичних сот», - Денис Шмигаль
19:50 - На Одещині світло повернули десяти тисячам родин
19:24 - Десятого квітня світло виключатимуть усю добу
18:55 - Підготовка до зими йде на внутрішньому ресурсі через блокування коштів ЄС – Зеленський
18:30 - Гуманітарне розмінування: розпочався прийом заявок від аграріїв в межах оновленої програми
18:20 - Китайські НПЗ хочуть закупити нафту з Ірану через зниження цін – Reuters
18:12 - OpenAI призупиняє будівництво дата-центру у Британії
18:10 - В Україні створять мережу "енергетичних сот": деталі
18:04 - Колонка для Forbes Ukraine Дар’ї Софіної, директора Департаменту ліцензування Національного банку України
18:03 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ДП ПрАТ "ОБОЛОНЬ" "КРАСИЛІВСЬКЕ" (Хмельницька обл., Хмельницький р-н, місто Красилів, вул. Будівельна, будинок 3)
18:02 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «Оператор ГТС України» (Закарпатська область, Ужгородський район, Сюртівська територіальна громада, село Часлівці, вулиця Ратівська, 7)
18:01 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ “ЕЛАБ” (Закарпатська обл. Мукачівський район, м. Мукачево, вул. Духновича, будинок 60)
17:59 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «НЖК» (Чернігівська обл., м. Ніжин, вул. Прилуцька, 2)
17:59 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ “ЕЛАБ” (Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Собранецька, буд. 160)
17:57 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «БІВІТ» (Львівська обл., Львівський р-н, Львівська ТГ, с. Гряда, вул. Шевченка, 48)
17:56 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «СП «ВОЛОДАР» (Київська обл., Білоцерківський р-н, с. Кашперівка, вул. Київська, 97)
17:55 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «СП «ВОЛОДАР» (Київська обл., Білоцерківський р-н, с. Березна, вул. Академіка Комара, 1)
17:53 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ВОЛИНСЬКИЙ НДЕКЦ МВС (Волинська обл., м. Луцьк, вул. Винниченка, буд. 43)
17:52 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ Грандтермінал (Волинська обл., Луцький р-н, місто Луцьк, вул.Яремчука Назарія, будинок 2)
17:51 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ТД «Гранат Плюс» (Хмельницький р-н, Хмельницька обл., Чорноострівська територіальна громада, комплекс будівель та споруд №8)
17:45 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «Оператор ГТС України» (Івано-Франківська область, Калуський район, Долинська територіальна громада, село Княжолука, вулиця Ровенька, 8)
17:44 - Війна проти Ірану додасть в московитський бюджет 9 мільярдів доларів – Reuters
17:30 - Бізнес зможе заощаджувати понад 1,5 млрд грн щороку: Верховна Рада ухвалила закон про реформу державного нагляду
17:15 - ДПС запустила сервіс – податковий супровід ветеранського підприємництва


Більше новин