В Україні стартує масштабний медійний проект «СТОП Фальсифікат»

14.11.2019 17:48 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

14 листопада 2019 року оголошено про старт масштабного медійного проекту «СТОП Фальсифікат», спрямований на посилення захисту споживачів та очищення ринку від фальсифікованої продукції.
Проект реалізовуватиметься із залученням журналістської команди телеканалу 1+1 «ТСН Тиждень» та за підтримки Уряду, Держпродспоживслужби та профільних асоціацій. Презентація цього проекту відбулася під час прес-конференції, у якій взяли участь: заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький, т.
в.
о.
Голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко, Генеральний директор Директорату безпечності та якості харчової продукції Микола Мороз, Голова Громадської ради при Держпродспоживслужби Віталій Башинський, Голова ГО «Громадський контроль захисту прав споживачів» Владислава Миронова, Голова наглядової ради Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський, координатор програм розвитку ФАО в Україні (ООН) Михайло Малков, представники Європейської Бізнес Асоціації, Американської торгово-промислової палати, виробники молочної продукції, представники профільних громадських організацій. Реалізація проекту «СТОП Фальсифікат» розпочнеться із проведення досліджень якості молочної продукції, що реалізується в торгових мережах країни, а пізніше будуть охоплені інші види харчової продукції. Презентуючи проект, Голова ГО «Громадський контроль захисту прав споживачів» Владислава Миронова оголосила, що фактичний старт масштабної боротьби з фальсифікатом розпочнеться через місяць - 16 грудня 2019 року.
«По суті, сьогодні ми оголошуємо, що відводимо місяць всім виробникам, які фальсифікують, щоб виправитися.
Чесним і добросовісним виробникам хвилюватися немає причин», - заявила Владислава Миронова. Реалізація проекту передбачає відбір зразків готового харчового продукту в торгових мережах у чотирьох регіонах України.
Зразки відбираються за принципом сусідства на поличці (в кількості із розрахунку 2 одиниці продукції одного виробника на дві лабораторій та одна на контрольне зберігання в ГО «Громадський контроль захисту прав споживачів). «Жоден з учасників проекту наперед не знатиме, в якому регіоні і в якому магазині відпиратиметься продукцію – кінцевий результат визначатиметься рандомним методом», - повідомила Владислава Миронова. Усі дії учасників, умови, місце події, супровідна документація будуть максимально прозорими і відкритими, оскільки все фіксуватиметься на відео і безперервно транслюватимуться в он-лайн режимі.
Трансляція розпочнеться 16 грудня. Зразки відібраної продукції доставляються до двох незалежних акредитованих випробувальних лабораторій для проведення досліджень.
Кожен зразок продукції буде знеособлений та закодований комісією.
Лабораторії визначають терміни проведення експертизи. Отримані результати експертизи будуть передані для вжиття заходів до Держпродспоживслужби України та Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства України та максимально висвітлені у ЗМІ на телеканалі 1+1 «ТСН Тиждень». Голова ГО «Громадський контроль захисту прав споживачів» наголосила, що причиною реалізації такого масштабного проекту став факт насичення українського ринку сурогатами, неякісними, фальсифікованими та небезпечними для людей товарами, передусім харчовими продуктами: «На жаль, споживачі, довіряючи рекламі та написам на етикетці, купують продукцію і навіть не здогадуються, що за малою ціною ховається великий обман щодо фактичного складу продукту, його харчової та енергетичної цінності та небезпеки для свого здоров’я.
Цією ситуацією дуже швидко, вміло та активно скористувалися і користуються недобросовісний бізнес». Саме тому, зауважила вона, проект «СТОП Фальсифікат» сприятиме очищенню ринку від низькосортної, іноді небезпечної продукції, захистить споживачів від введення в оману з боку недобросовісних виробників харчових продуктів, підтримає та дасть конкурентні та репутаційні переваги добросовісними виробниками харчових продуктів в Україні.

Додати коментар

Користувач:
email:





From London to Berlin,
Traders follow every move,
Market never sleeps.

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 24.04.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 23 квітня: розблокування 90 мільярдів євро кредиту від ЄС, арешт рахунків "Оптіма-Фарм"
20:50 - В Україні розширили програму підтримки для ВПО: що змінилось
20:50 - Стартує повторне обговорення змін щодо оновлення порядку роботи компаній, що здійснюють операції з оброблення та зберігання готівки
20:45 - Іран заявив, що його центробанк отримує гроші від проходу суден через Ормуз
20:20 - Денис Шмигаль провів чергове засідання ЕнергоШтабу
20:15 - В "Укренерго" розповіли, чи будуть відключення світла 24 квітня
20:10 - Україна прагне мати 25 ГВт номінальної потужності АЕС до 2050 року – Шмигаль
19:40 - США захопили пов'язаний з Іраном танкер
19:10 - В Чернігові та області залишились без світла десятки тисяч споживачів: причина
18:55 - Netflix розширив програму викупу власних акцій
18:50 - Іран обходить морську блокаду США і продовжує експорт нафти
18:40 - На Харківщині обговорили практичні рішення для підтримки агросектору в умовах війни
18:25 - Пропонується оновити порядок виконання міжбанківських платіжних операцій через СЕП
18:20 - Одещина стала регіоном із підвищеним рівнем підтримки бізнесу
18:12 - За квартал "Укрзалізниця" продала 5,3 мільйона "квитків з держпідтримкою"
17:56 - Досвід країн-членів ЄС у впровадженні вимог щодо благополуччя сільськогосподарських тварин під час транспортування та здійснення заходів контролю дотримання цих вимог
17:51 - Наказ Мінекономіки від 22 квітня 2026 року № 5236 «Про видачу ліцензії на провадження господарської діяльності з управління небезпечними відходами ТОВ «ЕКОЛОГІЧНІ ІНВЕСТИЦІЇ»»
17:50 - Нацбанк показав курс долара та євро на п'ятницю 24 квітня
17:45 - Мінекономіки в Брюсселі обговорило проєкт стратегії економічної трансформації України до 2035 року
17:42 - Рівень підроблення банкнот національної валюти знизився утричі
17:36 - Особливості подання фінансової звітності у 2026 році: НКЦПФР взяла участь у круглому столі
17:20 - На одному з КПП на кордоні з Польщею до літа обмежать рух
17:18 - Галущенко програв апеляцію щодо "запобіжки" – залишається під вартою
17:12 - московія вдарила по залізничній інфраструктурі Кривого Рогу
17:02 - Денис Шмигаль обговорив з наглядовою радою «Енергоатому» пріоритети роботи і розвитку компанії
17:00 - Уряд удосконалив роботу Науково-експертної ради з питань клімату та озонового шару
17:00 - Київстар розпочинає тестування роботи месенджерів через супутник (в режимі Light Data)
16:40 - У Мінрозвитку розповіли, скільки будинків подалися на "СвітлоДім": яке обирають обладнання


Більше новин